Jei kovojate su pleiskanomis, nesate vieni. Tai labai dažna odos ir plaukų problema, turinti daugybę priežasčių, tačiau nepaisant to, ją spręsti gali būti gėdinga ir nepatogu. Laimei, yra būdų, kaip išspręsti problemą. Keletas paprastų plaukų rutinos pakeitimų, pvz., šampūno keitimas, gali padėti išvalyti galvos odą ir pašalinti dribsnius ant krašto.

Norėdami sužinoti daugiau apie pleiskanų priežastis ir geriausią būdą jas išspręsti, kalbėjomės su plaukų ekspertais Alexia Castillo, „Absolutely Everything Curly“ mokslų daktare ir Wankaya Hinkson, „ONE by Wankaya“ generaline direktore ir įkūrėja. Perskaitykite geriausius patarimus ir gudrybes, kad galvos oda būtų sveika ir švari.

Shutterstock

Pleiskanų priežastys

"Pirmas dalykas: norint sustabdyti pleiskanų atsiradimą, svarbu išsiaiškinti problemą. Hinkson sako, kad yra keletas priežasčių, dėl kurių galite susidurti su pleiskanojančia galvos oda, pradedant nuo sausos odos. Sausa oda yra viena dažniausių pleiskanų priežasčių, sako ji. Ir, deja, jei tai yra jūsų pleiskanų šaknis, žiemą jos gali pablogėti."

"Be to, problema gali kilti dėl to, kad neplaunate plaukų taip dažnai, kaip turėtų būti. Kai neplaunate pakankamai šampūno, aliejus kaupiasi ir kaupiasi ant odos ir gali sukelti pleiskanų, aiškina Hinkson. Gali būti, kad naudojate per mažai šampūno arba kad naudojamas šampūnas nėra pakankamai stiprus, kad suardytų riebalinį sluoksnį, kuris prisideda prie pleiskanų atsiradimo."

Kita dažna pleiskanų priežastis yra alergija tam tikriems produktams, kuriuos galbūt naudojate. Hinkson teigia, kad jei jūsų galvos oda po konkretaus produkto naudojimo jaučiasi sudirgusi arba niežti, tai greičiausiai yra jūsų jautrumo ženklas.

"Pleiskanas taip pat gali sukelti seborėjinis dermatitas – sveikatos būklė, kuri, pasak Hinksono, būdinga pleiskanoms, taip pat galvos odos paraudimui ir atrodo panašiai į odos ligas, tokias kaip psoriazė ir egzema. Taip pat gali būti k altas per didelis mielių augimas. Malassezia yra grybelis, kuris gyvena visų žmonių galvos odoje ir odoje. Kai kuriems žmonėms išsivysto jautrumas, dėl kurio gali atsirasti pleiskanų, aiškina Hinkson."

Nesvarbu, kuri iš šių problemų sukelia pleiskanų atsiradimą, nebijokite! Yra daugybė būdų, kaip išspręsti šią dažną problemą. Pažiūrėkime:

Shutterstock

Pleiskanų prevencija

"Vienas geriausių plaukų priežiūros įpročių siekiant išvengti pleiskanų taip pat gali būti akivaizdžiausias: Hinkson ir Castillo teigia, kad turėtumėte dažniau valytis ir naudoti specialiai pleiskanoms gydyti skirtas priemones. Reguliariai nušveiskite ir valykite galvos odą atskiestu obuolių sidro actu arba šviesinamuoju šampūnu, kad išvengtumėte produkto kaupimosi, kuris gali sudirginti galvos odą, rekomenduoja Castillo, atkreipdamas dėmesį, kad yra daug šampūnų be sulfatų, kurių sudedamosios dalys, pvz., arbatmedžio aliejus, anglis, ir salicilo rūgštis, kuri gali padėti išvalyti arba nušveisti galvos odą.Ji sako, kad jūs netgi galite įlašinti kelis lašus arbatmedžio aliejaus į jau naudojamą šampūną ir kondicionierių. Kas žinojo!"

"Jei norite eiti „pasidaryk pats“ keliu, Castillo siūlo išplakti savo alavijo ir arbatmedžio aliejaus mišinį, kurį galite tepti ant galvos odos kiekvieną vakarą prieš miegą. Kiti naudingi ingredientai yra pipirmėčių aliejus (sumaišytas su tinkamu nešiklio aliejumi) ir citrinžolės aliejus, pažymi ji."

"Kadangi pleiskanas dažniausiai sukelia susikaupusios galvos odos, Castillo taip pat siūlo imtis atsargumo priemonių, kad tepant plaukų produktus būtų išvengta šios srities (žinoma, be tų, kurios skirtos tepti galvos odą). Ji sako, kad norint išvengti susikaupimo ir sudirginimo, geriausia tepti produktus toliau nuo galvos odos, pradedant nuo vidurio ir apdirbant iki galo, naudojant meldžiasi rankų metodą. Tokiu būdu jūsų plaukai vis tiek galės naudotis visų mėgstamų produktų teikiama nauda, tačiau jūsų galvos oda išliks švaresnė nei bet kada!"

"Be tam tikrų produktų ir ingredientų įtraukimo į savo plaukų priežiūros rutiną, taip pat gali prireikti kai kuriuos iškirpti, jei norite išvengti pleiskanų atsiradimo nuo bet kokių, kuriems galite būti jautrūs.Hinkson siūlo atlikti odos lopo testą, kad išsiaiškintų, kurie produktai dirgina jūsų galvos odą. Nežinote, kas tiksliai tai galėtų būti? Pabandykite naudoti pašalinimo metodą, kad nustatytumėte k altininką, sako ji."

Pagaliau, yra tam tikrų ingredientų, kurių geriausia vengti, jei nori, kad plaukai neatsirastų nuo pleiskanų. Hinkson išvardija parabenus, sulfatus, ftalatus, formaldehidą, triklozaną, sintetines kvapiąsias medžiagas, akmens anglių degutą ir seleno sulfidą. Pastebėta! Kitą kartą naršydami plaukų priežiūros skyriuje būtinai jų vengsime.

Kategorija: