Įsibėgėjus vasarai, galite sulaukti daug šurmulių apie vieną odos priežiūros produktą, kurį daugelis žmonių laiko būtinu: kremą nuo saulės. Bet ar tikrai visa tai taip svarbu? Ekspertai sako ryžtingą „taip“! Jei prieš išeidami į saulę nepatepsite SPF, rizikuojate rimtomis pasekmėmis savo grožiui ir sveikatai – tai reiškia daugiau nei tik rausvus skruostus.

Norėdami sužinoti, kas iš tikrųjų nutinka jūsų odai, kai jos neapsaugote nuo saulės, kalbėjomės su dermatologu Dr. Brandith Irwin, FAAD, MadisonMD Skincare įkūrėju. Ji mums pasakė, kad saulės pažeista oda ne tik sendina; tai taip pat gali būti mirtina.

Saulės žalos senėjimo padariniai

"Pasirodo, jūs rizikuojate labiau nei šiek tiek nudegti saulėje, kai nenaudojate SPF. Dr. Irwin perspėja, kad jei norite išvengti senėjimo požymių, taip pat rimtos žalos bendrai jūsų veido sveikatai, geriausia tepti apsaugos nuo saulės priemones kiekvieną dieną. Priešingu atveju greičiausiai pamatysite tokių problemų kaip rudos dėmės, odinė tekstūra, raukšlės ir nuobodu. Pažvelkite į odinę kėdę, kuri sėdėjo lange, ir pamatysite tą patį, sako ji. Taip! Tikrai nenorime, kad mūsų oda atrodytų kaip senas fotelis."

"Jei žiūrėjimas į veidrodį nėra pakankamai įtikinamas, turėtume atkreipti dėmesį į tai, kad saulės žalos padariniai dar labiau matomi pro mikroskopą. Jei pažvelgsite į saulės pažeistą odą pro mikroskopą, pamatysite, kad kolageno skaidulos yra nelygios ir atrodo sergančios, elastinės skaidulos yra sulipusios ir netaisyklingos, išorinio sluoksnio (epidermio) ląstelės atrodo kaip suirusi plytų siena. , o melaninas atrodo netolygus."

"Žinoma, saulė gali padaryti daug daugiau žalos, nei tiesiog priversti jus atrodyti vyresni, nei esate. Tai taip pat gali būti mirtina, jei tai sukelia melanomos odos vėžį. Dr. Irwin sako, kad kitų odos vėžio formų, kurioms tiesiog reikia operacijos, atveju būtų protinga nenuvertinti jų galimo poveikio gyvenimo kokybei. Ji pabrėžia, kad dauguma šių vėžio formų yra galvos ir kaklo srityje ir palieka matomus, o ne patrauklius randus. Galų gale tikriausiai visi sutiksime, kad bet koks vėžys tiesiog nevertas rizikos."

Shutterstock

Apsaugokite savo odą kremu nuo saulės

"Laimei, odos apsauga gali būti labai paprasta, kai kasdien tepate kremą nuo saulės. Dr. Irwin patikina, kad kremas nuo saulės, jei naudojamas reguliariai, pašalina daugumą kenksmingų UVA ir UVB spindulių. Ji sako, kad vienas iš svarbiausių ingredientų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra cinko oksidas, kuris puikiai pašalina UVA. Nė vienas iš cheminių apsaugos nuo saulės ingredientų negali to teigti, pažymi ji."

"Galiausiai, jei tikrai nerimaujate dėl savo odos sveikatos, daktaras Irwinas sako, kad geriausia pasirūpinti papildoma apsauga. Joks apsaugos nuo saulės kremas negali apsaugoti nuo visų kenksmingų spindulių. Ji daro išvadą, kad kepurės su visais kraštais ir apsauginiai drabužiai taip pat yra puikūs, nes jie reiškia apsaugą."

Kategorija: