Jei bandote numesti svorio ar tiesiog gyventi sveikiau, tikriausiai yra keletas maisto produktų, kuriuos nusprendėte išbraukti iš savo raciono. Nors jums tikrai geriau, jei apribosite tam tikrų dalykų, pvz., greito maisto, saldžių desertų ir sodos, vartojimą, yra keletas maisto produktų, kurie iš tikrųjų yra labai maistingi, įskaitant vieną stebėtiną krakmolingą daržovę. Taip: pasirodo, bulvės gali būti puiki sveikos mitybos sudedamoji dalis!

Norėdami sužinoti daugiau apie šios universalios daržovės naudą sveikatai ir paneigti kai kurias įprastas klaidingas nuomones apie ją, kalbėjomės su dietologu Howardu Goldsteinu, MS, RD ir Potatoes USA mitybos konsultantu.Jis mums pasakė, kad bulvės turi daug maistinių medžiagų ir netgi gali būti puikus maistas svorio netekimui.

Shutterstock

Bulvių maistinė nauda

"Galbūt atmetėte bulves kaip sveiką daržovę dėl daugybės klaidingų nuomonių, kurias girdėjote apie jų maistinę vertę, tačiau Goldsteinas patikina, kad bulvės yra daržovė ir turi daug maistinių medžiagų! Visų pirma, jei manote, kad angliavandeniai yra blogi, jis sako, kad laikas pamiršti visus mitus, kuriuos girdėjote apie šią maisto grupę. Pasirodo, angliavandeniai yra pagrindinis mūsų smegenų kuras ir pagrindinis raumenų energijos š altinis, todėl jie yra pagrindinė bet kokios sveikos mitybos sudedamoji dalis."

"Bulvės yra vienas puikus angliavandenių, kurį reikia vartoti reguliariai, nes, kaip pažymi Goldsteinas, jos vadinamos sudėtingais angliavandeniais. Sudėtiniai angliavandeniai virškinami lėčiau ir juose yra daugiau vitaminų, mineralų ir skaidulų nei paprasti angliavandeniai, tokie kaip cukrus, aiškina jis ir priduria, kad dauguma mūsų angliavandenių turėtų būti sudėtingi angliavandeniai, pavyzdžiui, bulvės.Kas žinojo?!"

"Taigi, kokių vitaminų ir mineralų gali supakuoti šis skanus maistas? Tikėtina, kad tai daugiau nei tikėjotės! Bulvės yra mitybos galia! Goldsteinas giria. Pirmiausia šioje daržovėje gausu vitamino C – iš tikrųjų jos gali suteikti beveik trečdalį vitamino C, kurį turėtume vartoti kasdien, kad palaikytume imuninę sistemą ir apsaugotume nuo ląstelių pažeidimo."

Be to, Goldstein teigia, kad bulvės yra puikus kalio š altinis, kuris gali padėti pagerinti raumenų funkciją ir kraujospūdį bei sumažinti insulto riziką. Juose taip pat yra daug vitamino B6, kuris atlieka svarbų vaidmenį jūsų organizmo angliavandenių ir b altymų apykaitoje bei imuninėse funkcijose.

"Ne tik dėl šių maistinių medžiagų bulvės yra toks sveikas maistas. Juose taip pat yra 3 gramų b altymų vienoje porcijoje. Tai reiškia, kad jie gali padėti jums sukurti raumenis ir ilgiau išlikti sotesniems. Be to, Goldstein pažymi, kad bulvių b altymų kokybė yra aukšta, o vidutinė biologinė vertė (BV) yra 90.Tai aukštesnės kokybės b altymai nei sojos pupelių b altymai, kurių BV yra 84, ir pupelių b altymai, kurių BV yra 73."

Ši daržovė taip pat yra puikus skaidulų š altinis – vienoje porcijoje yra 2 gramai. Skaidulinė dieta ne tik padeda ilgiau jaustis sotesniems ir padeda virškinti, bet ir gali padėti pagerinti lipidų kiekį kraujyje ir reguliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Nuostabu, kad bulvės kada nors buvo laikomos nesveikomis!

Shutterstock

Bulvės ir svorio metimas

Bulvės tikriausiai nėra pirmas dalykas, apie kurį pagalvojate, kai įsivaizduojate juosmenį liekninančią dietą, tačiau dėl visų šių maistingų privalumų šis maistas gali būti puikus ingredientas daugybėje sveikų receptų, kurie padės jūsų svorio netekimas.

"Bulvės turi tik 110 kalorijų vienoje porcijoje, taip pat jose nėra riebalų, natrio ir cholesterolio, pabrėžia Goldsteinas. Tai skamba puikiai! Be to, jis pažymi, kad bulvės pasisotina, o ne išsunkia, o tai reiškia, kad jose gausu b altymų ir skaidulų, jos gali padėti numalšinti alkį, neapkraunant kalorijų ir riebalų.Tiesą sakant, tyrimai rodo, kad bulvės yra vienas sočiausių maisto produktų, kuriuos galite valgyti, ir jos gali geriau numalšinti alkį nei įprasti makaronai, ryžiai ir duona. Bulvių mėgėjai džiaukitės!"

Laimei, šis skanus maistas taip pat puikiai pritaikomas. Goldsteinas sako, kad nesvarbu, ar esate augalinės kilmės, dietos, tokios kaip Whole30, Viduržemio jūros, DASH, ar net be glitimo, galite išbandyti daugybę sveikų receptų. Nekantraujame pasinerti į nuostabų bulvių pasaulį – nejausdami dėl to k alti!

Kategorija: