Išpūtimo jausmas neabejotinai yra nepatogi situacija. Remiantis Johns Hopkins Medicine paskelbtu straipsniu, tai yra tada, kai „pilvas jaučiasi pilnas ir veržiamas, dažnai dėl dujų“. Jei tai yra kažkas, su kuo jūs nuolat kovojate, jūs nesate vieni. Klivlando klinika pažymi: „Nuo 10 procentų iki 25 procentų šiaip sveikų žmonių skundžiasi retkarčiais pilvo pūtimu. Net 75 procentai savo simptomus apibūdina kaip vidutinio sunkumo ar sunkius. Maždaug 10 procentų teigia, kad tai patiria reguliariai.“

Šią būklę sukelia keli veiksniai, įskaitant vidurių užkietėjimą, žarnyno jautrumą, plonosios žarnos bakterijų peraugimą (SIBO) ir kt.Tačiau turbūt vienas iš labiausiai paplitusių pilvo pūtimą sukeliančių k altininkų slypi suvalgytame maiste. Tiesą sakant, tai, kas, jūsų manymu, yra „maistinga“, ilgainiui gali turėti tam tikrų trūkumų. Žemiau mes kalbame apie vieną vaisių, kuris stebėtinai sukelia pilvo pūtimą. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Shutterstock

obuoliai

"Turbūt visi esate girdėję posakį: „Obuolys per dieną atstumia gydytoją“. Matyt, šis teiginys gali įrodyti priešingai. Sveikatos specialistai mano, kad obuoliai turi tam tikrų savybių, kurios, deja, sukelia pilvo pūtimą."

"Kaip pranešė Klivlando klinika, cukrus arba fruktozė, dėl kurių (šis lengvai prieinamas vaisius) yra toks skanus, gali apsunkinti virškinimą ir sukelti pilvo pūtimą. Obuoliai ir kriaušės taip pat gali turėti daug sunkiai apdorojamų skaidulų, jei valgysite odą. Fruktozė ir skaidulos yra du dalykai, kurie gali fermentuotis storojoje žarnoje, todėl gali atsirasti pilvo pūtimas."

"Be to, Johnso Hopkinso medicina tai patvirtina sakydama, kad paprastai pirmoji dujų ir pilvo pūtimo prevencijos priemonė yra dietos pakeitimas. Tyrimai parodė, kad mažai fermentuojamų oligosacharidų, disacharidų, monosacharidų ir poliolių (FODMAP) dieta gali sumažinti dujų ir dirgliosios žarnos sindromo (IBS) simptomus. Obuoliai yra tik dalis vaisių, kuriuose yra daug monosacharidų (esančių fruktozėje), todėl jų reikėtų kiek įmanoma vengti."

Nesupraskite mūsų klaidingai: obuoliai vis tiek turi naudos sveikatai! Jie yra geras antioksidantų š altinis, juose taip pat yra vitamino C. Svarbu atsiminti, kad turėtumėte juos vartoti saikingai. Ruošdami juos, pirmiausia nulupkite odelę, o tada išvirkite iki galo, kad būtų lengviau virškinti. Kaip alternatyvą galite valgyti ir kitų vaisių, tokių kaip bananai ir uogos.

Kategorija: