Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. lapkričio 29 d.

Odos senėjimas yra natūrali gyvenimo dalis, atsirandanti dėl kolageno netekimo, saulės daromos žalos ir net dietos. Kaip maistas, kurį valgote, gali turėti įtakos jūsų kūnui ir bendrai sveikatai, nulemdamas svorio padidėjimą ar mažėjimą, tam tikri maisto produktai taip pat gali sukelti priešlaikinį senėjimą, kai jį reguliariai vartojate, ir dėl to jūsų oda gali atrodyti nuobodu, išsausėti ir net vystytis. smulkios linijos ir raukšlės.

Nors visiškai sustabdyti senėjimo procesą yra nerealu, dietos pritaikymas taip, kad sumažintų arba pašalintų maisto produktų, kurie gali sukelti priešlaikinį senėjimą, gali pakeisti jūsų veido spalvą, pašviesinti ir išlyginti odą, kad ji atrodytų jaunatviškesnė.

Shutterstock

Kofeinas

Nors puikiai suteikia kūnui energijos ryte arba kai jaučiatės pavargęs ar perdegęs, kofeino perteklius gali būti vienas didžiausių priešlaikinio senėjimo k altininkų, dėl kurių jūsų oda atrodo nuobodu. nusausintas. Iš pradžių jūsų mintys gali eiti į kavą, bet dažniau tai yra soda, kuri gali turėti žalingą poveikį jūsų išvaizdai. „Kofeinas yra medžiaga, kuri, kaip teigiama, prisideda prie prastų miego įpročių ir taip padidina jūsų tikimybę turėti tamsius ratilus, raukšles ir smulkias raukšleles, kurios yra populiariai žinomos kaip senėjimo požymiai“, – aiškina estetikė, grožio ekspertė Valerie Barnett. ir PleasingCare įkūrėjas.

Sodoje gausu kofeino, dėl kurio jūsų kūnas gali jaustis budresnis, tačiau vakare ji gali trukdyti užmigti, o tai yra būtinas laikas jūsų odai atsinaujinti. Miego trūkumas taip pat gali sukelti nepageidaujamus tamsius ratilus ir paburkimus, dėl kurių jūs natūraliai atrodote vyresni ir labiau išsekę.„Tyrėjų teigimu, soda neigiamai veikia mūsų ląsteles – gyvybės statybines medžiagas. Soda greitai sendina kūno ląsteles dėl kofeino kiekio ir netgi prisideda prie lėtinių ligų, tokių kaip diabetas, širdies ir kepenų ligos“, – sako Barnettas.

"Be to, Dr. Cheryl Rosen, „BowTied Life“ dermatologijos direktorė, pažymi, kad sodoje yra cukraus ir cheminių medžiagų, kurios kenkia jūsų odai. Fosforas, kalis ir kofeinas išplauna mineralus iš kaulų ir gali pažeisti kūno ląsteles. Sodoje esantis cukrus yra viena iš pagrindinių diabeto priežasčių, kuri taip pat gali sukelti priešlaikinį senėjimą, sako ji."

Shutterstock

Kitas veiksnys, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra tai, kad kofeinas yra diuretikas, dėl kurio jūs dažniau šlapinatės ir dėl to išeikvojate organizmo hidrataciją. Išsausėjusi oda gali atrodyti pleiskanojanti, nuobodu ir lengviau matyti smulkias raukšleles, todėl rytinės kavos atsvaras su vandeniu arba vakarinės sodos pakeitimas sūdytuvu gali padėti išsaugoti jaunatvišką išvaizdą, kurią visi tikimės išlaikyti. .Nors jūsų odos priežiūros rutina taip pat turės didelę reikšmę jūsų odos būklei, per didelis kofeino kiekis gali turėti dar didesnį poveikį jūsų išvaizdai.

Nebūtina visiškai pašalinti kofeino iš dietos, kad išlaikytumėte jaunatvišką veido spalvą, tačiau perėjimas prie kofeino š altinių, kurie taip pat suteikia kitų maistinių medžiagų, gali būti naudinga jūsų odos priežiūros kelyje. „Norėdami atsikratyti šių nepageidaujamų elementų mūsų kūne, turėtumėte pereiti prie sveikesnių gėrimų – tų, kuriuose yra antioksidantų, pavyzdžiui, žaliosios arbatos“, – pataria Barnettas. „Žalioji arbata yra gana pigi, turinti didelę naudą sveikatai. Jis ne tik stabdo senėjimo procesą, bet ir kovoja su ligomis bei numalšina lėtinius uždegimus, pavyzdžiui, minėtas ligas. Ne tik šiame, bet ir viename puodelyje žaliosios arbatos yra apie 50 mg kofeino. Sumažėjęs kofeino suvartojimas, subalansuotas odos priežiūros režimas ir daug miego, jūs turėtumėte sugebėti daugelį metų išlaikyti senėjimo požymius, išlaikydami lygią ir ryškią išvaizdą.

Shutterstock

Alkoholis

"Be kofeino vartojimo apribojimo, alkoholio mažinimas yra dar vienas įprotis, kurį galbūt norėsite pradėti daryti. Tikriausiai būtų gera idėja praleisti kitą alaus ratą arba antrą taurę vyno. Pasak bestselerių autorės ir pasaulinės sveikatos ambasadorės daktarės Fabianos, alkoholis, deja, pagreitina odos senėjimą, raukšles, paburkimą, sausumą, raudonus skruostus ir purpurinius kapiliarus. Besaikis gėrimas gali prailginti veidą ir išsausinti visą kūną. Jūs prarasite sveiką odos švytėjimą ir natūralų švytėjimą."

"Jay Cowin, ASYSTEM mitybos specialistas, taip pat sutinka ir sako: Dehidratacija gali sukelti keletą odos problemų, įskaitant sausą odą, raukšles ir spuogus. Be to, alkoholis yra žinomas toksinas, kuris laikui bėgant gali pažeisti odą. Svarbu apriboti suvartojimą, kad apsaugotumėte odą ir apsaugotumėte ją nuo greitesnio senėjimo."

Panašiai Morgyn Clair iš Sprint Kitchen aiškina, kad kai odai trūksta drėgmės dėl skysčių, smulkios linijos ir raukšlės tampa akivaizdesnės. Užuot juos nuslėpę, jie tampa vis akivaizdesni.

Kategorija: