Atminties dienai artėjant ir vasarai įsibėgėjus, galite sulaukti vis daugiau kvietimų į vakarėlius, šašlykus ir valgius. Niekas nesako „vasara“, kaip leisti laiką prie grotelių, kaitintis saulėje ir mėgautis puikaus skonio maistu. Tačiau ekspertai perspėja, kad kai kurios jūsų mėgstamiausios amerikietiškos kepsninės yra ne tokios geros jūsų sveikatai, kaip skonio receptoriams.

Norėdami sužinoti daugiau apie maisto produktus, kurių turėtumėte vengti ruošdami maistą šią vasarą, kalbėjomės su registruota dietologe Trista Best of Balance One Supplements. Geriausias nurodė tris dažniausiai pasitaikančius meniu elementus, kurie gali pakenkti jūsų sveikatai: dešrainiai, bulvių traškučiai ir b altos bandelės.

Shutterstock

Dešrainiai

"Jei kada nors buvote vasaros kepsninėje ar keptuvėje, beveik garantuotai suvalgėte dešrainį, šviežią ant grotelių. Jie nebrangūs, lengvai paruošiami ir, tiesą sakant, skanūs. Tačiau nors ši perdirbta mėsa yra vienas populiariausių meniu elementų šventiniuose renginiuose šiltuoju metų laiku, Bestas perspėja, kad tai baisi jūsų sveikatai. Deja, dešrainių mėsoje yra daug sočiųjų riebalų, natrio ir nitratų, sako ji. Žinoma, kad šis junginių derinys sukelia lėtines ligas, tokias kaip vėžys, nutukimas ir širdies ligos. Taip! Gal tada neverta."

"Tačiau tai nereiškia, kad negalite mėgautis skaniu ant grotelių keptu maistu. Yra daugybė sveikų variantų, kuriuos reikia apsvarstyti, įskaitant ir tą, apie kurį galbūt niekada negalvojote. Kai kurios sveikesnės perdirbtos mėsos, pavyzdžiui, dešrainių, alternatyvos buvo ant grotelių kepta vištiena arba ant grotelių keptos morkos, siūlo Best.Tiesa, morkas galima kepti ant grotelių ir pasiekti panašią dešrainių tekstūrą, tačiau be kalorijų, riebalų ir nitratų. Kas žinojo?!"

Shutterstock

Bulvių traškučiai

"Ten, kur yra dešrainių, paprastai tenka dalytis ir dideliu maišeliu bulvių traškučių. Nors šis riebus, traškus užkandis yra dar vienas kepsnių ant grotelių patiekalas, jis taip pat turi nemažai neigiamo poveikio sveikatai, įskaitant uždegimą ir svorio padidėjimą. Traškučiai gaminami iš uždegiminių omega-6 riebalų, tokių kaip augalinis aliejus, kurie vienu metu padidina organizmo uždegimą ir padidina trigliceridų kiekį, aiškina Bestas, perspėdamas, kad šis uždegimas gali paūminti arba sukelti lėtines ligas – nuo svorio padidėjimo iki širdies ligų. Oi!"

"Nors maišelis Lays gali būti ne pats geriausias valgis, jei rūpinatės savo sveikata, reikia atsižvelgti į kitas skanias puses. Daržovės su panardinimu yra šviežia ir maistinga traškučių alternatyva, rekomenduoja Best.Jie suteikia traškučius, kuriuos žmonės mėgaujasi iš traškučių, neatsisakydami panardinimų. Ir būkime sąžiningi – kartais lašeliai yra pati svarbiausia dalis!"

Shutterstock

B alta duona (bandelės)

"Prie šašlykų, kur patiekiami dešrainiai ar mėsainiai, šalia tikriausiai rasite maišelį b altų bandelių. Šis duonos gaminys gali atrodyti būtinas valgymui, tačiau jis tikrai gali pakenkti jūsų kūnui, kai vartojamas dažnai arba dideliais kiekiais. Bestas atkreipia dėmesį į tai, kad b alta duona yra labai apdorota ir joje yra rafinuotų angliavandenių, todėl gali kilti daugybė sveikatos problemų. Dėl rafinuoto pobūdžio jie yra uždegiminiai ir gali sukelti greitą gliukozės atsaką. Ji pažymi, kad šis šuolis ir galutinis sumažėjimas lemia jautrumo insulinui praradimą ir svorio padidėjimą."

"Jei norite išvengti šių sveikatos problemų, „Best“ siūlo tris variantus: nevalgyti bandelių arba rinktis viso grūdo duoną yra geriausias būdas pakeisti rafinuotus angliavandenius ir b altą duoną, sako ji.Taip pat galite mėgautis salotų bandele su ledkalnio salotomis, kurios kartu padidins jūsų maistinių medžiagų suvartojimą. Kas gali būti geriau nei į mišinį įmaišyti papildomos daržovės?"

Nors lankytis ir rengti šašlykus yra mėgstama vasaros veikla, svarbu nepamiršti savo sveikatos. Bet tai nereiškia, kad turite praleisti visas pramogas ar maistą! Jei laikysitės Besto patarimų, galėsite mėgautis gardžiu ir jums tinkamu paruoštu maistu. Tai abipusiai naudinga!

Kategorija: