Nors plaukų slinkimas yra neišvengiama senėjimo dalis ir gali atsirasti dėl įvairių veiksnių, ne paslaptis, kad jūsų mityba gali sustiprinti ir skatinti sveikus plaukus arba padidinti jų slinkimą ar slinkimą. Tai pasakę, susisiekėme su dermatologais ir plaukų ekspertais, kad sužinotume daugiau apie maisto produktus, kurių reikėtų vengti, kad plaukai būtų stipresni. Perskaitykite patarimus ir pasiūlymus iš Dr. Paula Morgan, MD, PhD, FRCPC, FAAD, dermatologės ir medicinos konsultanto Better Goods ir dr. Yoram Harth, MD, sertifikuoto dermatologo ir MDhair medicinos direktoriaus.

Shutterstock

Saldus maistas ir rafinuoti angliavandeniai

"Nors tokie saldumynai ir apdoroti skanėstai nedaro didelės įtakos jūsų bendrai sveikatai, ilgalaikis jų nuolatinio valgymo poveikis gali būti ypač susijęs su plaukų slinkimu ir retėjimu, aiškina Harthas. Jis sako, kad per didelis cukraus ir rafinuotų angliavandenių kiekis gali pakenkti plaukų ataugimui įvairiais būdais. Pirma, įrodyta, kad saldus maistas ir rafinuoti angliavandeniai padidina uždegimą ir dar labiau padidina plaukų slinkimą. Insulino kiekio padidėjimas, kurį sukelia per daug saldaus maisto, taip pat gali pažeisti svarstyklių kraujagysles, todėl sumažėja deguonies ir mikroelementų, patenkančių į plaukų folikulus, kiekis. Be to, Harthas pabrėžia, kad reikia vengti maisto produktų, kuriuose yra konservantų, dirbtinių skonių ir maisto dažiklių, nes jie padidina laisvųjų radikalų kiekį mūsų galvos odoje, kenkia plaukų folikulams ir mažina plaukų skaičių."

Shutterstock

Alkoholis

"Nors galbūt jau žinote, kad alkoholis gali išsausinti odą ir sukelti ankstyvas raukšles, nuolatinis didelis jo gėrimas taip pat gali prisidėti prie plaukų slinkimo, pažymi Harthas. Jis sako, kad per didelis alkoholio vartojimas kenkia mūsų plaukams, odai ir nagams. Taip yra todėl, kad alkoholis virsta cukrumi ir sukelia galvos odos uždegimą, o taip pat sumažina cinko kiekį, kurį Harthas vadina esminiu plaukų ataugimui mineralu."

Shutterstock

Raudonoji mėsa

"Kitas maistas, dažniausiai susijęs su plaukų slinkimu, retėjimu ir silpnesnėmis sruogomis, yra raudona mėsa, sako Harthas, ypač kai ji yra perdirbta ir (arba) derinama su keptu maistu. Stenkitės sumažinti mėsos ir kepto maisto kiekį savo racione, sako jis, nes įrodyta, kad valgant daug raudonos mėsos ir kepto maisto, padidėja uždegimas ir skatinamas testosterono pavertimas dihidrotestosteronu (DHT).Jis priduria, kad šis vyriškas hormonas yra susijęs su androgeniniu plaukų slinkimu."

Didelės jūros žuvys

"Gyvsidabris, randamas įvairių rūšių žuvyse ir supakuotose/perdirbtose, dažnai siejamas su plaukų slinkimu, kai jo valgoma per daug, sako Harthas. Jis pabrėžia, kad kuo didesnė žuvis, tuo didesnis gyvsidabrio kiekis. Harthas rekomenduoja stengtis vengti arba sumažinti žuvų, pvz., skumbrės, kardžuvės ir tuno, kiekį savo racione, jei jau kovojate su plaukų slinkimu ar retėjimu. Vietoj jo jis pataria rinktis mažai gyvsidabrio turinčias žuvis, tokias kaip menkė ir lašiša."

Shutterstock

Ką valgyti, kad plaukai būtų sveiki

"Kaip dabar sužinojote, kai kurie maisto produktai yra daug geresni nei kiti, kai kalbama apie jūsų plaukų sveikatą. Kaip gydytoja Morgan sako, kad geriausia rekomendacija visiems, kurie patiria plaukų slinkimą, slinkimą arba nerimauja, kad tokia galimybė yra, yra valgyti sveikų riebalų, tokių kaip avokadai, žuvų taukai ir alyvuogių aliejus.Ji taip pat rekomenduoja apsilankyti pas dermatologą ir sužinoti daugiau apie vitamino B ar biotino papildus, kurie, kaip įrodyta, skatina sveikesnius plaukus. Biotinas pastaraisiais metais tapo labai populiarus dėl savo sugebėjimų pagerinti odos ir plaukų stiprumą, storį, blizgesį ir sveikatą, sako ji. Ji aiškina, kad biotinas yra B grupės vitaminas, padedantis metabolizuoti riebalus ir angliavandenius. Jo galima rasti tokiuose maisto produktuose kaip kiaušinių tryniai, riešutų sviestas, sojos pupelės, ankštiniai augalai ir kt."

Kategorija: