Smoothies gali būti puikus būdas įtraukti į savo mitybą kelis maistingus maisto produktus. Nuo vaisių iki daržovių, šis gėrimas padeda pamaitinti jūsų kūną būtiniausiais vitaminais ir maistinėmis medžiagomis, kurių jam reikia. Panašiai kaip žaliosios sultys, kokteiliai turi naudos sveikatai, pavyzdžiui, skatina svorio metimo pastangas ir pagreitina medžiagų apykaitą. Žinoma, tai įmanoma tik tol, kol naudojate tinkamus ingredientus.

Visų pirma, vienas iš daugelio kokteilių ingredientų yra pienas. Akivaizdu, kad rinkoje yra tiek daug rūšių.Yra sojos pienas, neriebus pienas, liesas pienas ir kt. Turint visas šias galimybes pasirinkti, kokia pieno rūšis yra geriausia kokteiliui? Kalbėjomės su dr. Melina Jampolis, medicinos mokslų daktare, sertifikuotu gydytoju mitybos specialistu ir dr. Jamie McManus, MD FAAFP ir Shaklee medicinos reikalų pirmininku. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ką jie turi pasakyti. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Shutterstock

Kokosų pienas

"Pasak daktarės Melinos, atsakymas į šį klausimą priklauso nuo jūsų mitybos pageidavimų. Prieš ką nors kita, svarbu užduoti sau keletą klausimų. Ar esate veganas ar vegetaras? Kokia jūsų sveikatos istorija? Ar vartojate skydliaukės vaistus nuo sumažėjusios skydliaukės? Ar netoleruojate laktozės, esate jautrus sojai ar alergiškas riešutams? Be to, kokius b altymus dedate į kokteilių-b altymų miltelius, graikišką jogurtą ar visai nepridedate b altymų? Atsakydami į šiuos pagrindinius klausimus, galėsite išsiaiškinti, kokio tipo pieną pasirinkti savo gėrimui."

"Pacientams dažnai rekomenduoju nesaldintą kokosų pieną, nes jo puodelyje yra tik 45 kalorijos, sako dr. Melina. Kokosų pienas gaminamas iš vandens ir kokosų grietinėlės su vitaminais, ksantamo derva ir guaro derva (kuri naudojama tirštinti ir stabilizuoti). Ji pažymi, kad ksantamo guma suteikia šiek tiek skaidulų, bet ne daug. Dažnai pridedamas vitaminas B12 padeda palaikyti energijos gamybą, o vitaminas D ir kalcis palaiko kaulų sveikatą. (Be daugelio kitų dalykų), vitaminas D (taip pat) palaiko imuninę sveikatą). Pridėtas magnis, nors ir tik 10 procentų, gali padėti palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje ir kraujospūdį. Kadangi daugumai amerikiečių to trūksta, (kokosų pienas) gali būti naudingas. Tai geras pasirinkimas nesvarbu, ar laikotės veganiškos, ar ketogeninės dietos (nes) tai vienas universaliausių „pienų“, kurį galite gerti."

"Dr. Melina priduria: nors sočiųjų riebalų yra daugiau, tačiau pagal vieno produkto etiketę 60 procentų jų sudaro vidutinės grandinės trigliceridai – riebalų rūšis, kuri gali turėti tam tikros naudos medžiagų apykaitai (mažinti apetitą ir šiek tiek pagreitinti medžiagų apykaitą).Tačiau ji patikslina, kad kiekiai kokosų pieno gėrime yra gana maži, todėl nauda gali būti minimali, todėl norint pagrįsti šį teiginį, reikia atlikti tolesnius tyrimus."

"Galiausiai daktarė Melina sako, kad glotnutyje esantys riebalai gali padėti ilgiau jaustis sotesniam (kartu su b altymais ir skaidulomis). Ji rekomenduoja pridėti bent 14 gramų (ar daugiau) b altymų ir skaidulų iš sėklų, vaisių ir (arba) daržovių, kad jūsų kokteilis būtų sveikiausias, sočiausias ir (labiausiai) maistingiausias maistas."

Neriebus pieno pienas

Be kokosų pieno, dar viena rūšis, kurią galbūt norėsite apsvarstyti, yra neriebus pieno pienas. Dr. McManus pamini: „Tiesą sakant, geriausias pienas, kurį galima naudoti gaminant b altyminį kokteilį, yra įprastas senas pieniškas pienas, geriausia neriebus. Piene yra didžiausias b altymų kiekis uncijoje – 9 gramai 8 uncijos porcijoje.“

"Ji dalijasi: Tai puikus šakotosios grandinės aminorūgščių š altinis, ypač leucino, kuris padeda išsaugoti raumenų masę ir medžiagų apykaitą.(Todėl) tai padeda numesti daugiau riebalų metant svorį. Tiems, kurie yra jautrūs pieno produktams ar laktozei, daktaras McManusas siūlo išbandyti nepieninius augalinius pienus, tokius kaip sojų pienas ar žirniai. Jie turi didžiausią b altymų kiekį iš augalinės kilmės produktų. 8 uncijų sojos piene yra 7 gramai b altymų, o žirnių piene - 8 g b altymų. (Arba) pienas ir kokosų pienas suteikia tik 1 gramą b altymų."

"Dienos pabaigoje daktaras McManusas atkreipia dėmesį į tai, kad viskas susiję su b altymais, o ypač su šakotosios grandinės aminorūgštimis. Ji pabrėžia, kad b altymai pasižymi dideliu sotumo rodikliu – tai reiškia, kad jie numalšina alkį, nes yra lėtai virškinami ir pasisavinami, palyginti su angliavandeniais ar riebalais. Tai taip pat reiškia, kad jis mažiau veikia cukraus kiekį kraujyje (glikemijos indeksą), o tai taip pat padeda valdyti alkį. Yra daug tyrimų, patvirtinančių pieno vartojimą ir geresnius svorio metimo rezultatus. Pienas yra puikus kalcio ir vitamino D š altinis. Jis padeda išsaugoti ir formuoti kaulų ir raumenų masę."

Ir jei nežinojote, raumenų masė yra būtina stipresnei medžiagų apykaitai, kuri yra labai svarbi norint numesti svorio. Taigi, kai kitą kartą eisite į bakalėjos parduotuvę, pagalvokite apie tai, ar į pirkinių sąrašą neįtraukite kokosų pieno ir neriebaus pieno pieno!

Kategorija: