Sveikas svorio metimas – tai subalansuota mityba ir tolesnis kūno maitinimas mankštinantis, hidratuojant ir nuolat miegant. Tai pasakę, susisiekėme su ekspertais, kad sužinotume daugiau apie 3 užkandžius, kurie, jų nuomone, yra naudingi norint numesti svorio, nes juose yra skaidulų, b altymų ir kitos naudos, neprisidedant prie svorio augimo. Skaitykite patarimus, pasiūlymus ir įžvalgas iš registruotų dietologų Veronica Rouse, MAN, RD, CDE, Alicia Galvin, RD, Trista Best, RD, MPH ir dr. Rudolf Probst, MD, sveikatos ir mitybos eksperto.

Shutterstock

Paprasti kukurūzų spragėsiai

"Nepridėdami daug sviesto ar druskos, galite dažnai užkandžiauti paprastais spragėsiais kukurūzais, kad patenkintumėte savo troškimą ir vis tiek nesiektumėte savo svorio metimo tikslų, sako Probstas. Pasak jo, kukurūzų spragėsiai yra sveiki grūdai, kuriuose yra daugiau skaidulų, todėl galite valgyti daug spragėsių ir nesijaudinti, kad priaugsite svorio. Rouse sutinka ir priduria, kad spragėsiai yra nesmulkinti grūdai, todėl juose gausu pagrindinių maistinių medžiagų ir daug skaidulų. Be to, šis užkandis turi mažai riebalų ir apskritai mažai kalorijų, sako ji. Tai padeda žmonėms jaustis sotiems, nes tai yra didelis maisto kiekis, kurį turi apdoroti jų skrandis, todėl jis yra sotesnis ir sotesnis užkandis nei kiti, priduria ji. Pavyzdžiui, 3 puodeliai spragėsių turi tiek angliavandenių, kiek viena duonos riekė, pažymi ji."

Shutterstock

Chia sėklos

" Šių sėklų užkandis yra dar vienas puikus pasirinkimas, sako Galvin, nes jose gausu skaidulų, sveikų omega 3 riebalų rūgščių ir jos yra susijusios su jautrumo insulinui ir gliukozės kiekio kraujyje gerinimu. Tai svarbu atkreipti dėmesį, nes pakitęs insulino kiekis ir didelis gliukozės kiekis kraujyje gali sukelti svorio padidėjimą maždaug viduryje, nuovargį ir uždegimą, aiškina Galvinas. Ji priduria, kad chia sėklose esantis pluoštas ir riebalai taip pat padeda ilgiau jaustis sotesniems. Probstas sutinka ir sako, kad chia sėklose yra daug b altymų ir skaidulų, jose yra tirpių skaidulų, kurios išpučia skrandį, todėl jis pilnas."

Shutterstock

Džiovinti vaisiai

"Vaisiai visada yra protingas užkandžių pasirinkimas, paaiškina Best, dėl dviejų svarbių aspektų. Pasak jos, geriausi užkandžiai yra tie, kuriuose yra dvi savybės – mažai kalorijų ir daug sočiųjų maistinių medžiagų, skaidulų ir b altymų. Nesvarbu, ar rinksitės džiovintas spanguoles, obuolius, razinas ir pan., juos lengva pasiimti keliaujant ir dedama į daug skaidulų turintį trail mišinį, kad palaikytų žarnyną ir skatintų svorio metimą. Užuot rinkitės perdirbtą sūrų maistą, rinkitės sūrų mišinį, kuriame yra visos sėklos, riešutai ir džiovinti vaisiai, „Best“ pataria sveikai užkandžiauti. Probstas priduria, kad džiovinti vaisiai taip pat yra puikus užkandis, nes juose yra daug skaidulų ir jie suteiks sotumo jausmą, tačiau nepriaugs svorio."

Kategorija: