Kai susiduriate su odos senėjimu, negalite pasikliauti vien tik odos priežiūros produktais. Nesupraskite mūsų klaidingai: jūsų kremai nuo saulės, drėkikliai ir serumai yra puiki investicija. Jei tinkamai naudojami, esame tikri, kad jie gali padaryti stebuklus. Tačiau realistiškai kalbant, tai nėra vieninteliai dalykai, kurie turi įtakos jūsų veido odai. Jūsų mityba taip pat neabejotinai turi įtakos jūsų odos sveikatai.

Jei norite, kad jūsų oda grakščiai sentų, tai padės iš naujo įvertinti savo mitybą. Liūdna realybė yra ta, kad ne viskas, ką vartojate, iš tikrųjų yra naudinga jums. Dėl maistinės vertės stokos kai kurie maisto produktai ir gėrimai dar labiau apsunkina senėjimą.Geriausia žinoti, kas tai yra, ir kiek įmanoma jų vengti.

Siekdami išsiaiškinti, kokių gėrimų moterys, ypač vyresnės nei 40 metų, turėtų vengti, kad oda būtų geresnė, kalbėjomės su dermatologais, mitybos specialistais ir grožio ekspertais. Skaitykite toliau, kad gautumėte patarimų iš Dr. Cheryl Rosen, „BowTied Life“ dermatologijos direktorės, Ksenios Sobchak, „Loxa Beauty“ dermatologės ir kosmetologės, Morgyn Clair iš „Sprint Kitchen“ ir kt.

Shutterstock

Soda

"Kaip jau tikriausiai žinote, soda paprastai yra prikrauta cukraus ir cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti jūsų organizmui. Tai ne tik skatina svorio augimą, bet ir neigiamai veikia jūsų odą. Dr. Rosen teigimu, tokios cheminės medžiagos kaip fosforas, kalis ir kofeinas išplauna mineralus iš kaulų ir gali pažeisti kūno ląsteles. Sodoje esantis cukrus yra viena iš pagrindinių diabeto priežasčių, kuri taip pat gali sukelti priešlaikinį senėjimą."

"Sodos gėrimas su daug cukraus taip pat gali sukelti uždegimą ir spuogus. Rosenas perspėja, kad dėl kofeino kiekio soda gali išsausinti jus, o tai gali dar labiau pažeisti odą ir padaryti ją jautresnę raukšlėms."

"Be to, Sobchak pažymi, kad daugumoje gaiviųjų gėrimų yra pažangių glikacijos galutinių produktų, kurie neigiamai sąveikauja su pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip lipidai, nukleino rūgštys ir b altymai. Amžius sunaikina šias maistines medžiagas, todėl oda tampa pažeidžiama infekcijoms ir pagreitėja senėjimo procesas."

Shutterstock

Alkoholis

"Galbūt norėsite du kartus pagalvoti, ar išgerti kitą alaus butelį ar gurkšnoti antrą taurę vyno. Geriausiai parduodamų knygų autorė ir pasaulinės sveikatos ambasadorė daktarė Fabiana sako, kad alkoholis, deja, pagreitina odos senėjimą, raukšles, paburkimą, sausumą, raudonus skruostus ir purpurinius kapiliarus. Besaikis gėrimas gali prailginti veidą ir išsausinti visą kūną.Jūs prarasite sveiką odos švytėjimą ir natūralų švytėjimą."

"Jay Cowin, ASYSTEM mitybos specialistas, pažymi: Dehidratacija gali sukelti keletą odos problemų, įskaitant sausą odą, raukšles ir spuogus. Be to, alkoholis yra žinomas toksinas, kuris laikui bėgant gali pažeisti odą. Svarbu apriboti suvartojimą, kad apsaugotumėte odą ir kad ji greičiau sensta."

Panašiai Clair sutinka ir dalijasi, kad dėl tokio gėrimo sukelto drėgmės trūkumo jūsų odoje išryškėja smulkios linijos ir raukšlės. Užuot įsitikinę, kad jie paslėpti, jie tampa vis akivaizdesni.

Shutterstock

Kava su daug cukraus

"Ar kada nors svarstėte gerti juodą kavą? Jei esate vyresnis nei 40 metų ir esate įpratęs prie pieniškų, saldžių ir kreminių Joe puodelių, dabar gali būti pats tinkamiausias metas šiek tiek pakeisti situaciją.Dr. Simran Sethi, medicinos mokslų daktaras, „Nutritional Skincare“ įkūrėjas ir „janegee“ savininkas, paaiškina, kad išgeriant vieną puodelį per dieną gali būti naudinga sveikatai, tačiau geriant daugiau, oda išsausės. K altas slypi pridėtame cukruje. Ji paaiškina, kad per didelis rafinuoto cukraus vartojimas sukelia vidinę žalą odoje esantiems kolageno ir elastino b altymams, nes susidaro pažangūs glikacijos galutiniai produktai (AGE). Tai sumažina odos vientisumą ir elastingumą, todėl ji linkusi išsausėti ir susiraukšlėti."

"Taigi, kokia iš tikrųjų yra gera visų šių gėrimų alternatyva? Atsakymas paprastas ir paprastas: vanduo. Tai gėrimas, būtinas norint išlaikyti odos hidrataciją ir padedantis išplauti toksinus, mini Cowinas. Be to, vanduo ne tik pagerina jūsų odos priežiūros pastangas, bet ir turi naudos visai jūsų sveikatai. Pakankamas vandens gėrimas gali padėti palengvinti virškinimą, užkirsti kelią vidurių užkietėjimui ir kontroliuoti kūno temperatūrą. Apskritai tai naudinga!"

Kategorija: