Kai sensi, galiausiai suprasi gerų pusryčių svarbą. Pradėti dieną gerai subalansuotu maistu yra puikus įprotis praktikuotis, nes tai suteikia energijos, padidina smegenų galią ir stiprina kūną. Kadangi rinkoje yra tiek daug variantų, realybė yra tokia, kad tikrai yra maisto produktų, kurie yra maistingesni nei kiti.

Paimkite, pavyzdžiui, duoną. Turite daugybę pasirinkimų, tokių kaip kviečiai, b alti, nesmulkinti kviečiai, daugiagrūdžiai ir kt. Žodžiu, yra tiek daug skirtingų rūšių! Bet kuri duona yra pati sveikiausia, o kurios reikėtų vengti? Paklausėme dr.Amy Lee, sertifikuota vidaus ligų, medicininės mitybos ir nutukimo medicinos gydytoja ir „Nucific“ partnerė. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ką ji turi pasakyti.

Daiginta duona ir jos maistinė vertė

Renkantis didesnės maistinės vertės duoną, daktarė Amy Lee siūlo rinktis su daiginta duona. Tai yra „vandenyje sudygę grūdai, kaip jo gamybos proceso dalis“, – sako ji.

Dr. Lee paaiškina: „Manoma, kad tai mažai glikemijos turintis maistas ir organizmas lengvai virškinamas. Grynasis angliavandenių kiekis gali būti mažesnis nei 10 gramų angliavandenių vienoje riekėje, todėl ji yra idealesnė duona valgyti nerizikuojant priaugti svorio. Daiginta duona „sudaryta iš fermentų, kurie padeda organizmui skaidyti maistines medžiagas ir padeda įsisavinti bei virškinti“.

Kai kurių rūšių daigintoje duonoje gali būti daugiau riešutų, įvairių vitaminų ar mineralų ir net skaidulų – „visa tai labai naudinga sveikatai“, – dalijasi dr. Lee.Ji pažymi: „Kadangi jis yra „sudygęs“, galiojimo laikas yra trumpas ir dauguma žmonių jį laiko šaldiklyje, kad nesupelytų.

B altos duonos valgymo poveikis

Kalbant apie duonos rūšį, kurios reikėtų vengti, atsakymas atitenka įprastai b altai duonai. Pasak daktaro Lee, „B alta duona yra supakuota su miltais ir cukrumi, kurių bendras angliavandenių kiekis yra (daugiau nei) 20 gramų vienoje riekėje. Dažnai jis gaminamas naudojant konservantus, kviečius ir soją, kurių daugelis žmonių dabar „netoleruoja“ ir turi šalutinį poveikį, kai vartojamas didelis šių ingredientų kiekis.“

Jei bandote numesti svorio, b alta duona, deja, nėra geriausias pasirinkimas. Sertifikuota svorio metimo trenerė Jody Braverman, NASM-CPT, NASM-FNS, PN1, ir Bellabeat mitybos specialistė Jennifer Allura, CDN taip pat sutinka. Allura pabrėžia: „B alta duona užtikrins, kad tie skalės skaičiai jums nejudės“.

„B alta, rafinuotų grūdų duona ir duona su pridėtu cukrumi yra nepriimtinos.Iš rafinuotų grūdų perdirbimo metu buvo atimta daug maistinių medžiagų ir skaidulų“, – mini Braverman. Šie rafinuoti grūdai suskaidomi ir greitai virsta cukrumi, kuris vėliau patenka į jūsų kraują. Pridėtas cukrus sukelia svorio padidėjimą. Akivaizdu, kad taip pat norėtumėte vengti didelio cukraus kiekio kraujyje, nes jis gali dar labiau sukelti rimtas ligas, pvz., inkstų pažeidimą, širdies ligas ir regėjimo sutrikimus.

Dr. Lee daro išvadą, kad kai reikia rinkti duoną, „viskas svarbiausia suprasti, iš kur ji atsirado“. Ji perspėja: „Viskas, kas yra krepšyje ar dėžutėje, rasta lentynoje, yra apdorojama, ir tai yra faktas. Bet jūs turite teisę perskaityti ingredientų sąrašą, kad geriau suprastumėte, ką valgote. Visada norite būti tikri, kad aprūpinate savo organizmą būtinomis maistinėmis medžiagomis, todėl nepakenks atlikti šiek tiek tyrimų. Jūsų būsimas aš jums už tai padėkos!

Kategorija: