Dieta vaidina vieną iš svarbiausių vaidmenų mūsų bendrai sveikatai. Maistinės medžiagos, kurias aprūpiname savo kūnu, yra būtinos visose gerovės srityse – nuo svorio iki širdies iki energijos lygio ir net odos bei plaukų sveikatos.

Maistingas, subalansuotas maistas yra neatsiejama sveikatos išlikimo dalis. Tai reiškia, kad ne tik valgykite jums naudingą maistą, bet ir atsisakykite dalykų, kurie gali kelti pavojų jūsų kūnui. Norėdami sužinoti daugiau apie blogiausius nesveikus maisto produktus, kurių reikia vengti, kalbėjomės su eksperte Dana Hunnes, mokslų daktare, dietologe ir išgyvenimo recepto autore bei mitybos terapeute Varsha Khatri iš „Illuminated He alth“.Ir Hunnes, ir Khatri atkreipė dėmesį į vieną daug angliavandenių turintį maistą, kuris kenkia jūsų sveikatai: saldžius pusryčių dribsnius.

Shutterstock

Saldinti dribsniai

Kai kuriomis dienomis atsibundate ryte ir negalite (arba tiesiog neturite laiko) pasigaminti didelių, maistingų pusryčių. Tokiais atvejais galite teikti pirmenybę patogumui, pasiekdami dėžutę su mėgstamais dribsniais. Tačiau tai yra vienas daug angliavandenių, daug cukraus turintis, labai perdirbtas maistas, kurio ekspertai perspėja, kad neturėtumėte valgyti, jei rūpinatės savo sveikata.

"Hunnesas sako, kad labai apdoroti grūdai, tokie kaip kukurūzų dribsniai, yra nenaudingi, ypač jei norite sumažinti angliavandenių ir cukraus kiekį. Nors ir patogus, šis pusryčių maistas turi labai mažą maistinę vertę. Grūduose paprastai yra labai mažai skaidulų ar b altymų. Hunnes sako, kad jūsų kūnas turi mažai dirbti, kad suvirškintų ir įsisavintų tokio tipo maistą.Vartodamas šiuos maisto produktus, jis beveik nesudegina kalorijų. Tai gali pakenkti jūsų medžiagų apykaitai."

"Javai ne tik neturi maistinės vertės, bet ir yra daug daugiau cukraus, nei reikia jūsų organizmui, o tai yra baisus būdas pradėti dieną. Reguliarus saldžių grūdų valgymas gali sukelti tokių problemų kaip uždegimas, svorio padidėjimas ir kt. Grūdai yra vienas iš daugiausiai cukraus turinčių maisto produktų, perspėja Khatri. Net grūduose, kuriuose tariamai mažai cukraus, yra daug saldiklių."

"Khatri sako, kad dėl to gali padidėti cukraus kiekis kraujyje ir insulino lygis. Kai pradedate savo dieną nuo bet ko, kuriame yra daug cukraus / saldiklio, jums labiau tikėtina, kad visą dieną trokštate cukraus ar kito saldaus maisto. Tai reiškia, kad labiau tikėtina, kad užkandžiausite tik norėdami palaikyti cukraus kiekį kraujyje, aiškina ji."

Gerai, gerai, esame įsitikinę – kitą kartą paliksime cinamono skrudinta traškutį bakalėjos lentynoje. Tačiau kokios yra panašios alternatyvos, kai ryte trūksta laiko? Khatri siūlo pasigaminti savo granolę. Šaunu!

"Jei nesijaučiate toks gudrus, sveikos granolos galite rasti bakalėjos parduotuvėje. Pirkite granolą / musli, kuriame nėra pridėto cukraus ar saldiklių, rekomenduoja Khatri."

"Hunnes turi panašių pasiūlymų. Ji rekomenduoja valgyti avižinius dribsnius ir pabarstyti uogomis, linais, chia ir graikiniais riešutais. Jame yra daug sveikų skaidulų, omega-3 riebalų ir b altymų iš įvairių sėklų, aiškina ji ir priduria, kad šis valgis reikalauja, kad jūsų kūnas nuveiktų pakankamai daug darbo, kad būtų virškintas ir pasisavinamas, ir padeda palaikyti greitesnę medžiagų apykaitą. Mums skamba puikiai! Greitai iš saldžių dribsnių pakeisime granolą arba avižinius dribsnius."

Kategorija: