Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės laikosi dietos be glitimo. Kai kurie gali būti alergiški b altymui, o kitiems gali būti diagnozuota celiakija – imuninis sutrikimas, sukeliantis uždegimą ir plonosios žarnos sutrikimus. Laimei, šiais laikais rinkoje yra daugybė maisto produktų be glitimo. Galite rinktis iš sausainių be glitimo, duonos, pyrago ir net makaronų.

Bet jei yra vienas dalykas, kurį turėtumėte žinoti apie šią dietą, tai yra tai, kad perėjimas prie maisto be glitimo ne visada yra toks „sveikas“, kaip gali atrodyti.Kai kurie dalykai, kurie, jūsų manymu, gali padėti numesti svorio, deja, gali veikti visiškai priešingai. Norėdami sužinoti daugiau, susisiekėme su Jennifer Hanway, valdybos sertifikuota holistinės mitybos specialiste. Skaitykite toliau, nes ji aiškina tiesą apie maistą be glitimo ir apie tai, ką jis iš tikrųjų gali padaryti jūsų organizmui.

Shutterstock

Ką reikia žinoti apie maistą be glitimo

"Galbūt jau žinote tai iš patirties, tačiau etiketės gali būti klaidinančios. Vis tiek svarbu atlikti savo tyrimus ir suprasti vartojamų produktų sudedamąsias dalis. Hanway teigimu, vien todėl, kad maistas pažymėtas kaip „be glitimo“, dar nereiškia, kad jis sveikas ar padės numesti svorio. Maisto produktai, pažymėti kaip be glitimo, gali būti labai perdirbti ir juose gali būti net daugiau rafinuotų angliavandenių nei originalioje versijoje, kurioje yra glitimo. Akivaizdu, kad norėtumėte kiek įmanoma vengti labai perdirbto maisto, nes juose gausu cukraus, druskos ir riebalų."

"Ji priduria, kad maisto produktai be glitimo, tokie kaip duona, krekeriai ir sausainiai, paprastai gaminami iš ingredientų, tokių kaip ryžių miltai ir kukurūzų krakmolas, kuriuose yra labai mažai skaidulų, todėl suvartojus greitai padidės cukraus kiekis kraujyje. Kai padidėja cukraus kiekis kraujyje ir jis tampa nekontroliuojamas, kyla rimtų sveikatos komplikacijų, tokių kaip diabetas, širdies ligos ir regėjimo sutrikimai, rizika."

Maisto produktai be glitimo ir jo poveikis organizmui

"Net turėdamas naudą sveikatai, Hanway pabrėžia, kad valgant maistą be glitimo vis dar kyla iššūkių. Viena iš jų yra ta, kad juose yra daug rafinuotų angliavandenių, kurie padidina cukraus kiekį kraujyje. Ji paaiškina: Kai mūsų kraujyje padidėja cukraus kiekis, mūsų kasa išskiria insuliną – hormoną, kuris liepia mūsų kūnui kaupti maistą kaip kūno riebalus. Be to, šie cukraus kiekio kraujyje šuoliai sukelia mūsų alkio hormonų disbalansą, dėl kurio atsiranda potraukis daugiau cukraus ir angliavandenių turinčio maisto."

"Kitas trūkumas, kai reikia laikytis dietos be glitimo, yra tai, kad šiuose maisto produktuose gali būti daug užpildų ir tirštiklių, kurie gali sukelti virškinimo problemų ir padidinti uždegimą organizme. Jūsų virškinimo sistema yra labai svarbi norint numesti svorio, todėl svarbu, kad ji būtų stipri ir sveika."

Geriausias būdas įtraukti maistą be glitimo į savo mitybą

"Dienos pabaigoje viskas susiveda į tai, kad reikia ieškoti daugiau maistinės vertės variantų. Hanway dalijasi, savo klientams rekomenduoju laikytis dietos, kurioje natūraliai nėra glitimo. Atkreipkite dėmesį: pagrindinis žodis čia yra natūralus. Ji pataria: Užuot pirkę produktus be glitimo, susitelkite į savo mitybą iš sveikatai naudingų maisto produktų, tokių kaip vaisiai ir daržovės, gyvūninės ir augalinės kilmės b altymai ir (ir) gerieji riebalai, pavyzdžiui, riešutai ir sėklos. Hanway taip pat rekomenduoja avokadus ir alyvuogių aliejų, nes jie iš prigimties yra be glitimo."

"Galiausiai ji pažymi, kad alternatyvų be glitimo, pagamintų iš tokių ingredientų kaip migdolų miltai, maniokos miltai ir avinžirnių miltai, pirkimas yra puikus pasirinkimas ir gali būti sveikas jūsų mitybos papildymas."

Kategorija: