Yra keletas veiksnių, kurie prisideda prie sveikos medžiagų apykaitos. Jei norite išlaikyti gerą kūno formą senstant, labai svarbu suprasti, kad negalite pasikliauti vien tik treniruotėmis ar dietomis. Žinoma, svarbu valgyti maistingus patiekalus ir nuosekliai sportuoti, tačiau yra ir papildomų būdų, kaip pagerinti jūsų kūno energijos gamybą.

Taigi, ką dar galite padaryti, kad pagerintumėte medžiagų apykaitą? Norėdami sužinoti, susisiekėme su sertifikuotais gydytojais, registruotais dietologais ir mitybos specialistais.Perskaitykite patarimus iš Dr. Pouya Shafipour iš Paloma He alth, Sarah Anderson iš PEAK Integrative Wellness, Kimberly Marsh iš mažai jodo turinčios dietologės, Dr. Dana Ellis Hunnes, PhD, MPH, RD autorės išgyvenimo recepto ir kitų žinomų ekspertų šioje srityje. lauke.

Shutterstock

Apsirūpinkite papildais

"Kitą kartą, kai būsite bakalėjos parduotuvėje ar vaistinėje, apsvarstykite galimybę įsigyti cinko, vitamino B-12 ir vitamino C. Dr. Shafipour teigimu, cinkas yra esminis mikroelementas, padedantis efektyviai veikti medžiagų apykaitą. Jis stimuliuoja šimtus fermentų, dalyvaujančių ląstelių procesuose. Be jo mums gresia imuniteto sumažėjimas, žarnyno problemos, plaukų, odos ir nagų problemos arba vyrų lytinių liaukų nepakankamumas."

"Kalbant apie vitaminą B-12, Dr. Wasserman mini, kad pakankamas vitamino B-12 kiekis organizme gerina medžiagų apykaitą, deguonį pernešančių raudonųjų kraujo kūnelių susidarymą ir nervų sistemos sveikatą. Ji įspėja, kad šio vitamino trūkumas gali sukelti anemiją, širdies ligas ir nevaisingumą."

"Dr. Wassermanas taip pat paaiškina, kad (vitaminas C) reguliuoja aminorūgščių metabolizmą, padidina smegenų energiją ir padeda sumažinti smegenų neuronų ir kitų kūno dalių uždegimą. (Jis) gali išlaikyti kūną ir smegenis geresnėje padėtyje užsiimti fizine veikla, kuri apskritai turi teigiamą poveikį medžiagų apykaitai."

"Pakankamas b altymų kiekis dietoje yra dar vienas veiksmingas būdas pagreitinti medžiagų apykaitą. Tai galite padaryti valgydami liesą mėsą, riešutus ir kiaušinius arba galite pasigaminti skanų kokteilį. Mitybos specialistė Katie Tomaschko teigia, kad b altymai yra raumenų statybinė medžiaga ir būtina raumenų masei palaikyti. Kadangi raumenys sudegina daugiau kalorijų nei riebalai ramybės būsenoje, jie idealiai tinka greitesnei medžiagų apykaitai. Ji priduria, kad greitesnė medžiagų apykaita reiškia padidėjusį BMR (bazinį metabolizmo greitį arba kalorijų kiekį, kurį kūnas sudegina ramybės būsenoje), o tai sumažina svorio padidėjimo ir svorio padidėjimo riziką, susijusią su sveikatos būkle."

Shutterstock

Ugdykite raumenis

"Jėgos treniruotės ir raumenų auginimas taip pat yra labai svarbūs norint pagreitinti medžiagų apykaitą. Anderson pažymi, kad padidinus raumenų masę, tai padidina bazinę medžiagų apykaitą, o tai reiškia, kad ilsėdamiesi sudeginate daugiau kalorijų. Dr. Hunnesas taip pat sako, kad kilogramas raumenų per dieną sudegins 10 kartų daugiau kalorijų nei kilogramas riebalų. Galite pabandyti skirti maždaug 30 minučių ar daugiau svorio kilnojimui, pritūpimams, atsispaudimams ir įtūpstam. Atminkite: pažanga, o ne tobulumas. Kiekvienas judesys gali turėti įtakos!"

Shutterstock

Nenuvertinkite gero nakties miego galios

"Kad ir kaip bebūtų liūdna, tikriausiai geriausia atidėti mėgstamos laidos žiūrėjimą iki paryčių. Norint palaikyti sveiką medžiagų apykaitą, reikia pakankamai poilsio. Miegas yra svarbus, nes miego trūkumas gali pakeisti gliukozės metabolizmą ir hormonus, kurie reguliuoja mūsų apetitą ir medžiagų apykaitą, todėl sumažėja leptino (sotumo hormono) ir padaugėja grelino (alkio hormono), pabrėžia Centro dietologė, Angie Asche, MS, RD. , CSSD.Idealiu atveju kiekvieną naktį turėtumėte miegoti bent septynias valandas, todėl pabandykite įtraukti tai į savo tvarkaraštį."

Atkreipkite dėmesį į savo mitybą

"Savaime suprantama, kad jei norite numesti svorio ir pagreitinti medžiagų apykaitą, turite maitintis atsakingai. Marsh siūlo iš anksto planuoti savo maistą ir laikytis grafiko, nes šie įpročiai iš tikrųjų gali padėti sureguliuoti jūsų kūno riebalų deginimo procesą. Ji primygtinai rekomenduoja sekti angliavandenių suvartojimą, nes kai (jūs) valgote mažai ar vidutiniškai angliavandenių, (jūsų) kūnas labiau degina riebalus."

"Įspėjimas: valgydami labai perdirbtą maistą, į kurį pridėta cukraus, galite sugadinti medžiagų apykaitą. Jie neturi maistinės naudos, juose dažnai nėra vitaminų ir mineralų, antioksidantų ir priešuždegiminių junginių, sako dr. Hunnes. Tai sukelia insulino šuolius, padidina IGF-1, uždegimo žymenį, ir padidina lėtinių ligų bei kalorijų nusėdimo (riebalų kaupimosi) riziką organizme.Vietoj to galite išbandyti angliavandenius, kurių maistinė vertė yra didesnė, pvz., miežių, avižų ir ankštinių daržovių."

Kategorija: