Pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis, tačiau jis iš esmės neįvertinamas. Nesvarbu, ar ryte kovojate su apetitu, ar nuolat bėgate, tikriausiai pusryčius praleidote kartą ar du. Be to, saldūs medžiai ir pusryčių sumuštiniai vilioja ne tik savo skoniu, bet ir sutaupomu laiku. Visa tai pasakius, pusryčiai yra maistas, kuris pagreitina jūsų medžiagų apykaitą ir suteikia energijos visai dienai, todėl svarbu kiekvieną rytą valgyti maistingų medžiagų turintį maistą, kuris pateiks jūsų poilsio dieną. Paklausėme Andrea Mathis, MA, RDN, LD, Fresh Avocados – Love One Today atstovės spaudai, kokia dažna klaida yra ta, kad ji mato, kaip jos klientai daro pusryčius, ir kaip galite įsitikinti, kad pusryčiaujate sveikus. kasdien, nesugadindami pinigų ir negaišdami laiko.

Shutterstock

Be energijos ir medžiagų apykaitos, subalansuoti pusryčiai yra būtini ir ilgalaikei širdies sveikatai. „Pusryčių valgymas suteikia organizmui degalų funkcionuoti, o tai yra būtina bendrai sveikatai ir gerovei. Jei atidžiau pažvelgsime, tai, ką valgome pusryčiams ar pirmam dienos valgymui, gali turėti ilgalaikių pasekmių širdies sveikatai“, – sako Mathis: „Pavyzdžiui, klinikinis tyrimas, kuriame dalyvavo 31 antsvorio turintis suaugęs žmogus, parodė, kad Pusė arba visas avokadas pusryčių metu, palyginti su mažai riebiu ir daug angliavandenių turinčiu maistu, paveikė ūminius širdies sveikatos rodiklius, įskaitant gliukozės ir insulino koncentracijos kraujyje sumažėjimą ir trumpalaikės kraujagyslių funkcijos gerinimą.

Dvi širdžiai naudingos maistinės medžiagos, kurios puikiai papildo bet kurį pusryčių patiekalą, yra skaidulos ir sveikieji riebalai (pvz., riešutai ar riešutų sviestas). Viena didelė klaida, kurią Mathis mato iš savo klientų, yra nepakankamas šių maisto produktų kiekis, ypač per pusryčius.„Pavyzdžiui, tame pačiame tyrime, kuris buvo pažymėtas anksčiau, mokslininkai nustatė, kad viso avokado valgymas pusryčių metu, palyginti su maistu be avokado, sumažino alkį ir pagerino pasitenkinimą maistu“, – sako ji. „Avokaduose yra nesočiųjų riebalų ir yra geras skaidulų š altinis, o šis maistinių medžiagų derinys padeda jaustis patenkintam pavalgius.“

Shutterstock

Jei valgysite sočius pusryčius, tai padės išlaikyti sotumą visą dieną ir suvaldys alkio signalus, kad išvengtumėte energijos trūkumo vidury dienos. „Svarbu ir pasitenkinimo faktorius, nes juk valgyti turi būti malonu. Kai tai malonu, labiau tikėtina, kad valgysite maistą, kuriame gausu maistinių medžiagų, kurie palaiko širdį ir bendrą sveikatą.“

Kokie yra geri pusryčių receptai su širdžiai sveiku maistu? „Tikiu, kad reikia rinktis maistą, kuris tau patinka ir kuris palaiko tavo sveikatą.Skirti laiko pirmajam dienos valgiui – vienas iš būdų parodyti meilę sau ir investuoti į savo gerovę! Matisas sako. Viena iš jos rekomenduojamų pusryčių idėjų yra naktinės avižos – tai puikus pasirinkimas, nes jas galima pasigaminti ir išvakarėse. Į avižas įdėję tokių dalykų kaip riešutų sviestas, galite prisotinti sveikų riebalų ir padidinti sotumo jausmą bei stabilią energiją visą dieną. Mathisas taip pat siūlo kokteilius kaip gerą pusryčių pasirinkimą, jei keliaujate – galite pridėti riešutų sviesto arba avokado, kad padidintumėte kremiškumą ir gautumėte daugiau sveikų riebalų. Valgyti sveikus ir subalansuotus pusryčius nebūtinai reikia daug laiko ar brangiai pabandyti sutaupyti laiko tokiems patiekalams kaip avižų dribsniai ar vaisių kokteilis, kad pagerintumėte savo mitybą, pradėtumėte dieną stipriai ir investuotumėte į ilgalaikę širdies sveikatą.

Kategorija: