Subalansuota mityba yra raktas į sveiką medžiagų apykaitą. Jūs visada norite rinktis maistą, kuriame gausu maistinių medžiagų, kad jūsų kūnas veiktų optimaliai. Jei jūsų bendras kūno rengybos tikslas yra numesti svorio, tai padeda suprasti, kaip veikia medžiagų apykaita ir kokių maisto produktų turėtumėte vengti, kai kalbama apie savo mitybą. Susisiekėme su medicinos ekspertu, kad sužinotume daugiau apie šį cheminį procesą ir kaip jis veikia mūsų organizmą. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte dietologės dr. Amy Lee, Lindoros klinikos vyriausiosios medicinos pareigūnės, įžvalgas ir patarimus.

Shutterstock

Ką reikia žinoti apie medžiagų apykaitą

"Pasak dr. Lee, kai kalbame apie medžiagų apykaitą, netiesiogiai (turime omenyje), kiek energijos (mes) pagaminame iš suvalgomo ar išgeriamo maisto kiekio. Kiekvieną dieną mes kuriame energiją kalorijų pavidalu ir sudeginame kalorijas iš valgomo maisto ir papildų bei judesio, kurį įgyjame. Bendras energijos suvartojimas taip pat žinomas kaip „bendrosios energijos sąnaudos“ ir ją sudaro bazinis medžiagų apykaitos greitis (dažnai susideda iš mūsų valgomų maisto produktų, mūsų genetinės sudėties ir bendro judėjimo) kartu su papildomais pratimais, kuriuos galima atlikti. imtis kasdien. Dėl to visas sudegintas kalorijas labai gerai gali valdyti įvairūs komponentai."

"Galų gale, norint numesti svorio, reikia pagalvoti apie kelis veiksnius (pvz., maisto suvartojimą ir fizinį aktyvumą) ir atitinkamai pakoreguoti savo gyvenimo būdo įpročius, kad galėtumėte maksimaliai išnaudoti kalorijų deginimą.Būkite atidūs (savo) kasdieniams judesiams ir stenkitės į savo dieną pritaikyti vidutinio lygio mankštą, įspėja daktaras Lee. Ji priduria, kad jūsų bendras streso lygis (psichologinė būsena, santykiai, miego kokybė ir kt.) taip pat gali turėti įtakos tikimybei, kad kasdien sudeginsite daugiau ar mažiau kalorijų."

"Ir jei yra vienas paprastas dalykas, kurį galite padaryti norėdami numesti svorio, daktaras Lee siūlo valgyti maistą, kuris degina jums kalorijas, pavyzdžiui, liesus b altymus. Kad jūsų medžiagų apykaita nesulėtėtų, čia yra trys pagrindiniai dalykai, kuriuos, jos nuomone, turėtumėte persvarstyti prieš vartodami:"

Shutterstock

Alkoholis

"Nesvarbu, ar tai alus, vynas ar kokteilis, bet kokio stiprumo alkoholyje yra alkoholio, sako dr. Lee. Žmogaus kūnas visada norės atsikratyti šios cheminės medžiagos pirmiausia padidindamas fermentų kiekį kepenyse, kad jis būtų metabolizuojamas. Tuo pačiu metu organizmas yra pakankamai protingas, kad nepervargtų, todėl kai kurie natūralūs medžiagų apykaitos keliai sulėtėtų, įskaitant tuos, kurie metabolizuoja maistą.Atsižvelgdamas į tai, daktaras Lee paaiškina, kad gerdami alkoholį žmonės ne taip greitai degina riebalus ir neįsikelia į ketozę."

Shutterstock

Soda

"Perdirbtas cukrus, ypač soda, yra dar vienas veiksnys, sukeliantis lėtą medžiagų apykaitą. Pasak daktaro Lee, tol, kol valgysite cukrų, jūsų kūnas greičiausiai jį kaups. Žmogaus organizmas labai lengvai atpažįsta cukrų, o kiekvienos ląstelės funkcionavimas priklauso nuo cukraus, todėl labai sunku deginti riebalus, kai cukraus vis dar yra dietoje."

Shutterstock

Ledai

"Šis pieno produktas, kuriame yra daug cukraus, taip pat yra k altininkas dėl jūsų medžiagų apykaitos lėtėjimo. Dr. Lee mini, kad leduose yra transriebalų, kurie taip pat slopina medžiagų apykaitą (nuo) optimalaus veikimo. Be to, transriebalai taip pat prisideda prie padidėjusio cholesterolio kiekio ir sukelia širdies ir kraujagyslių ligas.Taip!"

Taigi, jei norite pagerinti savo savijautą ir leisti kūnui veikti maksimaliai, gali būti geriausia sumažinti šių daiktų skaičių ir pakeisti juos sveikesniais.

Kategorija: