Senstant mūsų oda tampa vis gležnesnė ir gali nebeatsigauti kaip anksčiau panaudojus intensyvias odos priežiūros priemones. Senstanti veido oda gali neatlaikyti tam tikrų vaistinių preparatuose esančių ingredientų, o jų naudojimas gali sukelti daugybę nepageidaujamų poveikių, pasak ekspertų, pavyzdžiui, išsausėti, paraudti, luptis ir pan. Kreipėmės į dermatologus ir odos priežiūros ekspertus, kad sužinotume daugiau apie 2 įprasti vaistinių produktų ingredientai, kurių vyresnės nei 40 metų moterys gali norėti vengti.Perskaitykite patarimus ir pasiūlymus iš Dr. Anna Chacon, M.D., My Psoriasis Team dermatologės ir rašytojos, ir Dr. Simran Sethi, M.D., RenewMD Beauty & Wellness įkūrėjo.

Shutterstock

1. Benzoilo peroksidas

Dažnai randamas gaminiuose, skirtuose kovoti su spuogais, šis įprastas odos priežiūros ingredientas gali būti per griežtas brandžiai odai, aiškina Chaconas. „Mes senstant oda iš prigimties sausėja dėl mažiau aktyvių riebalus gaminančių liaukų, neišlaiko drėgmės ir sveikų riebalų“, – sako ji, „Taigi, kai benzoilo peroksidas naudojamas jau nusilpusiai odai, kuri yra sudėtinga. dėl hormonų sukeltų spuogų tai padidina problemą ir nebūtinai ją išsprendžia. Ji pažymi, kad „per didelis odos šveitimas ir jos sudedamųjų dalių pašalinimas“ pažeidžia jau pažeistą barjerą, dėl kurio oda tampa blyški, sausa ir sudirgusi. Apsilankymas pas dermatologą gali padėti rasti ingredientų, skirtų tokio amžiaus spuogams gydyti, nes daugelis pastebės, kad naudojant benzoilo peroksidą ar panašią salicilo rūgštį pablogės odos gebėjimas gaminti drėgmę, o ne veiksmingai kovos su spuogais.

Shutterstock

2. Glikolio gelis

Šis ingredientas daugiausia randamas produktuose, kurie padeda nusišveisti, tačiau, kaip ir paskutinis tipas, tai taip pat gali būti per intensyvu senstančiai odai, sako Sethi. „Glikolio gelis gali pagreitinti brandžios odos išsausėjimą“, - sako ji ir pažymi, kad tai yra alfa hidroksi rūgštis ir įprastas cheminis šveitiklis (mechaninis šveitiklis yra granuliuotas). „Glikolio gelis yra vienas iš stipresnių cheminių šveitiklių, ir nors tai daug geresnis pasirinkimas riebiai, į spuogus linkusiai ar paprastai jaunesnei odai, jis gali būti per atšiaurus ir nereikalingas brandžiai odai“, – priduria ji. Brandi oda natūraliai užtrunka ilgiau, kol atsinaujina odos ląstelės ir palaiko stiprų lipidų barjerą, tęsia ji, o „glikolio gelis nutraukia sveikų odos ląstelių ryšius ir taip pažeidžiamas odos barjeras“, – apibendrina Sethi.

Kategorija: