Virškinimo problemos, deja, yra labai dažnos – nuo streso iki blogos žarnyno sveikatos iki alergijos, dėl daugelio priežasčių galime patirti blogą virškinimą ir nepatogius jo simptomus. Pagrindinės priežasties paieška gali būti sudėtingas procesas, todėl gali atrodyti, kad virškinimo problemos kyla be rimo ar priežasties. Nuo pilvo pūtimo iki vangumo iki pykinimo – prastas virškinimas gali sukelti daug diskomforto ir apsunkinti kasdienį gyvenimą.

Shutterstock

Nors tokie dalykai kaip vaistai ir gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti, vienas didžiausių dalykų, kuriuos reikia stebėti sprendžiant virškinimo sutrikimus, yra tai, ką valgote.Dažnai blogas virškinimas gali būti ženklas, kad negaunate reikalingų maistinių medžiagų arba reguliariai vartojate maistą, kuriam esate jautrus. Kad jaustumėtės geriausiai ir pagerintumėte virškinimą, labai svarbu, kad valgytumėte daug maistinių medžiagų.

Kažkas, ko jums gali neužtekti, jei kovojate su virškinimu, yra skaidulos. Pasak Susan Bowerman, M.S., R.D., CSSD, CSOWM, FAND, „Herbalife Nutrition“ pasaulinio mitybos švietimo ir mokymo vyresniosios direktorės, tai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių savo klientų virškinimo sutrikimų priežasčių. Nors maisto komponentai, tokie kaip angliavandeniai ir b altymai, yra suskaidomi ir absorbuojami jūsų organizme, skaidulos praeina per jūsų kūną ir išlieka santykinai nepažeistos. Skaidulos reguliuoja tuštinimąsi, padeda kontroliuoti svorį ir netgi buvo susijusios su cholesterolio kiekio mažinimu.

Shutterstock

Pasak Bowermano, vienas geriausių skaidulų š altinių yra vaisiai, ypač uogos.„Uogos yra puikus pasirinkimas, nes tai vieni daugiausiai skaidulų turinčių vaisių. Puodelyje aviečių yra 8 gramai skaidulų ir tik 64 kalorijos, puodelyje gervuogių yra daugiau nei 5 gramai skaidulų ir tik 43 kalorijos, o puodelyje braškių yra apie 3,5 gramo skaidulų ir tik apie 50 kalorijų“, – aiškina ji. , „Atsižvelgiant į tai, kad dauguma žmonių per dieną suvalgo mažiau nei pusę rekomenduojamo 25–38 gramų skaidulų kiekio, uogos gali padėti patenkinti poreikius.“

Didžiausia priežastis, kodėl Bowerman rekomenduoja uogas virškinimui gerinti, yra jų universalumas, ypač kai kalbama apie pusryčius. „Jų galima dėti į š altai ar karštai virtus dribsnius, jogurtą, b altyminius kokteilius arba pagardinti viso grūdo blynelius ar vaflius. Kitas skanus būdas jais pasimėgauti – riešutų sviestu aptepti viso grūdo skrebučio riekelę, tada įdėti griežinėliais pjaustytų ar sutrintų uogų. Jie ne tik pigūs ir lengvai prieinami po ranka, bet ir gali būti dedami į daugybę patiekalų ir užkandžių, kad padidintumėte skaidulų suvartojimą.

Jei kovojate su virškinimu, reikia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą kaip visumą, kad suprastumėte savo pagrindinę priežastį ir tai, kas padės jūsų žarnynui išgyti. Nors tai visų pirma turėtų būti daroma su savo medicinos paslaugų teikėju, kad galėtumėte įvertinti savo unikalius poreikius, Bowerman pasidalino keletu patarimų, kuriuos ji rekomenduoja, kaip išlaikyti sveiką žarnyną. „Gerkite daug skysčių – ląstelienai, kurią valgote, reikia vandens, kad išbrinktų ir atliktų savo darbą. Be to, probiotinių bakterijų vartojimas gali padėti išlaikyti žarnyno mikrobiomo sveikatą, todėl į racioną įtraukite probiotikų iš maisto produktų, tokių kaip jogurtas ir kefyras. Jei norite suteikti sau papildomos energijos, pabandykite į jogurto dubenį įberti uogų, kad pusryčiautumėte skrandį. Virškinimo sutrikimai gali būti varginantys ir nemalonūs, tačiau kiekvieną dieną atlikdami nedidelius pakeitimus galite ilgainiui išgydyti žarnyną. Kasdien valgant daug skaidulų turinčių vaisių, ypač uogų, gali būti nepaprastai naudinga jūsų virškinimo sistemai.

Kategorija: