Išlikti aktyviam reguliariai mankštinantis yra svarbi norint išlikti tinkamam ir sveikam. Tačiau jei kovojate su tam tikromis sveikatos ligomis, pvz., aukštu kraujospūdžiu, kai kurios fizinės veiklos rūšys gali būti pavojingos.

Svarbu žinoti, ką jūsų kūnas gali atlaikyti ir kaip tinkamai juo rūpintis, net jei dėl to reikia atsisakyti kai kurių sunkių pratimų. Kalbėjomės su sertifikuotais asmeniniais treneriais Jake'u Dicksonu, CPT-NASM ir „BarBend“ redaktoriumi bei Jesse'u Federu, RDN CPT iš „Strength Warehouse USA“, kad sužinotume daugiau apie ilgalaikį kraujospūdžio poveikį ir kodėl sprintas yra intensyviausias. pratimų, kurių niekada neturėtumėte daryti, jei kovojate su šia liga.

Shutterstock

Venkite didelio intensyvumo pratimų, tokių kaip sprintas

"Lėtinis aukštas kraujospūdis gali sukelti ilgalaikę žalą jūsų kūnui. Federas perspėja, kad dėl padidėjusio slėgio gali atsirasti plyšimų jūsų kapiliaruose, venose ir arterijose, o tai gali pakenkti organams. Šios ašaros ilgainiui gali susiaurinti kraujo judėjimo kelią, o tai gali sukelti arterijų užsikimšimą, širdies priepuolį ar insultą, – aiškina jis."

"Štai kodėl taip svarbu kontroliuoti kraujospūdį ir vengti pratimų, kurie gali jį pabloginti. Tiems, kurie turi aukštą kraujospūdį, reikia turėti vieną vertingą sveikatos taisyklę išlikdami aktyvūs: treniruočių intensyvumą sumažinkite iki minimumo. Jei turite problemų su aukštu kraujospūdžiu, geriausia susilaikyti nuo didelio intensyvumo pratimų, nes tai gali smarkiai padidinti jūsų širdies ritmą ir kraujospūdį, įspėja Federas."

"Dicksonas kartoja šį jausmą: mankštinantis jūsų kraujospūdis natūraliai pakyla, tačiau sulaikius kvėpavimą ir atliekant intensyvesnes pasipriešinimo treniruotes, jis dar labiau padidėja.Jei jau turite aukštą kraujospūdį, prasminga nedaryti mankštos, dėl kurios labai pakyla kraujospūdis."

"Dicksonas sako, kad viena konkreti didelio intensyvumo treniruotė, kurios turėtumėte vengti, jei pajutote aukštą kraujospūdį, yra sprintas. Jis paaiškina, kad tai gali sukelti staigius kraujospūdžio šuolius. Atliekant sunkius pratimus, tokius kaip sprintas, kai per palyginti trumpą laiką įvyksta per daug aktyvumo, gali ištikti širdies priepuolis ar insultas. Taip! Jei klausiate mūsų, tai neverta rizikuoti – taigi, kai einate į kitą bėgimą, galbūt geriausia paspartinti save."

Shutterstock

Važiavimas dviračiu yra saugi alternatyva sprintui

Tik todėl, kad neturėtumėte sprukti su aukštu kraujospūdžiu, tai nereiškia, kad nėra daug kitų saugių būdų išlikti fiziškai tinkamiems ir aktyviems. Tiesą sakant, reguliari fizinė veikla yra puikus būdas laikui bėgant sumažinti kraujospūdį, o tai reiškia, kad ilgainiui (su gydytojo leidimu) gali būti saugu vėl bėgti.

"Dickson dalijasi viena saugia sprinto alternatyva tiems, kurių kraujospūdis chroniškai aukštas: važinėtis dviračiu. Jis sako, kad šis kardio pratimas yra puikus būdas ilgainiui sumažinti kraujospūdį. Dicksonas sako, kad pakaks 30 minučių kasdien važinėtis dviračiais takeliais arba ant stovinčio dviračio. Jei pusvalandžio važiavimo dviračiu jums per daug, padalinkite jį į du 15 minučių arba tris 10 minučių seansus. Iš tikrųjų svarbu, kad jūsų kraujas tekėtų."

Esmė ta, kad sunkūs, didelio intensyvumo pratimai, tokie kaip sprintas, yra bloga idėja, jei kovojate su chroniškai aukštu kraujospūdžiu; neverta rizikuoti, kad jūsų kūnas būtų įtemptas. Tačiau jei išliksite aktyvūs atlikdami vidutinio sunkumo mankštą ir stebėsite savo kraujospūdį vadovaujant gydytojui, greitai eisite į kelią ir saugiai sprausite.

Kategorija: