Stengiuosi numesti svorio nėra lengvas žygdarbis, ir jei kada nors jautėtės priblokšti nuspręsdami, ką valgyti vakarieniaudami, nesate vieni. Susisiekėme su sveikatos ir mitybos ekspertais, kad sužinotume daugiau apie 3 įprastas klaidas, kurias darome užsisakydami restorane, kai pagrindinis mūsų tikslas yra numesti svorio. Skaitykite patarimus ir pasiūlymus iš registruotos dietologės Danos Ellis Hunnes, PhD, MPH, RD ir registruotos mitybos specialistės Lisos Richards.Shutterstock

1. Kaloringų / penėjimo programų arba šonų užsakymas

Svarbiausia pasirinkti subalansuotą ir maistingų medžiagų turintį patiekalą, sako mūsų š altiniai, o jūsų svorio metimo tikslai gali būti lengvai sutrukdyti derinant maistą su mažiau sveikais užkandžiais ar garnyrais. „Kaloringi užkandžiai iš esmės yra pats valgis kalorijų požiūriu, bet tikrai nepasotina žmogaus“, – sako Hunnesas. Ji priduria, kad tokie daiktai kaip „žydintys svogūnai ar riebaluose keptos krevetės“ gali sabotuoti šiaip sveiką patiekalą. Ričardso teigimu, vengti rafinuotų angliavandenių, naudojamų šonuose ir užpilduose (pvz., nemokamos duonos), tai greitas ir paprastas būdas pavalgyti sveikiau. „Rinkitės daržoves, o ne krakmolo turinčias puses, pavyzdžiui, b altuosius ryžius ir makaronus“, – pabrėžia Richardsas.

Shutterstock

2. Darant prielaidą, kad visos salotos yra sveikos

Nors salotos atrodo kaip tobulas užkandis, prieš užsisakant vis tiek svarbu išnagrinėti jų sudedamąsias dalis.Hunnes sako, kad viena klaida, kurią ji pastebėjo padarant žmones, yra užsakyti salotas su „labai kaloringu padažu“ ir (arba) „didele“ porcija. "Tai kartais gali pridėti 300, 400 ar 500 kalorijų į šiaip labai sveikas salotas", - sako ji, o tai gali "neabejotinai sutrukdyti svorio mažinimo tikslams". Kitas naudingas patarimas galvojant apie salotų turinį – rinktis ant grotelių keptą maistą, o ne keptą, sako Richardsas. Taip „sumažinsite suvartojamų sočiųjų riebalų kiekį“, o pasirinkę „liesą mėsą, pavyzdžiui, žuvį ar vištieną, o ne jautieną“, jūsų maistas taip pat taps sveikesnis, pažymi ji.

Shutterstock

3. Kalbingų gėrimų pasirinkimas

Kaip ir su užkandžiais ir šoniniais pirmame pavyzdyje, jei pasirinksite sveiką vakarienę, bet kaloringą gėrimą, tai gali atgrasyti jūsų pastangas mesti svorį. „Lengviausias ir labiausiai nepastebimas būdas sumažinti kalorijų ir cukraus perteklių pietaujant pietaujant valgyti cukrumi saldintus gėrimus“, – sako Richardsas. Ji pataria „verčiau rinktis vandenį, kuris neleis gerti kalorijų ir atsisakyti nereikalingų angliavandenių cukraus pavidalu.Hunnes sutinka ir priduria, kad užsakydami gėrimus, tokius kaip kokteiliai, galite „papildyti 400 ar 500 kalorijų vien tik iš kokteilio“, bet net „neprivers jus jaustis sotūs, nes tai gėrimas“. Ji daro išvadą, kad tai gali paskatinti jus „suvalgyti daug daugiau kalorijų, nei tikėjotės, kad suvalgytumėte tą valgį“.

Kategorija: