Orams šylant, daugelis iš mūsų natūraliai nori pademonstruoti daugiau spindinčios, spindinčios odos. Jei jūsų oda pajuto ir atrodė blanki arba įdubusi, tai gali būti signalas, kad jums reikia daugiau hidratuoti, reguliariai mankštintis, laikytis nuoseklaus miego grafiko ir, žinoma, valgyti gerai subalansuotą, maistingų medžiagų turinčią dietą. Susisiekėme su odos priežiūros ekspertais ir sužinojome apie 4 maisto pasiūlymus, kurie dažnai siejami su skaistesne, šviesesne vyresnių nei 40 metų oda. Perskaitykite Ksenijos Sobchak, „Loxa Beauty“ dermatologės ir dr. Elaine F. Kung, M. patarimus.D., FAAD, dermatologas ir Future Bright Dermatology įkūrėjas.

Shutterstock

1. Brokoliai

"Geriausias iš abiejų pasaulių, brokoliai yra labai universalūs ir tuo pačiu metu turi daug naudos jūsų odai. Nesvarbu, ar valgote vieną, ar sveiką patiekalą, jame esantys vitaminai ir mineralai dažnai minimi kaip būtini švytinčiai odai. Brokoliai yra daržovės, kuriose yra daug vitamino A ir C, cinko ir kitų mineralų, kurie skatina odos sveikatą, sako Sobchak. Jame gausu liuteino karotenoidų, kurie apsaugo nuo odos pažeidimų dėl oksidacinio streso ir įprastų senėjimo požymių, tokių kaip sausumas, blankumas, raukšlės ir raukšlės, – tęsia ji. Brokoliuose taip pat yra sulforafano, kuris, pasak Sobchako, gali kovoti su laisvaisiais radikalais ir apsaugoti odą nuo žalingų UV spindulių."

Shutterstock

2. Riebi žuvis

"Vartodami sveikas riebias žuvis, tokias kaip silkė ir lašiša, organizmas gauna 1–3 riebalus, aiškina Sobchak.Šie riebalai būtini norint išlaikyti spindinčią odą. Jie padidina odos elastingumą ir drėkinimą bei apsaugo nuo nuobodulio, sako ji. Sveiki riebalai iš riebios žuvies mažina odos jautrumą saulei ir uždegimus, taip pat lėtina priešlaikinį senėjimą. Ji priduria, kad žuvyse gausu b altymų, vitamino E ir cinko, reikalingų veiksmingai ląstelių regeneracijai ir elastingai, stipriai bei šviesiai odai."

Shutterstock

3. Pomidorai

"Jei mėgstate naudoti vitamino C turinčius odos priežiūros produktus, pvz., serumus ir drėkinamąsias priemones, iš karto pastebėjote, kokį poveikį maistinė medžiaga daro jūsų odai. Valgyti pakankamai vitamino C yra taip pat labai svarbu švytinčiai odai, o Sobchak teigia, kad pomidoruose gausu vitamino C ir karotinoidų, tokių kaip likopenas, beta karotinas ir liuteinas. Šios savybės gali sumažinti žalingų UV spindulių daromą žalą odai, pagreitinti ląstelių pakeitimą ir panaikinti senėjimo simptomus, pvz., raukšles ar linijas, ir galiausiai oda tampa sveikesnė ir šviesesnė."

Shutterstock

4. Kiaušiniai

"Kaip puikus b altymų, sveikųjų riebalų ir antioksidantų š altinis, Kung sako, kad kiaušiniai labai naudingi jūsų siekiamai švytinčiai odai. Su geležimi ir daugeliu kitų vitaminų bei mineralų, tokių kaip cinkas, biotinas, cholinas, pantoteno rūgštis, riboflavinas, fosforas, selenas, vitaminai A, B12 ir D, šis maistas turi daugybę senėjimą stabdančių privalumų. Be kaulų sveikatos, vitaminas D apsaugo odą nuo UV spindulių pažeidimų ir mažina uždegimą, sako Kungas. Kiaušiniuose taip pat yra oleino ir palmitino rūgšties, kurios yra svarbios mūsų odos lipidų sluoksniui palaikyti. Kiaušiniuose yra B grupės vitaminų, kurie, anot jos, yra svarbūs antioksidantai, padedantys odai išlaikyti drėgmę ir atstatyti DNR pažeidimus. Ji daro išvadą, kad cinkas (taip pat randamas kiaušiniuose) yra dar vienas svarbus sveiko kolageno gamybos mineralas."

Kategorija: