Jei esate aistringas pieno produktų vartotojas ir dažnai kenčiate nuo pilvo pūtimo bei virškinimo sutrikimų, ekspertai teigia, kad tai gali būti ryšys. Susisiekėme su sveikatos ir virškinimo trakto ekspertais, norėdami sužinoti daugiau apie vieną pieno produktą, kuris gali būti dažnas pilvo pūtimo k altininkas, ir kaip jis veikia (arba trukdo) virškinimui. Skaitykite patarimus ir patarimus iš registruotos dietologės Cassie Madsen, MS, žarnyno sveikatos ir mitybos mokslų daktarės bei sveikatos ir mitybos eksperto Corey Lewiso, 1AND1 Life įkūrėjo ir generalinio direktoriaus.

Shutterstock

Kaip nenugriebtas pienas yra susijęs su pilvo pūtimu ir virškinimo sutrikimais

Visų pirma, ne visi, sergantys lėtiniu pilvo pūtimu, yra jautrūs pieno produktams, aiškina Madsenas, tačiau daugelis taip yra. Pagrindinė to priežastis – laktozės netoleravimas, o laktozė – natūraliai piene esantis cukrus. Pasak jos, laktazės, fermento, kuris skaido laktozę, mūsų žarnyne yra mažesnis kiekis senstant, o laktozės netoleravimas yra labai dažnas. "Pirmiausias pieno produktas, kurio žmonės turėtų vengti, jei jie netoleruoja laktozės ir lėtinis pilvo pūtimas, yra karvės pienas", - sako Madsenas. „Piene yra daugiau laktozės nei daugelyje kitų pieno produktų, – tęsia ji, – ir tie, kurie geria pieną, linkę jo vartoti daug.“

Lewisas sutinka, kad nenugriebtame piene yra daugiausia laktozės iš visų pieno produktų, ir sako, kad „apskaičiuota, kad 68 % žmonių nenugriebto pieno negali apdoroti be problemų“, nes jame yra apie 13 gramų laktozės. 1 puodelio porcija.„Štai kodėl jis gali sukelti pilvo pūtimą ir pykinimą, net jei netoleruojate laktozės“, - priduria Lewisas. Nors pieno produktai gali būti sveikas b altymų ir kalcio š altinis, neturėtumėte perkrauti skrandžio, jei jie sukelia diskomfortą, pažymi jis.

SariMe/Shutterstock

Alternatyvos be pieno produktų sklandesniam virškinimui

„Dauguma žmonių yra saugūs su jogurtu, kuris yra vienas geriausių probiotikų š altinių ir kuriame yra mažesnis pieno procentas“, – sako Lewisas, todėl jei jaučiate didelį pilvo pūtimą, jis rekomenduoja vengti nenugriebto pieno arba jį riboti. . „Galite jį pakeisti augaliniu arba graikišku jogurtu“, – siūlo jis.

Dėl tokių pasirinkimų kaip migdolų pienas, avižų pienas, sojų pienas ir kt., Madsenas teigia, kad „žmonės gali rinktis pieną be laktozės arba pieno alternatyvas, jei netoleruoja laktozės“. Tačiau ji sako, kad reikia pažymėti, kad „daugelyje augalinės kilmės pieno rūšių yra mažiau b altymų ir kalcio, todėl kalciu praturtinti produktai gali būti naudingi.” Kuo daugiau žinai!

Kategorija: