Žinome, kad svorio netekimas pasiekiamas tik tada, kai sudeginamos kalorijos viršija suvartojamų kalorijų skaičių. Ir medžiagų apykaita taip pat yra didžiulis veiksnys, kuo daugiau kalorijų jūsų kūnas sudegina ramybės būsenoje, tuo didesnė tikimybė sveikai ir tvariai atsikratyti kilogramų. Pratimai skatina medžiagų apykaitą, taip pat kitus gyvenimo būdo veiksnius, tokius kaip miegas ir vandens gėrimas. Taip pat svarbu iš savo raciono išbraukti maisto produktus, kurie yra vadinamieji „metabolizmo griovėjai“. Kalbėjomės su mitybos specialiste Marie Ruggles, MS, RD, CN, CDE, apie tai, kaip svarbu iš kasdien suvartojamo kukurūzų sirupo pašalinti daug fruktozės – tai sukelia daugybę medžiagų apykaitos disbalanso, kuris gali sulėtinti jūsų progresą!

Didelės fruktozės kukurūzų sirupas

„Kukurūzų sirupas su dideliu fruktozės kiekiu (HFCS) yra vienas dalykas, kurio tikrai reikėtų vengti“, – aiškina Ruggles, apdovanojimus pelniusios knygos „Optimize Your Immune System: Create He alth & Resilience with a Kitchen Pharmacy“ autorius.

„Tai tapo populiariu pigiu ingredientu, naudojamu perdirbtų maisto produktų skoniui pagerinti ir iš tikrųjų palieka jūsų organizmui neigiamą mitybos pusiausvyrą“, – tęsia ji.

HFCS yra toks paplitęs, kad jo galima rasti dribsniuose, sultyse, gazuotuose gėrimuose, saldainiuose, pyraguose ir kituose kepiniuose, įskaitant šaldytas picas, ir netgi vadinamuosiuose „sveikuose“ užkandžiuose, pvz., granolos batonėliuose.

Shutterstock

vaisių-sulčių-šaldytuvas

"

Bet tiesa ta, kad ingredientas jums yra dar blogesnis nei įprastas stalo cukrus. Prinstono universiteto tyrimų grupė nustatė, kad HFCS žiurkėms sukėlė žymiai didesnį svorio padidėjimą, palyginti su įprastu stalo cukrumi, net kai jų suvartojamos kalorijos buvo identiškos.
Dėl to, kaip mūsų kūnai apdoroja HFCS, jis sukelia daugybę medžiagų apykaitos disbalanso, dėl kurio taip pat gali padidėti pilvo riebalų kaupimasis ir padidėti rizika susirgti diabetu, aiškina ji. Taip!
„Didelės fruktozės kukurūzų sirupas dažniau pateikiamas maisto produktų etiketėse, o vartotojai dažnai nežino, ką jis daro mūsų kūnui“, – sutinka integruotos mitybos ir sveikatos trenerė Nicole Ritieni, RN. Tai gali sukelti net daugiau nei lėtą medžiagų apykaitą. Tai susiję su daugybe lėtinių ligų, ypač su medžiagų apykaitos problemomis, tokiomis kaip diabetas ir širdies ligos. (Taip pat) kepenims tenka didelė našta, dėl kurios gali padidėti svoris, atsirasti uždegimų ir pakenkti kepenims."

Kategorija: