Kiaušiniai, kaip tikriausiai puikiai žinote, yra vienas universaliausių maisto produktų, turinčių daug naudos sveikatai dėl b altymų ir vitaminų kiekio. Sveikatos ekspertai aiškina, kad viena dažna klaida, kurią daro daugelis iš mūsų, yra ta, kad į kiaušinius įdedame riebių arba kaloringų ingredientų, kad pagerintume skonį, dėl ko vėliau galime gailėtis, jei dažnai kenčiame nuo virškinimo sutrikimų. Kreipėmės į mitybos specialistus ir paklausėme, kuris ingredientas, jų nuomone, labiausiai sukelia virškinimo sutrikimus ir kodėl.Skaitykite patarimus ir pasiūlymus iš Alisha Temples, MS, CNS, LDN, licencijuotos mitybos specialistės, Lisa Jacobsen, FDN-P, FNLP, funkcinės mitybos specialistės ir Nataly Komova, RD, registruotos dietologės ir kūno rengybos ekspertės.

Shutterstock

Kaip dažnai į kiaušinius pridedamas aštrus maistas (kajenas, pipirai, pupelės) sukelia virškinimo sutrikimus

Daugeliui žmonių pusryčių metu į kiaušinius pridedami pipirai, pupelės ar kiti ingredientai, kuriais siekiama suteikti maistui „skonio“. Jei mėgstate kiaušinius ir dažnai dedate tokių ingredientų, o vėliau patiriate virškinimo sutrikimų, Temples perspėja, kad tai gali būti k altininkas. „Prieskoniai ir aštrūs maisto produktai, tokie kaip kajenas, m alti raudonieji pipirai, čili milteliai ir aštrus padažas, gali sutrikdyti virškinimą, kai dedami į kiaušinius ar kitus maisto produktus“, – sako ji. „Aštrus maistas turi kapsaicino, kuris gali sulėtinti virškinimą. Aštrus maistas taip pat gali sudirginti stemplę ir sustiprinti rėmenį.”

Komova sutinka ir sako, kad ji „primygtinai“ pataria „nevartoti“ kiaušinių su pupelėmis.“ Tiek pupelės, tiek kiaušiniai yra b altymingi maisto produktai. taigi, sumaišius juos, gali sutrikti virškinimas arba pilvo pūtimas, nes pupelėse yra daugiau oligosacharidų, kuriuos sunku suskaidyti“, – aiškina Komova. Ji sako, kad dėl to organizmas sunkiau virškina visus b altymus, todėl gali sutrikti virškinimas.

Shutterstock

Taigi Jacobsenas siūlo į kiaušinius įtraukti vieną konkretų maisto rūšį. „Vienintelės maisto rūšys, kurios gerai dera su kiaušiniais, yra nekrakmolingos daržovės, pvz., brokoliai, grybai, šparaginės pupelės, žalumynai ir kt.“, – sako Jacobsenas, nes „daugelis žmonių netinkamai reaguoja į pieno produktus ar pupeles. kiaušiniai taip pat.“

Galų gale ji daro išvadą: „kiaušiniai yra b altymas ir paprastai jiems suvirškinti reikia 3–4 valandų“. Taip pat norite, kad „stipri skrandžio rūgštis“ suskaidytų b altymus, priduria Jacobsen. Tai įmanoma laikantis gerai subalansuotos mitybos ir nustatant, kurie maisto produktai gali sukelti virškinimo sutrikimus ir jo poveikį.

Kategorija: