Kardio yra viena iš veiksmingiausių mankštos formų, padedančių padidinti plaučių talpą ir sudeginti kalorijas, kad būtų prakaituota ir pasitenkinama. Tačiau ne kiekviena sporto salės sesija turi priversti jus prakaituoti, kad būtumėte veiksmingi, ir jei tai naudosite kaip vienintelį rodiklį, rodantį, ar gerai treniruojatės, ar ne, galite pervargti.

Nors kardio treniruotės tikrai puikiai tinka kuriant sveiką kūną, ypač senstant, svarbu nepersistengti, nes kyla pavojus dėl nepageidaujamų šalutinių poveikių. Kalbėjomės su CPT Kate Meier, kad suprastume tikrąją per daug kardio treniruotę kylančią riziką, ypač senstant, todėl niekada nekelsite pavojaus savo kūnui, stengdamiesi būti sveikesni.

Shutterstock

Pernelyg didelė trauma

Natūralu, kad jei per daug spaudžiate tam tikrus raumenis, neišvengiamai padidėja rizika susižaloti, tačiau senstant jūsų kūnas nebegali atsigauti taip efektyviai, kaip kadaise. „Pagrindinis šalutinis poveikis persistengus kardio treniruotėmis yra trauma. Tai gali pasireikšti kaip skausmingi sąnariai ir blauzdų įtvarai arba sunkesni apatinių galūnių lūžiai“, – aiškina Meier.

Skirtingai nei sužalojimai, patirti judant netinkamai arba netinkamai nusileidus, per didelio krūvio sužalojimai atsiranda dėl netinkamo atsigavimo laiko trūkumo. Kaip mankšta yra svarbi lavinant sveiką kūną, poilsio dienos per savaitę yra tokios pat svarbios norint pakankamai išsimiegoti ir leisti raumenims atsigauti tarp sunkių kardio treniruočių. „Laikui bėgant, jei šios sritys bus apleistos, kūnas suges greičiau, nei bus galima pataisyti“, - priduria Meier.

Vienas iš geriausių būdų sužinoti, ar pradedate pervargti kardio treniruotę, yra nuolatinis diskomforto ar skausmingų pojūčių būsena, kai skauda sąnarius, kurie paūmėja net tada, kai nieko ypatingo nedarote įtemptas tavo dieną. „Ne kiekviena treniruotė turėtų būti neįtikėtinai sunki ir gali padaryti daugiau žalos, jei vėliau trukdys judėti“, – perspėja Meier.

Shutterstock

Jei taip pat jaučiate didelį nuovargį visą dieną, tai gali būti dar vienas ženklas, kad jūsų treniruotės yra šiek tiek per intensyvios, todėl gali būti verta kelioms dienoms sumažinti kardio treniruotes, kad pamatytumėte, kaip jaučiatės atsigavo. Lengva priprasti kasdien veržtis sporto salėje (mums taip pat patinka tas endorfinų padidėjimas), bet jei susižeidėte arba esate per daug išsekęs, kad būtumėte geriausias, vargu ar verta kovoti.

Sukūrę gerą kardio ir jėgos treniruočių balansą, galėsite mesti iššūkį skirtingoms kūno sritims sporto salėje, leisdami sunkiai dirbti nesileidžiant į žemę.„Siekdami bendros fizinės būklės ir sveikatos, neturėtumėte užsiimti daugiau nei 10 valandų kardio treniruotės per savaitę, ypač jei tai yra intensyvi“, – pataria Meieris. „Idealiu atveju 3–4 kardio treniruotės po 30–60 minučių duos puikių rezultatų gerinant kūno rengybą.“

Turint omenyje, reguliarus kardio pratimas yra gyvybiškai svarbus ilgalaikei jūsų kūno sveikatai, bet jei tik pradedate tai integruoti į savo kasdienybę, geriausia lėtai susilpninti, kad nenusigautumėte. nuo šikšnosparnio. Klausytis savo kūno svarbu ne tik laikantis subalansuotos mitybos, bet ir žinant, kokio tipo ir intensyvumo pratimų turėtumėte daryti.

Ne kiekviena jūsų savaitės treniruotė turi būti maksimaliai intensyvi, kad būtų efektyvi, o kardio treniruotės ribojimas iki kelių kartų per savaitę išsaugos jūsų kūną ir leis jums tikrai pasistengti atliekant treniruotes. Subalansuotas su treniruotėmis su svoriais, kurios padės sustiprinti raumenis, geriau atsigausite, jei kaitaliosite treniruotes ir nepamirškite integruoti poilsio dienų.Kaip sako Meier: „Svarbu žinoti, kad norint tapti tinkamam, kūnas turi turėti galimybę atsipalaiduoti po treniruočių, kad galėtų atsigauti stipriau“.

Kategorija: