Užkandžiai kai kuriems žmonėms gali padėti numesti svorio (palaikydami medžiagų apykaitą), o kitus gali visiškai išmušti iš vėžių. Esu užkandžiaujantis vakarais, žiūrint televizorių su šeima arba iš įpročio, nuo nuobodulio arba norėdamas patenkinti sūrų dantį, ieškau tokių dalykų kaip auksinė žuvelė ar sūris. Deja, mano užkandžiavimas neturi nieko bendra su tikru alkiu ir padeda išlaikyti 10 papildomų kilogramų kūdikio svorį (net ir metams po gimdymo).

Nutukimo specialistas dr. Primackas pasidalijo labiausiai gyvenimą keičiančia užkandžiavimo taisykle, kuri garantuoja, kad jūsų požiūris į užkandžiavimą pakeistų taip, kad tai galėtų reikšmingai pakeisti jūsų svorio metimo tikslus. Be daugiau dėmesio:

Alkana galva ir alkanas kūnas

„Pirmas pagrindinis dalykas yra išsiaiškinti, ar esate alkanas galva, ar tikrai alkanas (kūno)“, – sako Craigas Primackas, MD, FACP, FAAP, FOMA ir Amerikos nutukimo medicinos tarybos diplomatas.

„Juokaujama, kad jei esi tikrai alkanas, valgytum net žirnius“, – pastebi jis. „Visas kitas alkis yra galvos badas“. Oho, tai gyvenimą keičianti taisyklė!

„Jei esate tikrai alkanas, turime išsiaiškinti, ar tinkamai maitinate maistą įprastų valgių metu. Reikėtų pažvelgti į suvartojamo maisto kiekį ir nustatyti, ar jūsų valgiuose yra reikiamas kiekis sočiųjų maisto produktų, pvz., skaidulų ir neskaldytų grūdų.

„Jei jo galva alksta, tai labai specifinis alkis tam tikram maistui“, – aiškina jis. Tai dažnai gali sukelti, pavyzdžiui, pamačius maisto reklamą per televiziją. Kiti veiksniai, galintys prisidėti, gali būti nuobodulys, stresas ar net troškulys (gali būti laikas išgerti stiklinę vandens!).Dr. Primack siūlo tokį alkį valdyti.

Valgykite patvirtintus užkandžius

Jei esate alkanas ir ieškote sveiko užkandžio, daktaras Primackas siūlo šį nekaloringų sočiųjų maisto produktų sąrašą:

Žalios salotos su padažu prie šono, salierai su salsa, agurkai, marinuoti krapai, sauja morkų, keptos daržovės (pavyzdžiui, brokoliai ir žiediniai kopūstai, virti su alyvuogių aliejumi), lapinių kopūstų traškučiai, graikiškas jogurtas ir varškė.

Kategorija: