Daugelis madingų dietų, treniruočių planų ir iššūkių skelbia apie galimybę numesti svorio per 21 dieną. Atsižvelgdami į tai, mes paklausėme sveikatos ekspertų, dietologų, mitybos specialistų ir trenerių, ar šis populiarus dienų skaičius yra realus, o dar svarbiau, ar tai yra sveikas tikslas visiems, norintiems numesti svorio ir vėliau jos neatgaus. Norėdami sužinoti daugiau, susisiekėme su Trista Best, registruota dietologe, Izma Almasar, mitybos ir sveikatos specialiste bei Kristina Borseti, sveikatingumo trenere ir sertifikuota Pilateso trenere.

Shutterstock

Taigi, kaip kas nors galėtų sveikai numesti svorio per 21 dieną?

Mūsų š altiniai sutaria, kad sveikai numesti svorio per 21 dieną tikrai įmanoma, bet nedaug. Vienas iš būdų planuoti valgį, planuoti laiką ir padėti išmokti kitų sveikatos įgūdžių yra protarpinis badavimas, kurį rekomenduoja Best ir Almasar. Protarpinis badavimas leidžia nustatyti konkretų valgymo laiką, o tai padeda sudaryti patikimą tvarkaraštį, nes ekspertai dažnai pastebi, kad sėkmingas svorio metimas vyksta nuosekliai. Tai reiškia, kad turėsite nustatytą langą valgyti ir pasninkauti (nors vis tiek gerti daug vandens ir mankštintis) per likusį laiką. Jei kas nors valgytų, pavyzdžiui, nuo 9 iki 17 val., jis nevalgytų kitas 16 valandų.

Shutterstock

„Protarpinis badavimas gali būti veiksminga priemonė numesti svorio per mažiau nei 30 dienų“, – sako Bestas. „Tai naudingiausia, nes nereikia žymiai sumažinti jokių makroelementų ar kalorijų. Ji tęsia ir priduria, kad nors svorio netekimas gali vykti lėtai, dietos besilaikantis asmuo gali būti tikras, kad svorio netekimas tęsis, o ne greitas svorio metimas, kuris neišvengiamai grįš. „Svarbu atminti, kad į valgymo langą vis tiek turi būti subalansuotas maistas“, – priduria Bestas.

Taip pat svarbu pažymėti, kad toks „pasninkas“ visai nereiškia badavimo, nes tai yra jūsų kūno lavinimas prisitaikyti prie suplanuotų valgymų, o ne jų atėmimas. Tai, aiškina Almasaras, reiškia, kad tai padarę per 21 dieną galite pastebėti sveiką svorio metimą ir nedidelius pokyčius, tuo pačiu paruošdami savo kūną laipsniškam ilgainiui mesti. "Protarpinis badavimas yra saugus ir sveikas būdas sumažinti kūno svorį", - sako Almasar.„Galite pasirinkti kasdienį požiūrį, kuris riboja kasdienį valgymą 8 valandas ir badavimą 16 valandų. Šiais laikotarpiais valgykite įprastai ir nevalgykite per daug (arba per mažai)“.

Shutterstock

Borseti pataria sveikai numesti svorio „pasigilinus, kodėl iš tikrųjų norite numesti svorio“. Tada, sako ji, reikia pakeisti tikslą. „Suskaidykite didesnį tikslą į mažesnius ir sukurkite gaires“, – sako ji, tarsi įvykdę pirmąjį etapą po 21–30 dienų. „Tada sukurkite veiksmų elementus, kurie geriausiai tiktų šiuo laikotarpiu“, – sako ji.

Kažkas, kas nutinka daugeliui iš mūsų svorio metimo kelionių metu, yra tai, kad praleidžiame vieną valgį, o kitą valgome. Kad to išvengtumėte, Borseti sako nepamiršti visada valgyti pusryčius, pietus ruošti iš anksto ir valgyti porciją tausojančią vakarienę likus bent 2 valandoms iki miego. „Išbandykite tai 21–30 dienų ir pamatysite pokyčius“, - sako Borseti.Ji daro išvadą, kad galima numesti svorio per mažiau nei 30 dienų, tačiau pabrėžia, kad „būkite realistai ir skatinkite save mąstyti šiek tiek giliau“.

Kategorija: