Per pastaruosius kelerius metus daugelis iš mūsų daugiau laiko praleido namuose nei bet kada anksčiau. Tiems iš mūsų, kurie dirba namuose, tai ypač aktualu. Valandų per dieną sėdėjimas prie stalo susikūprinus gali turėti neigiamos įtakos daugeliui jūsų sveikatos aspektų, tačiau vienas iš dažniausiai nepastebimų yra jūsų laikysena. Prasta laikysena gali sukelti lėtinius skausmus, kurie ne tik vargina ir nepatogiai, bet ir gali apsunkinti kasdienį gyvenimą.

Shutterstock

Prasta laikysena gali prisidėti prie tokių dalykų kaip išvaržos ir (arba) išsipūtę diskai, kurie yra labai dažnas bendrų skausmų š altinis, teigia sertifikuotas asmeninis treneris Jasonas Kozma.Vienas iš būdų pagerinti savo laikyseną yra reguliarus tempimas. Tiesą sakant, tempimas yra neįtikėtinas dalykas jūsų kūnui nuo galvos iki kojų pirštų, nors tai nebūtinai padidina jūsų širdies susitraukimų dažnį, kaip atsitrenkus į elipsinį ar bėgimo takelį, jis taip pat yra svarbus judesio formai sveikatingumo. Kadangi šiomis dienomis visi yra užsiėmę ir nori kuo geriau užsidirbti mankštos metu, paklausėme Kozmos, kokį vieną tempimą galite padaryti, kad pagerintumėte laikyseną ir sumažintumėte skausmus.

Vienas, kurį Kozma rekomenduoja greitai ir lengvai atlikti kiekvieną dieną, yra tai, ką jis vadina „Jean-Claude Van Damme“ ruožu, taip pat žinomas kaip sėjamosios kojos pritraukėjas ir šlaunies raumens tempimas. Štai kaip tai padaryti:

Shutterstock

1. Sėdėkite ant grindų, ištieskite kojas tiesiai, išstumkite kiek galite.

2. Laikykite šį tempimą 60-90 sekundžių, pasilenkdami į priekį per vidurį. 3. Jei kovojate su tuo, padėkite rankas už savęs ir tai padės stumti kūną į priekį.

4. Palenkite viršutinę liemens dalį į kairę, vėl palaikykite 60-90 sekundžių. Jei jums sunku, apjuoskite pėdą rankšluosčiu, kad suteiktumėte papildomos atramos.

5. Palenkite viršutinę liemens dalį į dešinę, vėl palaikykite 60–90 sekundžių.

„Tai ištempia pritraukiklius, kurie yra raumenys, laikantys jūsų klubus į lizdus ir sutraukiantys kojas“, – aiškina Kozma. „Tempiant šiuos raumenis palengvėja apatinė nugaros dalis. Be to, tempimas iš šono į šoną veikia šlaunies raumenis, o tai taip pat sumažina spaudimą apatinei nugaros daliai. Visos šios ištemptos atraminės kūno dalys, kurios gali patirti didelį spaudimą, jei daug laiko praleidžiate sėdėdami prie stalo, todėl reguliariai dirbdami ir ištempdami jas išvengsite reguliarių skausmų.

Kategorija: