Be retinolio, vitaminas C yra vienas iš galingiausių senėjimą stabdančių odos priežiūros serumų, kuriuos galima įtraukti į jūsų grožio rutiną, kad oda būtų lygi ir be raukšlių daugelį metų. Tačiau nesvarbu, ar turite jautrią odą, ar ne, per daug gerų dalykų gali turėti neigiamą poveikį jūsų organizmui, ir ta pati idėja galioja ir vitaminui C.

Kalbėjomės su sertifikuota dermatologe dr. Marisa Garshick, siekdami nustatyti ilgalaikį pernelyg didelio vitamino C vartojimo poveikį ir kaip tiksliai jį naudoti, kad pamatytumėte geriausius senėjimą stabdančius rezultatus.

Shutterstock

Sausumas ir dirginimas

Pirmiausia svarbu nustatyti, kas būtų klasifikuojama kaip „per daug“ vitamino C, kad žinotumėte, kiek ar dažnai jo turėtumėte naudoti savo odai. „Per daug vitamino C serumo gali reikšti naudojimo dažnumą, nes dažnai, pirmą kartą įvedant vitamino C, geriausia pradėti vartoti kelis kartus per savaitę, kad sumažintumėte dirginimo galimybę“, – pažymi Garshickas.

Kaip ir retinolis, vitaminas C veikia odą gana stipriai, o reguliariai naudojant jį pirmą kartą įtraukiant į savo odos priežiūros rutiną, gali atsirasti paraudimas, išsausėjimas ir padidėti jautrumas, dėl kurių galite atrodyti vyresni nei esate yra. „Kadangi vitaminas C yra rūgštus, per daug vitamino C gali paveikti odos pH ir odos barjerą“, – priduria Garshickas.

Be vitamino C vartojimo dažnumo, formulės koncentracija taip pat gali turėti įtakos tam, ar jūsų oda nepatirs neigiamo poveikio. "Žmonėms, turintiems jautrią odą arba tiems, kurie tik pradeda vartoti vitaminą C, gali būti naudinga pradėti nuo produktų, kurių koncentracija mažesnė", - siūlo Garshick.„Vitamino C tipas taip pat gali būti svarbus tam tikriems žmonėms, nes L-askorbo rūgštis gali būti laikoma pernelyg dirginančia tam tikrus žmones.“

Jei taip yra jūsų odai ir jautėte sudirginimo, paraudimo ar sausumo problemų dėl vitamino C serumo naudojimo, Garshick rekomenduoja vietoj to rinktis tirpalą, sudarytą iš tetraheksildecilo arba magnio askorbilo fosfato.

Shutterstock

Vitaminas C gali būti puikus jūsų odos priežiūros rutinos papildymas, ypač siekiant apsaugoti odos barjerą ir užkirsti kelią laisvųjų radikalų daromai žalai vystytis. Šis serumas yra galingas vietinis antioksidantas, turintis žinomą naudą, nes jis pašviesina ir lygina odos atspalvį, todėl jis yra naudinga priemonė nuo senėjimo, kai jis įtraukiamas į jūsų kasdienybę.

„Tai taip pat gali pašviesinti odą, pagerinti spalvos pasikeitimą ir padidinti kolageno gamybą“, – priduria Garshickas. Jei pastebėsite, kad jūsų oda blogai reaguoja į vitamino C vartojimą, sumažinus jo vartojimą kelis kartus per savaitę arba sumažinus dozės koncentraciją, jūsų išvaizda gali labai pasikeisti ir ją bus lengviau vartoti.

Stebėti savo odos reakciją į naujus produktus visada bus labai svarbu kuriant jums tinkančią rutiną, tačiau ypač jei jūsų oda jautri arba sensta, gali būti verta pamažu pridėti galingų serumų, tokių kaip retinolis ar vitaminas C. įsitikinkite, kad jie pagerina jūsų veido spalvą ir nesukelia priešingo poveikio.

Pradėjus naudoti kelis kartus per savaitę, o po to lėtai padidinti iki kasdien, jūsų odos barjeras prisitaikys prie vitamino C, ir, kaip visada, jei jūsų reakcija į naują produktą bus bloga, tai greičiausiai bus geriau jūsų odai ilgą laiką nedelsdami nutraukite naudojimą ir pasitarkite su dermatologu prieš tęsdami.

Kategorija: