Jūsų veido spalva ir maistas, kurį įtraukėte į savo mitybą, yra glaudžiai susiję, o kaip ir visavertis maistas, daug maistinių medžiagų turintis mitybos planas gali išspręsti odos problemas ir sumažinti riziką, kad atsiras priešlaikinio senėjimo požymių. dieta gali turėti priešingą poveikį. Smulkias raukšleles ir raukšles sukelia daugybė išorinių veiksnių, nuo saulės daromos žalos iki streso, tačiau valgant prastai subalansuotą mitybą gali paspartėti jų vystymasis, o veido oda gali atrodyti paburkusi ir pasenusi.

Nežinote, kokių perdirbtų maisto produktų reikėtų sumažinti, kad oda būtų sveika ir spindinti? Surinkome didžiausius k altininkus, į kuriuos reikia žinoti savo mityboje, todėl neatsitiktinai prisidedate prie priešlaikinio senėjimo.

Shutterstock

Cukrus ir dirbtinis saldiklis

Cukrus ir dirbtinai saldinti maisto produktai yra ne tik viena iš pagrindinių svorio padidėjimo priežasčių, bet taip pat gali pakenkti jūsų veido odai, dėl to gali atsirasti odos lūžių ir netgi atsirasti smulkių linijų ir raukšlių, nepaisant jūsų amžiaus. . „Cukrus maitina jūsų organizme esančias bakterijas ir gali sukelti spuogus ir bėrimus“, – įspėja Sarah Anderson, „Peak Integrative Wellness“ NP. „(Geriausia) apriboti cukraus suvartojimą iki 30 gramų ar mažiau per dieną. Dirbtiniai saldikliai veikia organizmą taip pat kaip cukrus ir gali keisti hormonus ir padidinti spuogų atsiradimą.“

Vaisiai, kuriuose yra daug natūralaus cukraus, neturės tokio paties poveikio, o dažnai gali pagerinti jūsų odos kokybę. Tai ypač aktualu, jei valgote vaisius, kuriuose gausu antioksidantų, pavyzdžiui, uogas, kurios gali padėti išvengti laisvųjų radikalų daromos žalos ir netgi sulėtinti odos senėjimo požymius. Dėl to geriausia kuo daugiau keisti natūraliai saldintus maisto produktus, atsisakant labai apdorotų saldumynų, kurie gali pakenkti jūsų žarnynui ir jūsų odai.

Shutterstock

Perdirbta mėsa

Perdirbtoje mėsoje gali būti nedidelis b altymų kiekis, tačiau joje taip pat gausu ingredientų, kurie, kaip įrodyta, kenkia žarnyno sveikatai ir odai, panašiai kaip saldūs maisto produktai. "Perdirbtoje mėsoje ir rūkytoje mėsoje yra daug nitratų", - pažymi Andersonas. "Nitratai gali būti toksiški kūnui ir pabloginti raukšlių atsiradimą." Taip yra todėl, kad nitratai gali padaryti jūsų odą jautresnę, paskatinti uždegimą ir pažeisti veido spalvą iš vidaus.

„Verčiau rinkitės žole maitinamą arba ekologišką mėsą ir kepkite arba virkite, o ne kepkite ar rūkykit“, – siūlo Andersonas. Taip pat verta paminėti, kad saikingai valgydami bet kurį iš šių maisto produktų bendrai sveikatai ar odai nepakenksite, tačiau jei jie taps pagrindine dieta, tai turės ilgalaikių pasekmių.

Shutterstock

Pieno produktai

Nors pieno produktai yra mažiau perdirbti nei kiti šiame sąraše esantys maisto produktai, jie taip pat gali turėti nemalonų šalutinį poveikį odai, ypač dėl uždegimo, spuogų ir smulkių raukšlių atsiradimo. „Karvės piene ir pieno produktuose yra kazeino ir išrūgų b altymų, kurie, kaip manoma, padidina tam tikro hormono (į insuliną panašaus augimo faktoriaus-1 arba IGF-1) kiekį“, – aiškina klinikinė dermatologė dr. Enrizza P. Factor. „Tai susiję su padidėjusia riebalų, riebios medžiagos, kurią gamina mūsų oda, gamyba, o tai, savo ruožtu, yra susijusi su spuogų atsiradimu.

Pieno produktų vartojimo mažinimas gali padėti apsaugoti jūsų odą nuo bet kokių uždegiminių reakcijų, kurios gali atsirasti, o pasirūpinę, kad į maistą būtų daug maistinių medžiagų, kad pakeistumėte perdirbtus produktus, jūsų oda išliks sveika ir maitinama bet kuriame amžiuje.

Kategorija: