Senstant yra daug sąlygų, kurių reikia, kad būtumėte budresni. Vienas iš tų dalykų yra kaulų tankis arba jūsų kauluose esančių mineralų kiekis. „Svarbu išmatuoti kaulų tankį, kad būtų galima įvertinti jūsų bendrą sveikatą, ypač kaulų lūžių ir osteoporozės riziką“, – sako daktaras Jeffrey Dlottas, QuestDirect medicinos direktorius. Mažas kaulų tankis yra kažkas, kas didėja senstant, tačiau tai taip pat gali būti ženklas, kad jums trūksta tam tikrų maistinių medžiagų. Vitaminų įtraukimas į savo sveikatos režimą yra puikus būdas skatinti sveiką kaulų tankį, ypač senstant.Tai yra geriausi vitaminai, kuriuos sveikatos ekspertai rekomenduoja sveikiems kaulams palaikyti.

Shutterstock

CALCIUM

„Kalcis yra labai svarbi maistinė medžiaga, kurią reikia vartoti siekiant pagerinti kaulų sveikatą“. Dr Dlott sako. Toliau pateikiamos rekomenduojamos tinkamo kalcio vartojimo gairės:

- Suaugusieji 19-50 metų: 1000 mg.
- Suaugę vyrai 51-70 metų: 1000 mg.
- Suaugusios moterys 51-70 metų: 1200 mg. - 71 metų ir vyresni suaugusieji: 1200 mg.

„Kalbant apie kalcį ir stiprius kaulus, taip pat labai svarbu įsitikinti, kad turite tinkamą vitamino D kiekį, kad visas kalcis būtų tinkamai pasisavinamas.“

VITAMINAS D „Vitaminas D yra pagrindinė kaulų stiprumo ir bendros sveikatos maistinė medžiaga. Tai taip pat leidžia jūsų organizmui pasisavinti kalcį. Daugiausia vitamino D gauname iš saulės, todėl priklausomai nuo to, kur gyvenate šalyje ir kiek laiko praleidžiate lauke ar prie lango, yra tikimybė, kad jūsų lygis gali sumažėti.“ – aiškina daktaras Dlottas. Kaip minėta anksčiau, jūsų vitamino D kiekis turi įtakos tai, kaip lengvai įsisavinate kalcį, kitą būtiną kaulų sveikatai vitaminą.

Shutterstock

VITAMINAS K„Vitaminas K dalyvauja kaulų b altymų, įskaitant osteokalciną, gamyboje, kuris reikalingas siekiant išvengti kaulų silpnėjimo. Tyrimai parodė, kad vitaminas K gali padidinti kaulų mineralų tankį žmonėms, sergantiems osteoporoze, ir galbūt sumažinti lūžių skaičių, kurių tikimybė didėja senstant. Dr. Dlott priduria.

Nors vitaminai gali būti puiki pagalba, jie nėra vienintelė išeitis. Vitaminai yra skirti kartu su sveiku gyvenimo būdu, jei norite pamatyti tikrų rezultatų. „Svarbiausi dalykai, kuriuos galime padaryti dėl gyvenimo būdo, kad padėtume savo kaulams, yra išlikti aktyviems, ypač atliekant tokius pratimus kaip svorio kilnojimas ir vaikščiojimas“, – sako dr. Billas Cole'as. vaisiai ir daržovės yra labai naudingi.Yra daug būdų, kaip natūraliai gauti aukščiau paminėtų vitaminų. Pavyzdžiui, žalumynuose yra labai daug kalcio, o švariuose b altymų š altiniuose, tokiuose kaip jautiena, maitinama žole, gausu fosforo ir vitamino K2, kurių abiejų reikia sveikiems kaulams. Prieš atlikdami bet kokius esminius savo sveikatos režimo pakeitimus, įskaitant bet kokių vitaminų ar papildų papildymą, visada turėtumėte pasitarti su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog tai jums tinkamas pasirinkimas ir atitinka jūsų unikalius sveikatos poreikius.

Kategorija: