Jei dažnai kenčiate nuo virškinimo sutrikimų, verta pasidomėti, ką vartojate kasdien, kad nustatytumėte priežastį. Daugelis sveikatos ekspertų pažymi, kad tai apima tai, kaip vartojate kasdienę kavą ir kokius dirbtinius priedus galite naudoti jai pasaldinti. Jei jums patinka gauti keletą pompų aromatizuotų sirupų iš tokių tinklų kaip „Starbucks“ ir „Dunkin’“ ir norite sužinoti daugiau apie būdus, kaip jie gali sukelti pilvo pūtimą, dujas ir kartais viduriavimą, skaitykite patarimus. Susisiekėme su registruota dietologe Lauren Harris-Pincus, MS, RDN, DJ Mazzoni, MS, RD, CDN, CSCS ir veganų sveikatos eksperte Emma Wilson, kad gautume daugiau informacijos, pagrįstos jų žiniomis ir patirtimi.

Shutterstock

Kaip kavos sirupai (kaip ir „Starbucks“ ar „Dunkin’ Menus“) gali sukelti arba pabloginti virškinimą

Daugelio populiarių tinklų prekės ženklų kavos sirupo saldikliuose yra keletas ingredientų, kurie gali būti kenksmingi žmonių sveikatai, aiškina Mazzoni. Pavyzdžiui, „Starbucks“ siūlo aromatintus sirupus, į kuriuos pridėta cukraus, konservantų ir natūralių kvapiųjų medžiagų.

„Mes tikrai žinome iš medicininių tyrimų, kad pridėtas cukrus kenkia žmonių sveikatai, o šiuose sirupuose dažnai yra didelis jo kiekis“, – sako Mazzoni. Wilsonas sutinka ir pažymi, kad „vienoje skystoje uncijoje vanilės sirupo“ tokiose vietose kaip „Starbucks“ ar „Dunkin“ „gali būti atitinkamai net 23 gramai cukraus“. Todėl gerdami kavą turime vengti vanilinio cukraus, priduria ji. Harrisas-Pincusas atkreipia dėmesį į tai, kad „Dunkin“ sūkuriniai sirupai yra pasaldinti daug fruktozės turinčiu kukurūzų sirupu, kuris „neabejotinai gali prisidėti prie virškinimo sutrikimų“ tiems, kurie jo blogai toleruoja.

„Nedelsdami venkite didelio fruktozės kukurūzų sirupo, jei netoleruojate fruktozės“, - sako Wilsonas. Taip yra todėl, kad bakterijos kartais fermentuoja fruktozę jūsų storojoje žarnoje, o tai gali sukelti metano ir vandenilio dujų išsiskyrimą. „Tai gali be reikalo sukelti skausmą, virškinimo sutrikimus, pilvo pūtimą ir viduriavimą“, – sako ji. „Remiantis moksliniais tyrimais, 90% tų, kurie vartojo daug fruktozės, turi stebėtinai padidėjusį vandenilio kiekį. Be to, tie patys tyrimai rodo, kad 11 % tų žmonių, kuriems buvo atliktas tas pats tyrimas, yra padidėjęs metano kiekis“, – cituoja ji.

Shutterstock

Kaip galite (sveikai) pasaldinti savo kavos užsakymą be sirupų?

Kalbant apie kavos sirupus, daugelis žmonių, kurie juos naudoja gėrimams saldinti, nepatiria virškinimo sutrikimų ar susijusių būklių. Harrisas-Pincusas nurodo, kad protinga apriboti suvartojimą, jei dažnai kenčiate nuo virškinimo sutrikimų, pilvo pūtimo ir pan.ir dažnai geria kavos sirupus, nes pagrindiniai jos ingredientai (kukurūzų sirupas su dideliu fruktozės kiekiu ir cukrus) gali sukelti jums skausmingų išgyvenimų.

„Nedidelės šių sirupų porcijos gali būti lengviau virškinamos, todėl jums gali nereikėti jų visiškai pašalinti, bet mes kalbame apie arbatinį šaukštelį ar du, palyginti su keliais šaukštais, esančiais didesnio dydžio kavos gėrimuose“, – sako ji. kad vis tiek apriboti sirupų porcijas yra gera idėja, nes juose gausu pridėtinio cukraus.

"Atsižvelgdama į tai, Mazzoni rekomenduoja vartotojams vietoj to pabandyti naudoti juodąją melasą kaip saldiklį, vadindama ją saldikliu, kuris yra daug sveikesnis nei sirupai, randami tinklo kavinių parduotuvėse. Tai visavertis maistas, kuriame yra itin daug maistinių medžiagų ir kuriame yra natūralaus cukraus. Į rytinę kavą įmaišyti arbatinį šaukštelį juodosios melasos būtų daug sveikesnis pasirinkimas nei „Starbucks“ vanilės sirupo pompa“, – sako Mazzoni."

Apskritai, daugelis žmonių gali toleruoti sirupus savo kavoje (nors jie dažnai yra labai nesveiki), tačiau vis tiek verta juos pasidomėti, jei esate linkęs į virškinimo sutrikimus ir žinote, kad jie yra jūsų kasdienybės dalis. dieta.Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite pas sveikatos ekspertą ir sužinokite, kas jums labiausiai tinka.

Kategorija: