Perdirbta mėsa ir kiti maisto produktai tapo neatsiejama kolektyvinės amerikietiškos dietos dalimi, kad būtų lengviau juos paruošti ir vartoti. Tačiau ne paslaptis, kad perdirbtas maistas yra žymiai mažiau naudingas organizmui nei visavertis maistas, o reguliarus labai perdirbto maisto vartojimas gali sukelti didelių sveikatos problemų.

Be perdirbtų užkandžių, labai rafinuoti mėsos produktai vis labiau kenkia organizmui, todėl atsiranda pilvo pūtimas, uždegimai ir kitos virškinimo problemos. Jei turite problemų su žarnyno sveikata ir reguliariai vartojate perdirbtą mėsą, verta žinoti, kokia yra jūsų kūno padėtis.

Shutterstock per Niloo

Yra ne tik viena apdorota mėsa, kuri būtų blogesnė už likusias, kai kalbama apie jūsų žarnyno sveikatą, nes visose jose gausu konservantų ir daugybė nesveikų ingredientų, kurie ilgainiui gali pakenkti jūsų organizmui. „Visa perdirbta mėsa yra susijusi su padidėjusia gaubtinės žarnos vėžio, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio ir kitų virškinimo trakto vėžio, įskaitant skrandžio vėžį, rizika“, – aiškina Dana Ellis Hunnes, MPH, RD mokslų daktarė ir knygos „Recipe for Survival“ autorė. „Perdirbta mėsa apima delikatesus, saliamius, pipirus, dešrainius, šoninę ir beveik viską, kas turi nitratų arba buvo rūkyta.“

Nors perdirbta mėsa neabejotinai yra paprastas ir greitas patiekalas, kurį galima uždėti ant sumuštinio ar mėgautis kaip užkandį, jie gali pasigirti labai mažai naudos sveikatai, išskyrus menką b altymų kiekį, kuris sunkiai kompensuoja kitus žalingus ingredientus. . Buvo žinoma, kad nitratai, kurie yra įprastas priedas prie perdirbtos mėsos, sukelia širdies ligas ir netgi galimą diabeto išsivystymą, kai jie vartojami reguliariai.Cheminių medžiagų ir priedų dėjimas į maistą natūraliai sumažins jų vertę jūsų organizmui, o ypač nitratų verta vengti, ypač sūdytoje mėsoje.

Shutterstock

Atsižvelgiant į tai, mėsa apskritai, net ir sunkiai apdorojama, gali turėti įtakos jūsų žarnyno sveikatai dėl pilvo pūtimo, uždegimo ir diskomforto. „Visa mėsa, įskaitant neapdorotą tokiu būdu, taip pat yra susijusi su padidėjusia kai kurių šių G.I. vėžys. Taip pat padidėjusi diabeto, širdies ligų, insulto, nutukimo rizika“, – perspėja Hunnesas. Nors mėsa gali suteikti organizmui puikų liesų b altymų š altinį, priklausomai nuo to, kokį variantą pasirinksite, jei stengiatės subalansuoti žarnyno sveikatą ir ieškote sprendimo, kaip sumažinti uždegimą, mėsos suvartojimo sumažinimas gali padėti. .

„Vienas geriausių dalykų, kuriuos galime padaryti dėl savo virškinimo trakto sveikatos, įskaitant pilvo pūtimą ir dujų kaupimąsi, yra valgyti visavertį maistą, augalinės kilmės, neperdirbtą maistą“, – siūlo Hunnes.„Ląsteliena, vanduo ir hidratacija, vaisiuose ir daržovėse esantys priešuždegiminiai junginiai, šaldytose daržovėse ir nesmulkintuose grūduose esantys vitaminai ir mineralai yra absoliučiai naudingi žarnyno sveikatai, įskaitant mikrobiomą“, – aiškina ji. . Subalansuoti tai su liesesne mėsa, pvz., kalakutiena ar vištiena, vengiant perdirbtų patiekalų, yra puikus būdas įtraukti mėsą į savo mitybą taip, kad nekiltų problemų žarnyne, ir laikytis valgymo plano, kuriame gausu visaverčių. maistas bus idealus norint pamaitinti jūsų kūną ir valdyti virškinimo problemas.

Kategorija: