Gerai žinomas faktas, kad jei siekiate tvaraus svorio metimo, kasdienį judėjimą reikia integruoti į savo rutiną. Tačiau be mankštos riebalų mažinimo naudos, mankšta taip pat turi daugybę kitų reikšmingų šalutinių poveikių, kurie gali sustiprinti bendrą jūsų sveikatą ir leisti jums geriau jaustis savo kūne net nepamačius masto pokyčių.

Kalbėjomės su Kate Meier, CPT, siekdami išsiaiškinti pagrindines priežastis, dėl kurių turėtumėte reguliariai mankštintis, net jei nesiekiate numesti svorio, ir netrūksta įtikinamų įrodymų, kad tai gali turėti teigiamą poveikį.

Shutterstock

Mažesnė traumų rizika

Be svorio metimo, treniruotės greičiausiai žymiai pagerins raumenų jėgą, o tai savo ruožtu gali pakeisti jūsų kūno išvaizdą, o mastai niekada nenukris. Dėl šios priežasties jūsų kūnui bus mažesnė rizika susižeisti ir apskritai pradėsite geriau jaustis odoje.

„Mankštos metu kūnas tampa atsparesnis, nes stiprinami raumenys, kaulai ir sausgyslės“, – aiškina Meier. „Stipresnių kaulų ir minkštųjų audinių kūrimas yra svarbus siekiant sumažinti traumų riziką ir išlaikyti aukštesnę gyvenimo kokybę. Taip pat svarbu kurti stiprų kūną, kad senstant jis sulėtintų kai kuriuos senėjimo padarinius. Pagerinus savo gyvenimo kokybę ir ilgaamžiškumą galiausiai padidės endorfinų kiekis, o tai veda prie šio kito taško.

Geresnė nuotaika

Mankšta gali ne tik paveikti jūsų kūno išvaizdą, bet ir pagerinti jūsų nuotaiką bei savijautą.„Kai sportuojame, išsiskiria endorfinai, kurie didina malonumą ir mažina depresiją“, – pažymi Meieris. „Šis poveikis gali tęstis visą likusią dienos dalį, o tai taip pat gali padidinti produktyvumą ir bendrą laimę. Mūsų kūnams reikia fizinės išeities iš streso, kurį suteikia mankšta. Pratimai yra puiki priemonė, kurią galite naudoti, jei per dieną jaučiatės ypač susijaudinę, o kūno pastangos gali padėti sudeginti kalorijas ir neigiamas emocijas, todėl prakaito seanso pabaigoje pasijusite geriau.

Shutterstock

Tvirtesnė širdis

Kardio treniruotės puikiai padeda sudeginti kalorijas, tačiau jos taip pat kelia iššūkį jūsų plaučių ir širdies sveikatai, todėl senstant galite gyventi ilgiau ir jaustis puikiai. „Kai mes treniruojamės, širdis turi sunkiai dirbti, kad pumpuotų kraują į raumenis, kad jie turėtų deguonies, kad galėtų atlikti nurodytą užduotį“, - aiškina Meieris. „Laikui bėgant tai sustiprins širdį ir padarys ją veiksmingesnę, o tai sumažins širdies ir kraujagyslių ligų, kurios vis dar yra pagrindinė mirties priežastis, riziką.Poilsio širdies susitraukimų dažnis ir kraujospūdis gali būti sumažinti fizinio krūvio metu ir užkirsti kelią vaistų poreikiui. Kardio pratimų įtraukimas į treniruočių rutiną kartu su jėgos treniruotėmis sukurs tobulą širdies ir kraujagyslių sistemos iššūkių pusiausvyrą, o taip pat paruoš jūsų raumenis augimui.

Mažiau uždegimų

Jei dažnai susiduriate su pernelyg dideliu pilvo pūtimu ir uždegimu savo kūne, mankšta gali būti puikus būdas sumažinti šį diskomfortą ir atsikratyti vandens svorio. "Kadangi treniruotės metu padidėja kraujotaka, tai padės sumažinti uždegimą ir skausmą, pagerins raumenų ir sąnarių funkciją", - sako Meier. "Žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinio skausmo, tai gali būti neįtikėtinai naudinga padėti palengvinti." Žinoma, jei kenčiate nuo skausmo, bus svarbu apdairiai mąstyti, kiek treniruojate, tačiau apskritai kai kurie švelnūs kasdieniai pratimai sumažins uždegimą ir leis jums jaustis patogiau savo kūne.

Kategorija: