Tiek daugelis iš mūsų vartoja kofeiną ir reikalauja puodelio kavos, kad pradėtume dieną. Nesvarbu, ar valgote ledą, karštą, su grietinėle ir cukrumi, ar tik juodą, jei bandote numesti svorio, svarbu išanalizuoti paslėptas kalorijas daugelyje kasdienės rutinos aspektų. Žinoma, reikia iš naujo įvertinti savo parašo kavos užsakymą.

Kalbėjomės su registruotais dietologais ir mitybos specialistais, kurie nurodė, kad kiekvienas, bandantis numesti svorio, turėtų vengti tam tikrų perdirbtų arba jau paruoštų kavos gėrimų ir kodėl.Skaitykite patarimus iš registruotos dietologės Danos Ellis Hunnes, PhD, MPH, RD, sertifikuoto mitybos specialisto ir asmeninio trenerio Josho Schlottmano, CSCS, registruotos mitybos specialistės Lisos Richards ir sveikatos ekspertės bei medicinos tyrėjos dr. Daniel Boyer, M.D.

Shutterstock

Kaip perdirbtoje kavoje esantis cukrus ir kremai trukdo mesti svorį

Kava buteliuose gali būti paprastas ir greitas būdas pabusti, o kavos gėrimas, kai bandote numesti svorio, turi daug privalumų, pavyzdžiui, antioksidantų ir virškinimo gerinimo. Tačiau ne visa išpilstyta arba apdorota kava yra vienoda.

„Perdirbti kavos gėrimai pastaraisiais metais pasirodė kaip greitas ir paprastas būdas sureguliuoti kofeino kiekį“, – sako Schlottmannas, „tačiau daugelis šių gėrimų gali neleisti jums numesti svorio ir iš tikrųjų gali priversti pakuotis. ant svarų“. Jis pažymi, kad „didelis cukraus kiekis bus labiausiai susirūpinęs šių perdirbtų kavos gėrimų ingredientas.“ Cukrus taip anksti ryte padidins cukraus kiekį kraujyje, pažymi jis, o tai gali „sukelti insulino išsiskyrimą ir paskatinti jūsų organizmą riebalų kaupimosi skatinimo režimu“.

Hunnes sutinka ir paaiškina, kad į daugelį perdirbtų kavos gėrimų yra „įdėta cukraus, saldiklių ir riebalų“. Pagalvokite apie kremus, sirupus, kvapiąsias medžiagas ir dažus (pvz., karamelės dažus buteliuose išpilstytame frapučino).

„Pagaminti ir apdoroti kavos gėrimai yra patogi alternatyva stovėti eilėje prie tradicinės cukraus pilnos kavos“, – sako Richardsas. „Deja, kaip ir daugelyje kitų specialių užsakymų kavos gėrimų, juose yra tuščių kalorijų, riebalų ir pridėtinio cukraus.“

Kad to išvengtumėte, sveikatos ekspertai rekomenduoja išgerti juodos kavos (jokio žodžio), nes ji vis tiek suteiks jums taip reikalingos energijos, skonis kaip stipresnis jūsų mėgstamo kavos gėrimo variantas ir išlieka mažai kalorijų turintis variantas.

Juodos kavos privalumai Re: Svorio metimas

Jei jau esate stipraus skonio kavos gerbėjas – jums pasisekė! Kalbėdami apie paprastos juodos kavos naudą sveikatai, ekspertai gyrė joje esančius antioksidantus ir mažai kalorijų. Nesvarbu, ar geriate jį atšaldytą, ar karštą, jis vis tiek gali suteikti daug energijos, o taip pat padės išlaikyti sveiką svorio metimą.

„Juodoje kavoje nėra kalorijų, bet sirupai ir kremai, kurie naudojami perdirbtuose gėrimuose, ir bet kokie plakti priedai gali padaryti šį nulinį kalorijų turintį gėrimą iki 300 ar 400 kalorijų“, – sako ji. "Tai praktiškai valgis." Taip!

Farras priduria, kad „juodos kavos (kurioje nėra kalorijų) vartojimas saikingai arba su nesaldžiais augalinės kilmės saldikliais, tokiais kaip migdolai ar greitos avižos, gali būti geriausia alternatyva, jei laikotės svorio valdymo plano. Nors ne visi gali gerti kavą, tai tikrai turi daug naudos.

Shutterstock

Kaip pakeisti saldžius gėrimus, jei nemėgstate juodos kavos

Juoda kava yra įgautas skonis ir gerai, jei tai nėra jūsų mėgstamiausias būdas ją gerti. Siekdami patenkinti savo rytinį kofeino kiekį gurkšnodami ką nors saldaus, Hunnes siūlo protingą pasiūlymą.

„Labai raginu žmones apsvarstyti galimybę išgerti juodos kavos ir tada pridėti porą šaukštų mėgstamo nepieninio gėrimo ir ekstrakto (pvz., vanilės ekstrakto, migdolų ekstrakto ir tt) ir prieskonių, tokių kaip cinamonas ar gvazdikėliai“, ji sako. Tai gali suteikti šilumos ir skonio – daug mažiau kalorijų.

Jei primygtinai reikalaujate gerti saldintus gėrimus, Richardsas sako, kad „geriausia ieškoti 100 ar mažiau kalorijų“ ir apriboti per dieną suvartojamų tuščių kalorijų kiekį. „Taip pat turėtumėte ieškoti be pridėtinio cukraus arba mažai pridėtinio cukraus, kuris sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus ir padidina trigliceridų kiekį“, - pataria ji.

Nr.

Kategorija: