Visas pasaulis sielvartauja ir jaudinasi dėl tragiškų Rusijos oro antskrydžių ir invazijų į Ukrainą kadrų bei išvengiamo karo idėjos, tai yra, išskyrus buvusį prezidentą Donaldą Trumpą. Kaip rašo „The New York Times“, Rusijai ruošiantis smogti Ukrainai, o Jungtinėms Valstijoms skubant ginti kaimynines sąjungininkes Europoje, buvęs prezidentas Trumpas „tik žavėjosi Rusijos prezidentu Vladimiru V. Putinu“.

Vasario 23 d. per lėšų rinkimą savo kurorte Mar-a-Lago Trumpas pavadino Putiną „gana protingu“, turėdamas omenyje artėjančią invaziją kaip nekilnojamojo turto sandorį.(Nuolatinė niokojanti invazija, per kurią žuvo nek alti ukrainiečiai, o kiti kenčia nuo gyvybei pavojingų sužalojimų, įskaitant vaikus, kaip praneša Al-Jazeera). „Jis užvaldė šalį už 2 USD vertės sankcijas, – sakė Trumpas, – užvaldė šalį – tikrai didžiulę, didžiulę vietą, puikų žemės sklypą su daugybe žmonių – ir tiesiog įeina į vidų.“

Istorikus pasibaisėjo jo komentarai, įskaitant Jeffrey Engel, Pietų metodistų universiteto Dalaso prezidento istorikas. „Stulbinanti mintis, kad buvęs prezidentas pagirtų žmogų ar vadovybę, kurių amerikiečių kariai net dabar keliauja tam, kad susidorotų ir sulaikytų“, – sakė Engelis, – stulbinanti.

Kaip toliau paaiškino „The New York Times“, užsienio politikos ekspertai ir Rusijos mokslininkai teigė, kad Trumpo „akivaizdi simpatija ar dviprasmiškumas Maskvai“ iš dešiniųjų elementų „kėlė klausimų dėl Trumpo ir toliau daromos įtakos kandidatams, norintiems pasinaudoti. į jo bazę – tai dešimtmečio Kremliaus pastangų įteisinti Amerikos konservatorius ir G. ateities palikimas.O.P. atsiliepiant prieš „respublikonų vadovaujamus susipynimus Afganistane ir Irake“.

Š altojo karo laikų respublikonai, kaip „The Times“ sakė istorikai, būtų „atmetę tokius komentarus kaip Trumpas kaip neamerikietiški“. Laiške su leidiniu Andersas Stephansonas, Kolumbijos universiteto užsienio politikos istorikas, atsigręžė į ankstesnę Rusijos invaziją. „Ar galima įsivaizduoti, kad Dwightas Eisenhoweris gyrė Leonidą Brežnevą už įsiveržimą į Čekoslovakiją 1968 m.? elektroniniame laiške paklausė jis. "Manau, kad ne."

Anksčiau šią savaitę, kaip praneša „Wall Street Journal“, Trumpas per interviu radijui sakė: „Vakar įėjau ir ten buvo televizijos ekranas, ir aš pasakiau: „Tai genijus“, – tęsė jis. „Putinas paskelbia didelę Ukrainos dalį, Putinas paskelbia ją nepriklausoma. O, tai nuostabu. Taigi Putinas dabar sako: „Tai nepriklausoma“, didelė dalis Ukrainos. Aš pasakiau: „Kaip tai protinga?“

Vasario 24 d. rytą, praėjus kelioms valandoms po Rusijos karinės invazijos į Ukrainą, prezidentas Joe Bidenas atkreipė dėmesį į situaciją.Jis invaziją pavadino „iš anksto apgalvota ataka“, kurią Putinas planavo kelis mėnesius iš anksto. „Už mirtį ir sunaikinimą, kurią atneš ši ataka, atsakinga tik Rusija, o Jungtinės Valstijos ir jos sąjungininkės bei partneriai atsakys vieningai ir ryžtingai. Pasaulis laikys Rusiją atsakinga“, – tą dieną sakoma Bideno administracijos pareiškime.

Kitas svarbus pastebėjimas, kurį Bidenas pasakė savo kreipimesi, yra tai, kad Putinas „turi daug didesnių ambicijų nei Ukraina“. Jis tęsė: „(Putinas) iš tikrųjų nori atkurti buvusią Sovietų Sąjungą. Apie tai ir kalbama." Žurnalistas Bideno paklausė apie galimas Putino branduolines grėsmes, o prezidentas tada pasakė: „Neįsivaizduoju, kuo jis grasina ( ) Aš žinau, ką jis padarė“.

Vėliau tą vakarą duodamas interviu telefonu televizijai „Fox News“, Trumpas pavadino įvykius, susijusius su Ukrainos tragedija, „labai liūdnu dalyku pasauliui ir šaliai“, prieš sutelkdamas dėmesį į Bideną ir sakydamas, kad „to nepadarė pakankamai“, kad Putinas neįsiveržtų.„Jis ketino būti patenkintas gabalėliu, o dabar mato šios administracijos silpnumą, nekompetenciją ir kvailumą“, – tęsė Trumpas (nors, žinoma, vis dar nepripažindamas Putino sukelto niokojimo, anksčiau sakydamas, kad Putinas „įeitų“). ir būk taikdaris.)

Kategorija: