Sveika virškinimo sistema yra gyvybiškai svarbi norint pamatyti bet kokius tikrus pokyčius savo kūne dėl subalansuotos mitybos, o norint užtikrinti, kad dirbtumėte maksimaliai ir jaustumėtės geriausiai, visada turėtų būti teikiama pirmenybė gerinti virškinimas. Dėl to ląsteliena tampa vis svarbesnė maistinė medžiaga, į kurią reikia sutelkti dėmesį į jūsų mitybos įpročius, kad viskas vyktų sklandžiai ir jūsų kūnas galėtų išlaikyti sveiką žarnyną. Tačiau yra įvairių skaidulų rūšių, kurias reikia žinoti, priklausomai nuo maisto, kurį valgote, ir vienas iš jų yra žymiai geresnis už kitą gerinant virškinimą ir sukuriant teigiamą aplinką žarnyne, kad galėtumėte jaustis geriausiai ir tinkamai metabolizuoti maistą. .

Mes susisiekėme su registruota dietologe Trista Best, kad atrastume idealų skaidulų rūšį, kad supaprastintumėte virškinimą ir pagerintumėte bendrą sveikatą, kad galėtumėte puikiai jaustis savo kūne vartodami maistą.

Shutterstock

Tirpus pluoštas

Pirmiausia svarbu suprasti skaidulų pasiskirstymą prieš nustatant, kuris tipas yra geriausias jūsų sveikatai. „Yra dvi pagrindinės pluošto formos; maistinės skaidulos ir funkcinės skaidulos. Maistinės skaidulos randamos natūraliai maiste, o funkcinės skaidulos išgaunamos iš viso maisto š altinių ir dedamos į perdirbtą maistą“, – aiškina Best.

Maistinių ir funkcinių skaidulų grupėse ji gali būti suskirstyta į tirpias ir netirpias skaidulas. Nors jie abu gali būti naudingi sklandžiam virškinimui, būtent tirpios skaidulos bus veiksmingiausios, nes ši skaidulų forma taip pat yra fermentuojama ir todėl maitina sveikas žarnyno bakterijas.

Ląstelienos yra angliavandeniuose ir, nors žinoma, kad jos padeda pagerinti virškinimą, gali nustebti, kad pačios skaidulos organizmas iš tikrųjų nėra virškinamos. „Nors kitos angliavandenių formos suskaidomos į cukraus molekules, skaidulos negali būti suskaidytos, nes organizmui trūksta fermentų, kad galėtų tinkamai ją virškinti“, – aiškina Bestas. „Tačiau organizmas jį naudoja daugeliui naudingų organizmo tikslų – nuo virškinimo iki cholesterolio kiekio mažinimo.“

Nr.Shutterstock

Tirpios skaidulos, randamos ištisuose š altiniuose, kitaip dar vadinamos maistinėmis skaidulomis, ilgainiui geriausiai pasitarnaus jūsų kūnui, nes šie maisto produktai nėra perdirbami, todėl juose nėra nenatūralaus kiekio cukraus ar kitų ingredientų, kurių nėra priklauso jūsų mitybai.

„Funkcinis pluoštas buvo išgautas iš pirminio š altinio ir dedamas į perdirbtus maisto produktus“, – pažymi Best. „Nors šis skaidulų š altinis labai panašus į skaidulą, randamą visaverčiuose maisto produktuose, ląstelieną geriausia gauti iš natūralių š altinių. Visavertis maistas, pavyzdžiui, vaisiai ir daržovės, yra veiksmingiausias skaidulų š altinis.“

Galų gale nėra nesveikų skaidulų variantų, kurie sugadintų jūsų mitybą ar neigiamai paveiktų jūsų žarnyną, tačiau kuo natūralesnius, visaverčius maisto variantus įtrauksite į savo mitybos įpročius, tuo geriau. Best rekomenduoja moterims kasdien suvartoti nuo 21 iki 25 gramų, kad virškinimas būtų efektyviausias ir sklandesnis be diskomforto, ir priduria, kad vyrai turėtų teikti pirmenybę nuo 30 iki 38 gramų.

Nuo vaisių ir daržovių iki nesmulkintų grūdų – šie tirpių skaidulų š altiniai, gaunami iš neperdirbto maisto, sukurs sveiką aplinką jūsų kūne, pašalins nereikalingą skrandžio dirginimą ir leis jums jaustis geriausiai.

Kategorija: