Pūtimas gali būti nepaprastai varginantis ir skausmingas potyris. Nuo aprangos sugadinimo iki diskomforto sukėlimo – dažnai tai gali atrodyti kaip beviltiška problema, kurią sukelia nenustatoma priežastis. Nors tokie dalykai kaip judėjimas ir mitybos pokyčiai gali pagerinti jūsų padėtį, taip pat svarbu, kaip gaminate. Prieskoniai, kuriuos naudojate ruošdami maistą, gali sustiprinti pilvo pūtimą, lygiai taip pat, kaip ir maistas, kurį valgote. Paklausėme Lisos Young, PhD, RDN, knygų „Follow Full, After Slim“ autorės, privačios praktikos mitybos specialistės ir Niujorko universiteto mitybos profesoriaus, koks yra blogiausias prieskonis, jei kovojate su dujomis ir pilvo pūtimu, ir ką turėtumėte išbandyti. vietoj to.

Shutterstock

Visų pirma, kas sukelia pilvo pūtimą? "Pūtimas atsiranda, kai virškinimo traktas yra pripildytas dujų ar oro", - sako Youngas, - "tai gali būti dėl daugelio priežasčių, įskaitant vidurių užkietėjimą, svorio padidėjimą, prastą virškinimą, maisto netoleravimą, per greitą valgymą, kramtomąją gumą ar medicininę priežiūrą. tokia problema kaip dirgliosios žarnos liga“. Kad suprastumėte savo unikalią pagrindinę priežastį, turėtumėte pasikalbėti su gydytoju, kad išanalizuoti simptomus ir atmesti bet kokias rimtas ligas ar alergijas.

Kalbant apie tai, kokie prieskoniai pablogins pilvo pūtimą, Youngas teigia, kad blogiausias prieskonis pilvo pūtimui yra česnakas. „Kai kuriems žmonėms česnakai gali sukelti problemų dėl alergijos, kuri gali sukelti tokius simptomus kaip pilvo pūtimas. Česnakuose taip pat yra fruktanų, kurie blogai pasisavinami žmonėms, sergantiems dirgliosios žarnos sindromu. Nors jums gali kilti pagunda mesti česnaką į ruošiamus patiekalus, dėl to gali padidėti pilvo pūtimas ir dujų susidarymas.

Shutterstock

Tačiau gera žinia ta, kad jei jums patinka česnako skonis, yra daug gerų alternatyvų, kurios turi panašų pikantišką skonį. Keletas, kuriuos Young rekomenduoja, yra bazilikas arba laiškiniai česnakai. Kitas dalykas, kurį galite pabandyti, yra sumažinti suvartojamo česnako kiekį ir įsitikinti, ar saikingas jo valgymas sumažina simptomus.

Yra kitų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išgydytumėte virškinimo sistemą ir sumažintumėte pilvo pūtimą bei dujų susidarymą. Viena didžiausių žmonių daromų klaidų yra manyti, kad visas „sveikas“ maistas nesukels virškinimo problemų – yra daug vaisių ir daržovių, dėl kurių pilvo pūtimas gali dar labiau pablogėti, ypač kryžmažiedžių daržovių, tokių kaip brokoliai ir žiediniai kopūstai. Vienas iš būdų, kaip galite skatinti virškinimui palankią mitybą, yra atidžiai pažvelgti į tai, kokį maistą valgote dažniausiai, ir išsiaiškinti, ar šie dalykai dažniausiai sukelia pilvo pūtimą. Be to, norint išgydyti virškinimo sistemą iš vidaus, svarbu vengti maisto, kuris yra labai perdirbtas arba turintis daug cukraus.

Visi šie dalykai gali padėti sumažinti dujų susidarymą ir pilvo pūtimą. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad visi veiksniai yra skirtingi. Nėra vieno visiems tinkamo metodo, kaip išgydyti jūsų kūną, todėl, kaip minėta anksčiau, svarbu pasikalbėti su sertifikuotu medicinos specialistu, kuris gali nuodugniai ištirti jūsų simptomus ir ligos istoriją. Tai yra raktas į pagrindinę virškinimo problemų priežastį ir jums tinkantį gydymo planą.

Kategorija: