Dauguma iš mūsų negali pradėti dienos be puodelio kavos. Ir nors kai kurie žmonės mėgsta juodos kavos skonį arba yra išmokę ja mėgautis, tikriausiai esate įpratę ją saldinti grietinėle ar pasirinktu saldikliu. Nors pati kava jums nėra bloga, jos papildymas daug cukraus gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Dirbtiniai saldikliai yra ypač keblūs, nes jie gali netikti, kiek cukraus juose iš tikrųjų yra. Geriausias būdas išvengti cukraus pertekliaus dietoje yra apgalvoti ir apgalvoti, ką dedate į kavą, ir žinoti, kas gali būti ne pats sveikiausias pasirinkimas.

Kas tiksliai nutinka jūsų kūnui, kai suvartojate cukraus perteklių? „Pridėtas cukrus yra nemaistingų kalorijų š altinis, prisidedantis prie svorio padidėjimo ir jokios naudos sveikatai“, – sako Dr. Megan Mesher-Cox, „Dignity He alth“ Sent Džono regioninio medicinos centro vidaus specialistė. „Mažais kiekiais organizmas gali susidoroti su pridėtu cukrumi, tačiau daugelis žmonių nustemba, kad cukraus dedama į daugybę maisto produktų, įskaitant grūdus, padažus, pieną ir duoną. Be to, cukraus perteklius maiste siejamas su didesne rizika susirgti diabetu, širdies ligomis, riebiomis kepenų ligomis ir net vėžiu. Dėl būdo, kaip dauguma maisto ruošiama Jungtinėse Valstijose, jūs netgi galite gauti papildomo cukraus iš maisto produktų, kurie nėra būdingi „saldūs“. Štai kodėl svarbu atidžiai perskaityti mitybos faktus, kad išsiaiškintumėte, kiek cukraus yra perkamuose maisto produktuose.

Galite manyti, kad dirbtinis saldiklis yra sveikesnė alternatyva, tačiau jis gali neturėti tiek daug naudos, kaip manote.„Kadangi daugiau nei 70% Jungtinių Valstijų gyventojų turi antsvorio ar nutukimo kategorijų, dauguma žmonių nori numesti svorio. Dirbtiniai saldikliai nebuvo galutinai susieti su svorio metimu. Tiesą sakant, dirbtiniai saldikliai yra 300–600 kartų saldesni už įprastą cukrų ir sukelia stiprią priklausomybę sukeliančią reakciją žmogaus smegenyse (kaip ir cukrus), – sako daktaras Coxas: „Jei kas nors nori turėti dirbtinių saldiklių svorio metimui. , jie nepadės. Padeda pašalinti cukrų arba jo pakaitalą kartu. Visa tai pasakius, dirbtiniai saldikliai gali būti naudingi tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, jei sergate cukriniu diabetu ir norite karts nuo karto pasimėgauti saldžiais patiekalais be didelių pasekmių.

Shutterstock

"Bet koks cukraus perteklius gali turėti neigiamą poveikį, tačiau ne visi jie yra vienodi. Kalbant apie blogiausią saldiklį, kurį reikia dėti į kavą, daktaras Coxas atkreipia dėmesį į bet kokį saldiklį, kuris yra derinamas su sočiaisiais riebalais.„Tai sukels dvigubą uždegimą organizme ir gali sukelti daugybę sveikatos problemų“, – sako ji, – „Pavyzdžiui, kraujagyslių uždegimas atsiranda nurijus sočiųjų riebalų ir cukraus, o kartu jie yra eksponentiškai didesni. uždegiminis. Tai prisideda prie širdies ligų, demencijos, suriebėjusių kepenų ligų ir diabeto.“"

Kalbant apie tai, ką galite valgyti vietoj to, daktaras Coxas turi keletą rekomendacijų. „Nesaldinti augaliniai pienai, tokie kaip sojos, avižų, anakardžių ir migdolų, yra geros alternatyvos. Gali būti sunku pakeisti, bet po 2–3 savaičių (iki 21 dienos) jūsų skonio receptoriai pasikeičia ir tai tampa jūsų nauja norma. Taip pat galite pabandyti palaipsniui keisti viršvalandžius, kad prisitaikytumėte prie naujo skonio. Nors cukraus perteklius kelia didesnę sveikatos problemų riziką, vis tiek galite atlikti pakeitimus neatsisakydami mėgiamų kavos gėrimų.

Kategorija: