Spuogų buvimas priklauso nuo odos priežiūros problemų, tačiau yra keletas dalykų, kurie labiau vargina nei spuogų išnykimas, o dėmės požymiai vis dar prilimpa prie odos randų pavidalu. Nors makiažas visada yra sprendimas norint paslėpti spuogų randus, idealu būtų išnaikinti šias dėmes, kad oda būtų aiškesnė ir skaistesnė.

Kalbėjomės su sertifikuota dermatologe Marisa Garshick, MD, FAAD dėl keturių geriausių patarimų, kaip išlyginti odą ir visam laikui atsikratyti spuogų atsiradusių randų, naudojant specialių ingredientų ir prevencinių priemonių derinį. galite pasiekti tokią odą, kuri sukels norą be makiažo.

Shutterstock

Nustokite rinkti

Tai gali būti pats sveikiausias sprendimas, tačiau gyjančių dėmių ir senų spuogų randų pasirinkimas yra patikimas būdas užtikrinti, kad jie išliks ilgus metus. Vietoj to, palikę savo dėmes ir odą ant visos, galėsite efektyviau išgyti, o tai sumažins randų atsiradimo tikimybę. „Pasirinkus įtrūkimus ar jau esamus randus, dažnai gali padidėti uždegimas ir randai dar labiau pablogėti, todėl geriausia vengti randų suspaudimo, badymo ar liesimo“, – aiškina Garshickas.

Naudokite kremą nuo saulės

Apsauginis kremas nuo saulės yra vienas iš svarbiausių bet kokios odos priežiūros etapų. Jis ne tik gali padėti sumažinti saulės daromą žalą ir užkirsti kelią priešlaikiniam senėjimui, bet ir gali būti naudingas blunant spuogų randus. „Kad sumažintumėte spuogų randus, būtina naudoti apsauginį kremą nuo saulės, nes tinkama apsauga nuo saulės gali padėti sumažinti hiperpigmentaciją ir užkirsti kelią blogėjančiam spalvos pasikeitimui“, – pažymi Garshickas.„Tai svarbu ne tik dienoms paplūdimyje, bet ir kasdieniniam naudojimui. Geriausia naudoti SPF 30 ar didesnį ir būtinai pakartotinai tepkite kas 2 valandas. Kuo anksčiau įprasite kasdien dėvėti apsaugos nuo saulės priemones, tuo geriau jūsų odos ateičiai.

Shutterstock

Randus gydykite kaip žaizdas

Senų įtrūkimų ir esamų randų, pavyzdžiui, žaizdų, gydymas ir gydančių tepalų naudojimas kaip vietiniai tirpalai gali padėti atkurti tą vietą, o palaikydami randuotų pleistrų hidrataciją, oda bus tvirtesnė ir sveikesnė, o tai atspindės jūsų rūpestingą priežiūrą. tuo susidomėjęs. „Dažnai po to, kai žmonės pasirenka spuogų vietas, jos atrodo kaip įpjovimas ar atvira žaizda. Šiuo laikotarpiu geriausia nenaudoti vaistų nuo spuogų ir ingredientų, tokių kaip benzoilo peroksidas ar salicilo rūgštis, nes tai gali išsausinti odą, o verčiau sutelkti dėmesį į gydomąsias priemones, tokias kaip vazelino tepalas, kuris gali padėti palengvinti odos gijimą ir sumažinti randus. “, – siūlo Garshickas.Ypač jei turite atvirų spuogų ar naujų spuogų dėmių, ilgainiui veiksmingai gydysi, kad išvengtumėte šveičiamųjų produktų, kurie tik dar labiau dirgins odą.

Naudokite retinoidą

Kalbant apie sudedamąsias dalis, kurias reikia įtraukti į jūsų odos priežiūros rutiną, skirtą išblukusiems spuogų randams, Garshick siūlo naudoti retinoidą, kad sumažintų rando pigmentaciją, o kartu kovojant su senėjimo požymiais. „Net jei spuogų atsiradimas sumažėjo, retinoidų naudojimas vis tiek yra naudingas, nes jis padeda padidinti kolageno gamybą ir reguliuoti odos ląstelių apykaitą, o tai gali pagerinti dėmių ir randų atsiradimą“, - sako ji. Nors negalite tikėtis, kad iš karto pamatysite rezultatus ir prireiks kelių savaičių nuoseklumo, kol pamatysite pokyčius, atsispindinčius jūsų veido spalvoje, kantrybe ir priežiūrai spuogų spalvos pakitimai turėtų išnykti, kad oda būtų lygesnė ir lygesnė.

Kategorija: