Yra daugybė veiksnių, kurie prisideda prie organizmo gebėjimo numesti svorio, ir nors dieta ir pratimai yra dažniausiai aptariami, miegas taip pat yra būtinas norint pagerinti bendrą sveikatą ir pasiekti reikšmingiausių rezultatų. Norint pamatyti pokyčius masto, jūsų kūnas turi būti tinkamai maitinamas ir prižiūrimas, o miegas yra vienas iš svarbiausių ir lengviausiai priderinamų veiksnių, kad sustiprintų jūsų gerovę.

Jei dažnai taupote miegą, o ne per vėlai vakare žiūrite televizorių ir galvojate, kodėl jūsų kūnas neatspindi jokių sveikų pokyčių, kuriuos galbūt padarėte savo gyvenimo būdu, registruota dietologė Zoë Schroeder yra čia, kad paaiškintų, kodėl , ir kiek iš tikrųjų reikia miegoti kiekvieną naktį.

Shutterstock

Miegas yra laikas, per kurį jūsų kūnas gali atsigauti po dienos veiklos, o raumenys tinkamai pailsės po mankštos, todėl padidėja jėga ir išvengiama traumų. Kai sumažinate miego kiekį kiekvieną naktį, jūsų kūnas turi mažiau laiko atsistatyti, todėl išsekimas ir sumažėjęs bendrų funkcijų efektyvumas.

„Be tinkamo miego jūs negalite gaminti hormonų, atkurti smegenų ląstelių ar iš tikrųjų atlikti bet kokių medžiagų apykaitos procesų, įskaitant riebalų apykaitą“, – aiškina Schroederis. „Taigi, pakankamai nemiegojęs, jūsų kūnas turi imtis greitųjų kelių ir negalės metabolizuoti riebalų, o tai reiškia, kad tai tikrai turės įtakos jūsų svorio kritimui.“

Miego trūkumas taip pat gali paveikti jūsų kūno hormonus, ypač tuos, kurie kontroliuoja alkio signalus. „Miego trūkumas sutrikdo jūsų hormonus, ypač greliną ir leptiną, kurie yra jūsų alkio ir sotumo hormonai.Iš esmės jūsų kūnas gamina daugiau grelino, kuris rodo, kad jis alkanas ir verčia trokšti daugiau maisto“, – pažymi Schroederis.

Deja, su padidėjusiu alkio jausmu paprastai neatsižvelgiama į savo kūno pripildymą sveiku maistu, todėl būsite labiau linkę siekti kaloringesnių, mažiau maistingų produktų, kai užklumpa nemiga.

Shutterstock

Taigi, kiek iš tikrųjų turėtumėte miegoti, kad jūsų kūnas būtų naudingiausias? Schroederis siūlo, kad dauguma suaugusiųjų kiekvieną vakarą turėtų stengtis nuo septynių iki devynių valandų, kad padidėtų jūsų tikimybės sveikai numesti svorio ir apskritai padidėtų jūsų savijauta.

„Jei jums sunku išsimiegoti, pabandykite laikytis miego higienos ir miego režimo, kad pagerintumėte miego kokybę“, – sako ji. Tai gali atrodyti taip, kaip valandą prieš einant miegoti išjungiate įrenginius, nepalikite elektronikos į lovą ir nustatykite kambarį su nuotaikiniu apšvietimu, kuris ne toks žalingas akims.

Pakankamas miegas kiekvieną naktį pagerins jūsų medžiagų apykaitą, suteiks jūsų kūnui daugiau energijos visą dieną ir galėsite pamatyti sveikos mitybos bei mankštos plano naudą. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, visos jūsų sveikatingumo rutinos dalys turi tilpti į savo vietą, be sveikos mitybos ir reguliaraus judėjimo, nuolatinis geras miegas yra bene svarbiausia.

Kategorija: