Saulės žalos, nors ir nesunku išvengti naudojant apsaugos nuo saulės priemones kasdien, ji, deja, yra dažna problema, galinti sukelti priešlaikinį senėjimą, pigmentinių dėmių atsiradimą odoje ir net melanomą rimtesniais atvejais. Nors prevencinės priemonės gali padėti, kad žala niekada netaptų problema, daugelis žmonių jau turi saulės dėmių ir spalvos pakitimų, kuriuos norėtų išblukti ar ištaisyti, kad oda būtų sveikesnė ir gaivesnė.

Tai kelia klausimą: ar galite pakeisti esamą saulės žalą? Kalbėjomės su dr. Robinu Schaffranu, vyriausiuoju dermatologu ir „BalmLabs“ įkūrėju, norėdami sužinoti, ką galima padaryti norint išgydyti saulės padarytą žalą odai ir kaip geriausia išvengti problemų ateityje, kad veido oda būtų nesenstanti, hidratuota. .

Shutterstock

Sunki tikrovė yra ta, kad nėra galutinio sprendimo, kaip ištaisyti pažeistą odą ir pakeisti metų, praleistų saulėje be tinkamos apsaugos, poveikį. Tačiau yra sudedamųjų dalių, kurios gali padėti pagerinti jūsų veido spalvą ir išblukinti hiperpigmentaciją, kartu sulėtindamos senėjimo procesą, kurį galėjo paspartinti daug laiko praleidimas saulėje. „Odai reikia drėgmės, kad ji atrodytų spindinti, atspindėtų šviesą ir suteiktų sveiką švytėjimą“, – aiškina Schaffran. „Taigi, jei kovojate su išsausėjusia arba išsausėjusia, papilkėjusia oda, į savo kasdienybę įtraukite gerą minkštiklį.

Emolientas gali padėti sušvelninti ir išlyginti veido spalvą, drėkinti odą, o tai sumažins šiurkščių linijų ir raukšlių atsiradimą. „Atkreipkite dėmesį į produktus su hialurono rūgštimi (tai yra visiško drėkinimo superherojus), pavyzdžiui, „BalmLabs“ serumo drėkintuvą, kuris sulaiko drėgmę neužkimšdamas porų“, – siūlo Schaffran.Kai jūsų oda pažeidžia saulės spindulius, ji gali greitai atrodyti nuobodu ir lengviau atspindėti smulkias raukšleles, todėl produktai, kurie gali suminkštinti ir drėkinti, paslėps rezultatą.

Shutterstock

Be to, geras šveitiklis taip pat gali būti naudingas odos kokybei pagerinti po to, kai bėgant metams buvo pažeista saulė. „Nuolatinis šveitimo priemonių naudojimas taip pat gali padėti atsikratyti pigmentacijos ir saulės dėmių, kurios paprastai atsiranda dėl saulės poveikio“, – pažymi Schaffran. Geras šveitiklis padės padidinti ląstelių apykaitą, o tai natūraliai leis jūsų odai atrodyti jaunesnei ir sveikesnei, nesugadintai saulės padarytos žalos ir toliau nesausins jūsų veido arba nebus pernelyg šiurkštus gležnai odai.

Ypatingas saulės pažeistos odos požymis yra veido spalva, kurios tekstūra ir atspalvis dažnai būna nevienodesnės, o negyvos odos ląstelės linkusios prilipti prie paviršiaus. „Oda natūraliai nesišveičia tokiu greičiu, kaip kadaise, todėl negyvos odos ląstelės linkusios sėdėti ant odos, užkemšdamos poras, todėl jūsų oda atrodo ne tokia ryški ir švytinti“, – aiškina Schaffran."Saulė taip pat pažeidžia elastinį odos audinį, dėl kurio atsiranda smulkių linijų ir raukšlių." Dėl šios priežasties šveitimas ir odos hidratacijos padidinimas gali padėti panaikinti kai kurias iš šių problemų. Nors estetiniu požiūriu saulės daroma žala yra varginanti, odos apsauga yra dar svarbiau siekiant išlaikyti bendrą sveikatą ir išvengti vėžinių ląstelių vystymosi.

Nors jūs niekada negalite iš tikrųjų pakeisti poveikio, kurį odai gali turėti per daug saulės, apsaugoti ją ateityje kasdien naudojant kremą nuo saulės, labai svarbu jūsų savijautai ir veido išvaizdai. Tačiau kartą per savaitę naudojant švelnų šveitiklį ir į savo kasdienybę įdėjus minkštiklio, kad oda būtų labiau drėkinama ir elastingesnė, galite pagerinti jūsų išvaizdą, pagerinti odos tekstūrą ir tonusą, kad būtų mažiau matomų pažeidimų ir natūralaus švytėjimo.

Kategorija: