Pūtimas ir uždegimas yra vienos iš dažniausiai pasitaikančių odos priežiūros problemų, su kuriomis reikia kovoti, nes jie gali kilti dėl įvairių priežasčių ir skirtis savo sunkumu ir trukme. Tačiau kad ir koks dažnas pilvo pūtimas būtų, jis niekada nėra patogus ar idealus, todėl gali būti verta šiek tiek pakoreguoti savo mitybą, kad išvengtumėte lėtinio uždegimo ir numalšintumėte dirginimą.

Jei pastaruoju metu kovojate su virškinimu ir ieškote savo mitybos įpročių, sveikatos ekspertai siūlo mažinti kasdienį valgymo būdą, nes tai gali sumažinti pilvo pūtimą ir leis jums jaustis geriausiai.

Shutterstock

Labai rafinuotas maistas

Ne paslaptis, kad perdirbtas maistas nėra puikus jūsų sveikatai, tačiau, be rūpesčių dėl svorio padidėjimo, jie iš tikrųjų gali turėti įtakos virškinimo problemoms ir lėtiniam pilvo pūtimui. Nors uždegimas gali kilti dėl hormonų, maisto netoleravimo ar net tiesiog per greito vandens gėrimo, reguliariai vartojant labai rafinuotą maistą, pilvas taip pat gali išsipūsti ir jaustis nemalonus.

„Jei norime sutelkti dėmesį tik į mitybą, visiems, sergantiems lėtiniu pilvo pūtimu, rekomenduočiau nustoti valgyti labai rafinuotus maisto produktus, tokius kaip pyragaičiai, pyragaičiai, saldainiai, šaldyti patiekalai ir kt.“, – aiškina funkcinis. mitybos specialistė Amy Lippert.

Nors tikrai galite vartoti perdirbtus maisto produktus saikingai, kad nesukurtumėte ribojančios dietos, jei jūsų skrandis jautė didesnį diskomfortą nei įprastai, gali būti naudinga pašalinti šiuos perdirbtus angliavandenius iš savo dienos ir pažiūrėti, ar daro skirtumą pilvo pūtimui.

„Daugelyje šių maisto produktų nėra maistinių medžiagų, reikalingų sveikam virškinimui palaikyti, todėl sutrinka mikrobiomų pusiausvyra, o tai gali sukelti dujų susidarymą ir pilvo pūtimą“, – pažymi Lippert. „Kai mikrobiomas tampa nesubalansuotas dėl to, kokį maistą mes jį maitiname, žarnyne susidaro dujos ir kiti nemalonumai.“

Shutterstock

Kartais virškinimo sutrikimai, kurie atrodo reikšmingi, gali būti išgydomi tokiu paprastu dalyku kaip tam tikrų maisto produktų pašalinimas arba sumažinimas iš dietos, ir nors rafinuoti produktai paprastai yra skanūs patiekalai, jie gali pakenkti jūsų žarnyno sveikatai ir pasiūlyti daugiau minusų nei privalumų jūsų kūnui.

„Pašalinus rafinuotą maistą ir į dietą įtraukus daugiau visaverčio maisto, mikrobiomas tampa labiau subalansuotas ir sumažėja lėtinių simptomų, tokių kaip dujų susidarymas“, – priduria Lippert. Kai kurie paprasti mainai, kuriuos galite pakeisti pagal savo mitybos įpročius, kurie vis tiek gali patenkinti jūsų potraukį nesukeldami dirginimo, yra juodu šokoladu padengtos braškės vietoj saldainių, kreminis vaisių kokteilis, o ne ledai, arba daiginta duona vietoj b altos duonos.

Vengiant maisto produktų, kurie gali sukelti pilvo pūtimą ir virškinimo sutrikimus, jūsų kūno komforto lygis visiškai pasikeis, o atidžiai stebėdami ingredientus, kurie sukelia dirginimą skrandyje, galite sumažinti šios problemos dažnį. Apskritai, perdirbtas maistas yra vienas didžiausių skrandžio problemų ir lėtinio pilvo pūtimo k altininkų, todėl apsikeitę sveikais produktais arba tiesiog sumažindami valgomo rafinuoto maisto kiekį, skrandis taps plokštesnis ir kiekvieną dieną bus mažiau diskomforto. .

Kategorija: