Jei mėgstate vyną, bet galvojate, kodėl jo pridėjimas prie užsakymo vakarieniaujant yra toks brangus, yra keletas priežasčių. Tai gali būti faktas, kad alkoholinis gėrimas gali būti importuotas, ir tai, kad pirkdami butelį vyno valgydami dažnai perkame visą patirtį ir atmosferą. Svarbu tiksliai žinoti, ko norite tikėtis tikslesnės sąskaitos. Tai apima žinojimą, kiek norite išgerti ir ar tai yra stiklinė, ar pilnas butelis.

Kreipėmės į ekspertus dėl patarimų, kaip išvengti dviejų dažniausiai pasitaikančių klaidų užsakant vyną.Svarbiausius patarimus dėl vyno užsakymo skaitykite Jane Wilkins, tinklaraštininkė ir virėja, Timas Powellas, „Foodservice IP“ vadovaujantis direktorius, ir Amber Edwards, „Benny's Bread and Butter“ įkūrėja ir verslo savininkė.

Shutterstock

Klaida Nr. 1 – įbauginimas ir nestrategavimas pagal kainą

Nesvarbu, ar valgote restorane pirmą kartą, ar tik susipažįstate su jo vyno meniu, užsakymas naujoje vietoje tikrai gali jaustis bauginantis, ypač jei pasirinkote aukščiausios klasės arba neatitinka jūsų įprasto patogumo. zona. Wilkinsas ir Powellas paaiškina, kad galite jaustis mažiau įbauginti, kai prieš atvykdami į restoraną strateguojate ir ieškote pagrindinių veiksnių, pvz., kainodaros, kai atvyksite į restoraną, kad nustatytumėte, ko iš tikrųjų norite. Svarbiausia čia neužsisakyti iš anksto, o pasiruošti iš anksto.

"Peržiūrėkite vyno meniu, kad suprastumėte kainų lygius ir pagal tai nuspręstumėte, Wilkins pataria, kada kaina yra suprantama problema.Užsisakykite, ką pavyks išgerti. Daugelis restoranų bandys pradėti nuo viso butelio. Wilkins pažymi, kad kai kuriais atvejais tai bus prasminga, nes paprastai mokėsite daugiau, jei mokėsite už stiklinę, bet jei žinote, kad jums reikia tik dviejų stiklinių, užsisakykite du stiklines, sako ji."

"Taip pat nebijokite rinktis pagal kainą. Skonio skirtumas tarp gero vyno ir puikaus vyno nėra toks didelis, tačiau kainų skirtumas gali būti didžiulis, priduria Wilkinsas. Nėra nieko gėdingo klausti apie jums siūlomo vyno kainą. Powellas sutinka, pabrėždamas neužsisakyti viso butelio vyno, net jei jaučiate spaudimą (tai gali būti brangu)."

"Kiekvienas restorane, kuris nenori mokėti daugiau pinigų, neturėtų pirkti butelio vyno, sako Powellas. Vietoj to, stiklinė, jei siūloma. Daugelis vartotojų per daug bijo pasakyti, kad nežino, kas yra cabernet, merlot ar net b altas zinfandelis – ir restoranai tai žino. Jis paaiškina, kad butelio vyno išpylimo kaina yra apie 22%, o bendrasis pelnas yra beveik 80%.Šios istorijos moralas yra pasitikėti savo nuojauta ir biudžetu ir nesijausti įbaugintam ar spaudžiamam daryti tai, ko paprastai nedarytum."

Shutterstock

2 – nekonkretus Re: taurės dydis, vyno rūšis ir kt.

Kita svarbi strategavimo užsakant vyną dalis yra norimos taurės dydžio arba butelio tipo (jei nuspręsite tokį užsisakyti). Nors būdami spontaniški, vakarieniauti neabejotinai galite padaryti smagiau, tačiau vis tiek galėsite gerai praleisti laiką, jei galvojate į priekį ir žinote savo ribas ir tai, ko jums reikia, palyginti su tuo, ko galbūt norėsite šiuo metu.

"Sakyčiau, dažniausiai klaida daroma užsakant per serverį, sako Edwardsas, jei užsisakote butelį vyno su serveriu restorane (šis nesusikalbėjimas dažnai nepasitaikys, jei užsisakysite su someljė), nurodykite kiek įmanoma konkrečiau, kokio butelio norėtumėte."

"Edwardsas sako, kad dažnai yra daug butelių plačiose kainų diapazonuose, kuriuos galima supainioti.Ar norite vintažinio Kalifornijos Cabernet, ar norėjote 2023 m. butelio? Ar norite „Frog&39;s Leap Zinfandel“ ar „Frog&39;s Leap Cabernet Sauvignon“, ar norite taurės šampano ar putojančio vyno? Būkite kiek įmanoma konkretesni užsisakydami butelį vyno ar net taurę, kad jūs ir jūsų serveris tiksliai žinotumėte, ko norite, ir valgio pabaigoje nebūtų jokių staigmenų, priduria Edwardsas."

"Kažkas, kas jums gali kainuoti šiek tiek papildomai užsakant vyną restorane, yra nenurodymas, kokio dydžio taurės norėtumėte. Dažnai, bet ne visada, restoranai turės 2 pasirinkimus (6oz, 9oz); nurodykite, kokio dydžio norėtumėte, kitaip galite išleisti šiek tiek daugiau, sako Edwardsas. Galiausiai, Edvardsas sako, kad kurdami strategiją užduokite sau svarbius klausimus, kad neviršytumėte savo biudžeto. Iš anksto pagalvokite: ar visi prie stalo gers vyną? Jei ne, gal užsisakykite tik stiklinę. Jei taip, rinkitės butelį."

Taigi, užsakant vyną iš tikrųjų reikia žinoti, kiek norite išleisti, rasti prieinamą variantą, pasirinkti, ar norite taurės (ir kokio dydžio), ar butelio (ir kokio tipo) ir jūsų vakarienės svečių bendru sutarimu (vyno kainos padalijimas, jei visi geria ir pan.) Kaip sako šie ekspertai, vyno užsakymas vakarieniaujant gali jaustis bauginantis, bet to nebūtina, ypač jei atvykstate su tokiais išbandytais ir tikrais patarimais, kaip šie.

Kategorija: