Atrodo, kad kas kelis mėnesius grožio pramonės priešakyje atsiranda „stebuklingas“ naujas odos priežiūros ingredientas, žadantis reikšmingus jūsų veido pokyčius nuo senėjimą stabdančio iki sausos odos gynimo. Daugelis iš šių sudedamųjų dalių yra atmesti dėl veiksmingumo trūkumo, todėl geriau laikytis pagrindinio retinolio ir SPF derinio, tačiau yra keletas ingredientų, kurie gali būti produktyvus jūsų kasdienybės papildymas įvairioms funkcijoms.

Pastaruoju metu tamanu aliejus tapo naudingas, padedantis drėkinti ir gydyti odą, todėl kalbėjomės su Niujorko dermatologu Dr. Hadley King, kad kartą ir visiems laikams išsiaiškintume, ar verta pasidaryti vietą grožio rutina šiam naujam ingredientui.

Shutterstock

Tamanu aliejus, gautas iš tamanu riešutų medžio, paimamas iš sėklų ir daugelį metų buvo naudojamas kitose kultūrose žaizdoms gydyti ir odai sustiprinti. Visą gyvenimą jūsų veido oda gali patirti didelę žalą dėl saulės spindulių, spuogų randų ir kitų išorinių š altinių, o tyrimai parodė, kad tamanu aliejus gali būti naudingas raminant šias žaizdas ir skatinant odos regeneraciją.

„Įrodyta, kad jis skatina ląstelių dauginimąsi ir kolageno bei glikozaminoglikanų gamybą“, – aiškina Kingas. "Jame taip pat gausu antioksidantų, jis turi priešuždegiminių, antibakterinių ir priešgrybelinių savybių." Tamanų aliejuje taip pat gausu riebalų rūgščių, kurios taip pat gali padėti išlaikyti hidratuotą veido spalvą.

Taigi kieno odai gali būti naudingas tamanų aliejus? Pasak Kingo, tie, kurie turi uždegimo ir paraudimo problemų, gali patirti reikšmingiausių rezultatų po ilgo tamanu aliejaus naudojimo dėl regeneracijos, kurią jis gali skatinti odoje.„Dėl žaizdų gijimo, antibakterinių ir priešuždegiminių savybių jis gali būti naudingas gydant uždegiminius spuogus“, - aiškina ji. „Tai taip pat gali būti naudinga esant uždegiminėms odos ligoms, tokioms kaip psoriazė ar egzema, tačiau reikia daugiau duomenų.“

Shutterstock

Tačiau nauda tuo nesibaigia. Nors tamanų aliejuje gausu antioksidantų ir riebalų rūgščių, kurios drėkina ir palaiko odos sveikatą, jo gebėjimas padidinti kolageno kiekį odoje reiškia, kad jis taip pat gali turėti įtakos smulkioms linijoms ir raukšlėms.

„Kadangi (tamanu aliejus) gali skatinti kolageno ir glikozaminoglikanų gamybą, jis gali būti naudingas stabdant senėjimą“, – pažymi Kingas. "Jo antioksidacinės savybės taip pat padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų padarytos žalos." Laisvieji radikalai gali pakenkti odos paviršiui, todėl naudoti produktus, kurie gali palaikyti ir sukurti odos barjerą, ilgainiui bus naudinga siekiant išvengti senėjimo požymių.

Puikus dalykas naudojant aliejų ant odos yra tai, kad jis nėra rūgštus ar ypač šiurkštus ingredientas, todėl jį galima naudoti tiek kartų, kiek jums atrodo reikalinga per dieną. Tačiau Kingas sako, kad du kartus per dieną turėtų pakakti, kad pastebėtumėte odos pokyčius.

Tamanų aliejaus derinimas su drėkinamuoju kremu visą žiemą taip pat gali padėti šiam ingredientui dirbti viršvalandžius, taigi, jei esate linkę į sausus, pleiskanojančius pleistrus, tai gali būti naudingas jūsų ryto ir vakaro rutinos papildymas. Tačiau jei esate alergiškas riešutams, pirmiausia svarbu pasitarti su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog tamanų aliejus nesukels alerginės reakcijos jūsų odoje ir nekels pavojaus jūsų sveikatai, nes tai yra riešutų aliejus.

Kategorija: