Daugelis iš mūsų išplauna salotas prieš valgydami, nepaisant to, kas parašyta ant jų pakuotės. Daugelis salotų maišelių, rastų jūsų vietinėje bakalėjos parduotuvėje, bus pažymėti kaip „išplauti“ arba „trigubai išplauti“, o sveikatos ekspertai aiškina, kad taip yra dėl priežasties.

Pasak registruotos dietologės Nevos Cochran, M.S., RDN, LD, kalbėjusios su Eating Well , plaunant iš anksto nuplautas salotas namuose gali atsirasti kenksmingų bakterijų arba kitais būdais užteršti žalumynus. Cochranas leidiniui paaiškino, kad tokiu būdu paženklinti produktai plaunami vyriausybės reguliuojama technika.

Tai atsitinka objekte, kuris yra daug švaresnis nei jūsų kriauklė. „Lapiniai žalumynai sandariuose maišeliuose, pažymėtuose „trigubai skalbti“, „išplauti“ arba „paruošti valgyti“, gaminami gamykloje, kurią patikrino vyriausybės reguliavimo institucija ir kuri eksploatuojama pagal geros gamybos praktiką“, – sakė ji.

Kaip rašo Thrillist's Caitlyn Hitt, Maisto ir vaistų administracija nustato maisto produktų, pavyzdžiui, salotų ir kitų žalumynų, plovimo standartus. Šie standartai apima asmeninę darbuotojų higieną, patalpų projektavimą, įrangos priežiūrą, sanitariją ir gamybos bei pakavimo proceso kontrolę. Maisto gamybos įmonės, kuriose salotos plaunamos, turi laikytis tokios praktikos, nes kitaip gali būti uždarytos visam laikui.

Randy Worobo, PhD, Kornelio universiteto maisto mokslų docentas, išsamiai išdėstė skalbimo būdus „Real Simple“. "Iš anksto nuplauti žalumynai yra apdorojami vandens ir maistinių dezinfekavimo priemonių, tokių kaip vandenilio peroksidas arba chloras, mišiniu", - paaiškino Worobo.Šis mišinys, kuris, Aplinkos apsaugos agentūros (EPA) teigimu, nekelia pavojaus esant tokiam mažam kiekiui, „sumažina bakterijų plitimą nuo gaminio paviršiaus ir neleidžia jai plisti“.

Shutterstock

Dar vienas geras patarimas, kurį Cochran atkreipė dėmesį į tai, kad salotas plaunate namuose, yra tai, kad galite net nesuvokti užteršimo pavojaus savo virtuvėje.

"Pakartotinis jų plovimas (namuose) gali padidinti riziką, kad žalumynai pasiims bakterijas iš jūsų kriauklės, stalviršių, pjaustymo lentų, peilių, kiaurasamčių, salotų suktukų, dubenėlių ar kitų daiktų ar paviršių jūsų virtuvėje. skalbimo metu žalumynai gali liestis, sakė Cochran."

Jei tikrai pagalvotumėte, galite kruopščiai išvalyti savo virtuvę, tačiau namuose vis tiek daryti tai, ko FDA neleistų salotas pakuojančioje įstaigoje. Nesvarbu, ar jie yra ant kempinės, kriauklės, ant indų ar virtuvės reikmenų, iš kurių ruošiate maistą, ten tikriausiai yra daugiau mikrobų ir bakterijų, nei jūs manote.Salotos taip pat dažniausiai valgomos žalios, todėl išplovus jas savo kriauklėje nėra jokio būdo iš tikrųjų išvalyti nuo bakterijų, kurios gali būti ant jų dabar.

"FDA taip pat pataria nenaudoti komercinių vaisių ir daržovių ploviklių, nes jie gali palikti likučių, paaiškino Cochran. Be to, jų saugumas ir veiksmingumas nebuvo nuodugniai išbandytas ar standartizuotas."

Kategorija: