Senstant sveikas gyvenimas tampa dar svarbesnis, ypač jūsų širdžiai – ar žinojote, kad širdies ligos yra pagrindinė moterų mirties priežastis Jungtinėse Valstijose? „Amžius laikomas nepriklausomu vainikinių arterijų ligos rizikos veiksniu. Senstant didėja ŠKL rizika, tačiau senstant vis labiau vyrauja keli kiti rizikos veiksniai, pavyzdžiui, hipertenzija, diabetas, nutukimas ir sėslus gyvenimo būdas. Sako daktaras Jahandaras Salehas, Dignity He alth Northridge ligoninės širdies ir kraujagyslių paslaugų medicinos direktorius. Nors tokie dalykai kaip genetika ir tam tikri vaistai tikrai gali turėti įtakos, galima sumažinti su širdimi susijusių sveikatos problemų tikimybę, pirmenybę teikiant subalansuotai, pilnavertei, maistingų medžiagų turinčiai mitybai.

Shutterstock

Tobulame pasaulyje mes visi galėtume valgyti puikiai subalansuotą mitybą, kuri palaiko optimalią sveikatą iš vidaus. Tačiau gyvenimas būna užimtas, o kartais tai neįmanoma. Siekiant sumažinti atotrūkį tarp to, ką gaunate ir ko jums reikia, papildai gali būti jūsų įtempto gyvenimo būdo palaikymo priemonė. Atsižvelgiant į tai, sveikatos rinka yra neįtikėtinai prisotinta, todėl gali būti neįveikiama žinant, kokius papildus pasirinkti, ypač atsižvelgiant į tai, kokie brangūs kai kurie iš jų gali būti! Kuriems papildams geriausia teikti pirmenybę, ypač jei norite turėti omenyje savo širdies sveikatą?

„Nors tyrimai tebevyksta, nėra aiškiai įrodyta, kad papildai pagerina širdies sveikatą, tačiau viena išimtis gali būti Omega 3 arba žuvų taukų kapsulės. Dr Saleh sako. Omega-3 yra polinesočiųjų riebalų, reikalingų sveikoms smegenų ląstelėms ir kitoms vidinėms funkcijoms, forma. Tačiau jie ypač naudingi jūsų širdžiai įvairiais būdais – jie gali sumažinti nesveikų riebalų kiekį kraujyje ir netgi sulėtinti apnašų kaupimąsi arterijose, o tai padidina aukšto kraujospūdžio ir insulto riziką.

Shutterstock

Omega-3 dažniausiai randama maiste, kuriame gausu sveikųjų riebalų, pavyzdžiui, žuvyje, avokaduose, riešutuose ir augaliniuose aliejuose. „Norint tinkamai funkcionuoti širdžiai reikia vitaminų, tačiau jie turi būti gaunami iš sveikos subalansuotos mitybos“. Dr Saleh sako. Įsitikinkite, kad į savo mitybą gaunate pakankamai šių maisto produktų, tai geriausias būdas skatinti sveiką širdį dienos pabaigoje. Tačiau gauti Omega-3 su papildais yra geriau nei nieko. Kiek šiuo metu rodo duomenys, tai yra geriausias vitaminas, kurį reikia vartoti, jei norite pagerinti savo širdies sveikatą.

Be subalansuotos ir maistingos mitybos, yra ir kitų jūsų gyvenimo būdo aspektų, kurie gali skatinti sveiką širdį. Reguliarus pratimas ir streso mažinimas yra du geriausi dalykai – tai apima pakankamai miego, laiko teikimą poilsiui ir atsipalaidavimui bei reguliarų užsiėmimą, kuris jums patinka.

Jei nerimaujate dėl rizikos susirgti širdies ligomis, apsvarstykite galimybę į savo sveikatos režimą įtraukti Omega-3 papildų, kad palaikytumėte tai, ko trūksta jūsų mitybai.Tačiau prieš pradėdami vartoti papildų ar iš esmės keisdami savo mitybą, būtinai pasitarkite su savo gydytoju, kad įsitikintumėte, jog tai tinkamas pasirinkimas jums ir jūsų unikaliems sveikatos poreikiams.

Kategorija: