Jei ieškote puikaus būdo greitai ir efektyviai atlikti treniruotę, kuri sudegins kalorijas, HIIT yra vienas geriausių maršrutų. Didelio intensyvumo intervalinės treniruotės yra viena iš populiariausių terminų treniruočių pramonėje ir dėl geros priežasties. Dėl labai pritaikomo formato HIIT yra puikus pasirinkimas, kai neturite daug laiko, bet norite būti tikri, kad atliekate pratimą, kuris padidins jūsų širdies ritmą ir išmintingai išnaudosite minėtą laiką. Yra keletas būdų, kaip formatuoti HIIT treniruotes, kad optimizuotumėte kalorijų deginimą, tačiau yra viena galimybė, kurią treneriai mėgsta keisti ir palaikyti aukštą širdies ritmą: EMOM.

Shutterstock

EMOM (kiekviena minutė minutę)

EMOM, arba kiekvieną minutę po minutės, treniruotės yra HIIT įvairovė, kuri šiek tiek skiriasi nuo tiesiog maksimalių pastangų per tam tikrą darbo laikotarpį. „Paprastai (EMOM) yra maždaug 1–4 pratimai, o iššūkis yra atlikti iš anksto nustatytą pratimų pakartojimų skaičių per 60 sekundžių“, – aiškina Bobbie Jo Davis, Niujorko Rumble Boxing treneris. „Baigę likusį tos minutės laiką išnaudoji poilsiui, tada viskas prasideda iš naujo, kai prasideda kita minutė.“

Ši HIIT forma sustiprina jūsų treniruotę, atlikdama pakartojimus ir užbaigdama serijas, kurių greičiu baigsite pakartojimus, o tai lemia, kiek iš tikrųjų pailsite. „EMOM naudojimas kaip didelio intensyvumo treniruotės gali būti veiksmingas būdas padidinti širdies susitraukimų dažnį ir priartėti prie VO2 max (maksimalaus deguonies suvartojimo, jei norime įgyti techninių žinių)“, – sako Davis.„Paprastai kuo didesnis širdies susitraukimų dažnis, tuo daugiau sudeginama kalorijų. Tačiau, kaip ir visose treniruotėse, sudegintų kalorijų kiekis priklauso nuo pratimų intensyvumo ir nuo to, kiek jūs pasirenkate pastūmėti savo kūną.

Shutterstock

Davis taip pat pažymi, kad terminas „riebalų deginimas“ turėtų būti aiškesnis kaip kalorijų suvartojimas per pratimą, o ne tiesiogine prasme kaip riebalų deginimas tiesiai iš kūno. „Riebalai yra kuro š altinis, o „riebalų deginimas“ yra plačiai paplitęs posakis, kai iš tikrųjų „nedeginame“ po oda esančių riebalų, tiesiog sunaudojame daugiau kalorijų, kai pasiekiame didesnį intensyvumą“, – aiškina ji. Be to, EMOM gali suteikti daug naudos kūnui, kai stengiatės numesti svorio, padidinti kalorijų deginimą ir optimizuoti laiką, reikalingą efektyviausiai treniruotei sukurti.

EMOM galiausiai yra vienas geriausių pratimų, nes jį galima lengvai pritaikyti individualiems poreikiams, todėl jį atlikti bus maloniau, jei darysite jums patinkančią treniruotę.Raktas į sėkmę savo treniruočių rutinoje yra atlikti pratimus, kurie jaustis gerai, ir nors dirbdami kiekvieną minutę kiekvieną minutę turėsite iššūkių jūsų širdies ir kraujagyslių jėgoms bei dirbsite raumenims, tą laiką taip pat galima užpildyti judesiais, kuriuos darydami gerai jaučiatės. laikykitės savo rutinos. Mankštos įtraukimas į savo kasdienius įpročius yra vienas iš paprasčiausių būdų, kaip padidinti kalorijų deginimą ir sukurti sveiką svorio netekimo trūkumą, o EMOM gali būti tik treniruotė, padedanti jus pasiekti.

Kategorija: