Virškinimo problemos yra labai dažnos ir gali skirtis priklausomai nuo jų pačių unikalių priežasčių. Tačiau dujos ir pilvo pūtimas yra du dažniausiai pasitaikantys simptomai ir gali būti neįtikėtinai varginantys. Nuo jūsų drabužių ne taip, kaip jums patinka, iki nepakeliamo sotumo jausmo, dažnai gali atrodyti, kad virškinimo funkcijos sutrikimas jūsų nekontroliuojamas. Norint kovoti su dujų kaupimu ir pilvo pūtimu, svarbiausia yra žinoti, kokių maisto produktų reikia vengti, ir rasti savo pagrindinę priežastį.

Shutterstock

„Dažniausia dujų ir pilvo pūtimo priežastis yra prasta mityba, pilna tuščių angliavandenių ar cukraus prisotinto maisto, kurie abu dažnai būna kartu su žarnyno disbioze.“ – sako daktaras Billas Cole’as, funkcinės medicinos ekspertas ir programos Cellular He alth Accelerator kūrėjas. „Žarnyno disbiozė yra gerųjų ir blogųjų bakterijų disbalansas, visų pirma plonojoje žarnoje. Be to, būklė, vadinama SIBO, kuri reiškia plonosios žarnos bakterijų peraugimą, gali sukelti stiprų pilvo pūtimą po valgio. Bakterijos suvartoja mūsų racione esantį cukrų ir gamina azoto dujas, kurios sukelia stiprų skrandžio išsipūtimą. Be to, dažna tokių virškinimo problemų priežastis yra hipochlorhidrija – mažas skrandžio rūgšties kiekis, dėl kurio b altymai negali visiškai virškinti ir dėl to atsiranda pilvo pūtimas. Tai dažniausiai pasitaiko vyresniems nei 50 metų žmonėms. Svarbu atsiminti, kad kiekvieno pagrindinė priežastis yra skirtinga, todėl būtinai pasitarkite su gydytoju, kad gautumėte konkretesnius atsakymus.

Jei nuolat kovojate su dujomis ir pilvo pūtimu, dr. Cole'o didžiausia rekomendacija yra vengti itin perdirbto maisto, ypač cukraus. „Maistas, kurio tikrai reikia vengti, kai dujos ir pilvo pūtimas yra problema, yra bet koks maistas, kuriame yra perdirbto cukraus.Priežastis ta, kad bet koks žarnyno mikrobiomo disbalansas, kuris yra epideminė būklė mūsų visuomenėje, kartu su perdirbtu cukrumi gamina dujas kaip cukraus virškinimo šalutinį produktą. Perdirbtas cukrus padidins pilvo pūtimą ir dujų susidarymą, ypač jei iš pradžių esate jautrus maistui. Atidžiai skaitydami perkamų maisto produktų etiketes, galite išvengti perdirbto cukraus – gera taisyklė yra vengti maisto produktų, kurių sudedamųjų dalių etiketės labai ilgos arba sudedamųjų dalių sąrašai su žodžiais, kurių negalite ištarti arba kurie neatrodo natūralūs.

Shutterstock

Dienos pabaigoje svarbiausia yra pusiausvyra, todėl įsitikinkite, kad didžioji jūsų raciono dalis yra daug įvairių b altymų, vaisių ir daržovių. Daktaras Cole'as taip pat turi keletą patarimų dėl maisto produktų, kuriuos galite įtraukti į savo racioną, kurie būtų maistingi (ir nepadidintų pilvo pūtimo ir dujų susidarymo). vieni. Po to dauguma žmonių gerai valgo maistą, pavyzdžiui, žole šeriamą jautieną, ganytą vištieną ir laukinėje gamtoje sugautą žuvį."Tai, kaip valgote maistą, yra dar vienas žingsnis, apie kurį žmonės dažnai negalvoja. „Taip pat svarbu gerai sukramtyti maistą, nes virškinimas iš tikrųjų prasideda burnoje. Įsitikinkite, kad valgote gerai ir lėtai – tai du būdai, kuriais galite kovoti su dujų kaupimu ir pilvo pūtimu ir jaustis geriausiai. Jei virškinimo problemos išlieka arba trukdo jūsų kasdieniam gyvenimui, pasitarkite su gydytoju, kad jis sudarytų jūsų poreikiams pritaikytą gydymo planą.

Kategorija: