Per visą jos 18 metų karjerą gerai žinoma tiesa, kad Taylor Swift yra pagrindinė jos muzikos dainų autorė. Mažai kas paneigtų, kad Swift yra įsimintina ir dinamiška dainų autorė – nuo iškalbingų, į save žvelgiančių, pilnametystės sulaukusių dainų tekstų, kuriuose vaizduojama meilė ir netektis jos ankstyvosiose karjerose.

Štai kodėl legendinis „Blur“ ir „Gorillaz“ lyderis Damonas Albarnas neseniai „LA Times“ interviu prabilo apie Swift, abiejų muzikantų gerbėjai buvo šokiruoti.Swift, Albarn ir jų gerbėjai socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė savo nuoskaudas. Daugiau neieškokite visos tebesitęsiančios sagos laiko juostos, Albarn atmetimo iš Swift muzikos, jos įspūdingo sugrįžimo kitą dieną, Albarn atsiprašymo ir kitų po to sekusių įvykių.

Pirma, sausio 23 d., Albarnas buvo apklaustas iš LA Times dėl jų pagrindinės istorijos, kuri daugiausia buvo susijusi su jo naujausiu albumu The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows. Rašytojas Mikaelis Woodas paklausė muzikanto apie jo solinę karjerą, Los Andžele praleistą laiką ir jiedu pradėjo diskutuoti apie populiarius šiuolaikinius atlikėjus. Interviu pradžioje Woodas paklausė Albarno: „Jūs manote, kad daugelis šiuolaikinių muzikantų pasikliauja garsu ir požiūriu? į kurį jis atsakė: „Įvardink ką nors, kas nėra“.

Wood pasakė: „Ji gali nepatikti jūsų skoniui, bet Taylor Swift yra puiki dainų autorė“. Tada Albarnas įnirtingai atsakė: „Ji nerašo savo dainų“. Wood pridūrė: „Žinoma, ji daro, kai kuriuos iš jų rašo kartu.“ (Nors Swift diskografijoje yra išvardyti bendraautoriai, tokius albumus kaip 2010 m. „Speak Now“ parašė tik ji).

Albarnas tada pasakė, kad „žino“, kas yra bendras rašymas, kad tai skiriasi nuo paprasto rašymo ir kad jis „nieko nekenčia“. „Aš tiesiog sakau, kad yra didelis skirtumas tarp dainų autoriaus ir dainų autoriaus, kuris kartu kuria“, – sakė Albarnas ir pridūrė, kad „kai kurios geriausios dainininkės, tokios kaip Ella Fizgerald“, niekada neparašė nė vienos dainos „savo gyvenime“

Paini, bet Albarnas tada pažymėjo, kad, jo manymu, „tikrai įdomus dainų autorius yra Billie Eilish ir jos brolis“. (Nors jie abu yra techniškai savo medžiagos bendraautoriai, jei ne daugiausia parašė Eilisho brolis Finneas O'Connell). „Mane tai labiau traukia nei Taylor Swift“, - tęsė Albarnas. „Tiesiog tamsesnis – ne toks be galo nuotaikingas. Daug smulkmeniškesnis ir keistesnis. Manau, kad ji išskirtinė“. (Turime stebėtis, kaip folkloras ir visados gali būti laikomi „be galo nuotaikingais“?)

Kitą dieną Swift tviteryje pažymėjo Albarną, susietą su LA Times straipsniu ir parašė: „Aš buvau toks didelis jūsų gerbėjas, kol nepamačiau tai. Aš rašau VISAS savo dainas. Jūsų karšta nuomonė yra visiškai klaidinga ir TAIP žalinga. Neprivalote mėgti mano dainų, bet labai sunku bandyti diskredituoti mano kūrybą. OHO." Vėliau ji sarkastiškai pridūrė temą: „PS Aš parašiau šį tviterį viena, jei jums būtų įdomu“. „Twitter“ sulaukė tūkstančių teigiamų įvertinimų, pakartotinių pranešimų ir komentarų, paskatinusių Albarną atsakyti.

Po valandos Albarnas atsakė: „Visiškai sutinku su tavimi. Turėjau pokalbį apie dainų kūrimą ir, deja, jis tapo tik „clickbait“. (Tačiau jis aiškiai pasakė, kad Swift nerašė savo dainų). Albarnas tęsė: „Aš atsiprašau be išlygų ir besąlygiškai. Paskutinis dalykas, kurį noriu padaryti, yra diskredituoti jūsų dainų kūrimą. Aš tikiuosi, jūs suprantate." Tada Albarnas grojo W alt Disney koncertų salėje Los Andžele ir prieš atlikdamas Blur hitą „Song 2“ paskyrė dainą „LA Times“ rašytojui Wood ir subtiliai papasakojo apie tai, kaip Woodas „įmetė“ jį į „socialinį pasaulį“. žiniasklaidos bedugnė.”

Daugelis Swift bendradarbių, draugų ir žymių gerbėjų (net Gabrielis Boricas, Čilės prezidentas) praėjusią savaitę plojo jos sugrįžimui, įskaitant vienintelę Dolly Parton. Sausio 26-osios „Hollywood Life“ interviu Parton pavadino Swift „puikia rašytoja – su niekuo ar be jo“, gyrė jos darbą ir palygino jį su savo. Parton paaiškino, kad moterims muzikantėms ir rašytojoms svarbu „apginti“ save, kai jos diskredituojamos, ir pridūrė apie Swift: „Ji žino, kas ji yra ir ko nori, o aš taip pat. Ketinu kovoti, jei tai prieštaraus tam, kas, mano nuomone, man netinka.“

Amen! Jei yra vienas dalykas, kuris 2023 m. tikrai „išsispręs“ – tai moterų muzikos ir rašymo menkinimas ir įteisinimas. Sukryžiuojame pirštus už artėjančius Speak Now ir 1989 (Taylor’s Version) leidimus ir viską, kad šie muzikantai išsispręstų.

Kategorija: